Ateşleme bobini değişmelimi

apollo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar arabam 2012 astra h essentia benzin-lpg 105000 km'de üzerinde hala fabrikadan gelen bobini var hiç değişmedi geçen lpg den kaynaklanan arıza nedeni ile ilk önce bobinden şüphelendik usta test bobini taktı o olmadığını anladık lpg sorununu çözdük ancak ben ne olu olmaz diye bobin sipariş etmiştim elimde kutusu açılmadan duruyor bu nasıl olsa bozulacak diye geri göndermedim sizce 110000 bakımında değişmelimiyim yoksa bozulmasınımı bekliyim

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Sağlam parçanın değişiminin gereği yok değiştirme. Şahsen ben olsam değiştirmem. Nerede trak orada bırak.Seni bıraksa bile büyük sorun yaşamassın.

apollo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bobin arızalanırsa yolda yolakta bırakmaz değilmi ibrahim bey

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bobin arızalanırsa yolda yolakta bırakmaz değilmi ibrahim bey

Ateşleme olmayacağına göre yolda bırakır. Yolda kalmaktan korkarsan yanında taşı kendin bile değiştirebilirsin .Tabidir ki biraz bilgi ve el yatkınlığı gerek.Test değişimini gördüysen iyi takip ettiysen bu işi halledebilirsin.

a.culcu

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
yolda bırakmaz.Hoplaya zıplaya tamirciye kadar gidersin.Benimki tekliyordu 600 km gittim,çok sorun olmadı,değiştirdik düzeldi.

kaan2142

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yolda basbaya bırakır, stop ediyor du benim araç. opel astra h 2007 easytronic araç.

0M42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.benzersiztasarim.com
Bobin sorun göstermeye başladıysa değiştirmek gerekir tamamen bozulmasını beklemek bir gün ansızın ummadık bir yerde çakılı kalmak demektir.

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence arıza vermeden değiştirme cihaza bağlayınca zaten cihaz uyarı veriyor bende opcoma takınca ignition coil hatasından sonra değiştirdim
bende hiç yolda koymadı