Ateşleme Bobini

madtiqer13

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar tekrar Selamun aleyküm :D

aracımın bugün ateşleme bobinini değiştirdim fakat değiştikten sonra aracın çekişinde azalma gibi geldi bana boğuluyomuş gibi sanki delphi marka kullandım vectra b 1.6 16v 2000 model :confused:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşlar tekrar Selamun aleyküm :D

aracımın bugün ateşleme bobinini değiştirdim fakat değiştikten sonra aracın çekişinde azalma gibi geldi bana boğuluyomuş gibi sanki delphi marka kullandım vectra b 1.6 16v 2000 model :confused:

Üzerinde olan ürünün markası neydi?

fmeric

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
birkaç sorum olacak;

1- Üzerindeki bobini hangi şikayetten dolayı değiştirdiniz? (Bazen tamirciler başka ateşleme sorunu olsa bile boşu boşuna değiştirebiliyorlar)
2- Yeni bobinin eskisiyle aynı özellikte olup olmadığını kontrol ettiniz mi? (Uyumsuz bobinler sıkıntı çıkarabiliyor.)
3- Buji kablolarını doğru sıralama ile bağladınız mı? (Sıralama hatalı olursa ateşleme düzenli olmaz ve stabil çalışma elde edemezsiniz)
4- Bobinle birlikte buji ve buji kablolarını da değiştirdiniz mi?

Yukarıda sorduğum sorular bobin ile ilgili önemli konular. Benim de başıma geldi. ayrıca bobinin düzenli çalışıp çalışmadığını buji başlarındaki kabloyu çıkarıp bir metal aksama yaklaştırıp gaz vererek ateşleme durumunu kontrol edebilirsiniz. Bazı bobinler fabrika çıkısı sıkıntılı olabiliyor.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bizim araçlarımız bazı parçalarda çok seçici oluyor, yansanayi ürünleri asla kabul etmiyor, hayati parçalarda illaki orijinal parça kullanılması şart.

emre007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
delpli bobinler cok uzun omurlu ve verimli olmuyor bu araclarda

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi