Astranin kalkişindaki sorun

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hızlı kalkış istiyorsanız gidin accent yada clio falan alın acaip havanız olur. Ama opel kullanacaksanız durum böyle. yalnız clio yada accent alırsanızda otobanda aman opelin yanından geçmeyin. otobüs geçiyo gibi çeker:))) sonuç kalkışta gaza biraz basıcaz, opelin dikeni de bu. katlancaz artık.
kalkerken accentle normal 1.5 araba kafa tutamaz bence araba delırıyor resmen :D

e19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kalkışta astra 2.500 devire kadar cansız ama 3000 deviri geçtikten sonra fişekliyo uzmanların dediğine göre 100 beygirlik gücü 6000 devirde veriyomuş. Ayrıca asent ve clio kalkışta da otobanda da astraya yaklaşamaz

alper_astra2007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede gaz yeme sorunu vardı gerçi sorun değil, astra ailesi boyle belkide opel ailesi böyle. yazılım geldi arkadaslar servislere. torkunu yükseltiyor arabanın. cok bisey zannetmeyin. gaz yeme sorununu çözüyor sadece.
servise gidin çekiş kontrol deyin zaten anlarlar:D:D

hemano5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Servise gitmen gerekli

Hayırlı olsun Astranız. Hocam eğer ikinci el bir araç aldıysanız öncelikle yetkili bir opel servisinde a'dan z'ye bir baktırın. Eksiği gediği var mı yok mu diye...

Merhaba Arkadaşın dediği gibi direk servise git ve baktır baskı balata arabayı tutuyordur çok zayıf ihtimalle belki volan dişisinin bağlandığı şanzıman 1.vite bilyası zarar görmüş olabilir

tavsiyem bildiğin bir ustaya git yoksa ustan; ben tavsiye edebilirim

uğur şanlı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merak etme gayet normal hatta devir saatin 3000 devirden sonra araç gücünü gösteriyor biraz devirli kullanmak gerekli hayırlı olsun...

kaptanalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun benim acaımdada var. özellikle ramplarda kalkışlarda gazı köklemem gerekiyo, aksi halde araç stop ediyor ve acemi söfor tribine girip rezil olduğumu düşünüyorum. üstelik bide titretiyo kalkışlarda

aynen katılıyorum baba hele sabah ilk çalıştığında kaldırmak için baya bi çaba harcıyorum gazlı kaldırıcaz başka yolu yok.ya silkeleme yapıo yada titreme.

efendy_74

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel bu 3000 devirden aşağıya kullanılmaktan hoşlanmayan bi araba gaz yemeyi seviyo köklediğin zaman öle bi yiyokiiii...:):) katalizatörüne bi baktır derim tıkanmış olabilir...egr dende olabilir açık kalmış olabilir egr...saygılar..

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kasa ağır motor 1.6 bana göre normal
şahsi algılamayın ama vectralara kasa ağır deniliyor genelde ki bu gerçek astralarda kasa nasıl ağır oluyo acaba 1.6 motor için anlamadım bu bir çelişkidir ya da opelin yaptığı motor hepsinde de hantal kalıyodur