Atiker Lpg bilgi almak istiyorum??

burakbusi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Arabam Astra 1.6 cd ... Atiker marka tüp takılı...Aklımda ki soru da aracımın tüp bitimi uyarı sesi gelmedi bir başka deyişle aracımın tüpünün bittiğini nasıl anlarım...Benim bildiğimi anlatayım;
Tüp göstergesinde 4 yeşil ışık seviyesi var Atiker ambleminin üstünde de kırmızı ışık var...Bu kırmızı ışık 1.sevıyedeki yeşil ışık yanıp yanıp sonmeye basladıktan sonra belli bi sevıye gittikden sonra yanıyor o anda bi gaz boşlugu oluyor ve tahmınıme göre benzine geçıyor...Aracı yeni aldım 1 hafta oldu ve ilk defa tüplü arac kullanıyorum sankı tüp bitimine yakın uyarı sesi veiyor diye okumusdumda benim arac uyarı sesı vemedı hıc ???

mhmtkml

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Arabam Astra 1.6 cd ... Atiker marka tüp takılı...Aklımda ki soru da aracımın tüp bitimi uyarı sesi gelmedi bir başka deyişle aracımın tüpünün bittiğini nasıl anlarım...Benim bildiğimi anlatayım;
Tüp göstergesinde 4 yeşil ışık seviyesi var Atiker ambleminin üstünde de kırmızı ışık var...Bu kırmızı ışık 1.sevıyedeki yeşil ışık yanıp yanıp sonmeye basladıktan sonra belli bi sevıye gittikden sonra yanıyor o anda bi gaz boşlugu oluyor ve tahmınıme göre benzine geçıyor...Aracı yeni aldım 1 hafta oldu ve ilk defa tüplü arac kullanıyorum sankı tüp bitimine yakın uyarı sesi veiyor diye okumusdumda benim arac uyarı sesı vemedı hıc ???

normal çalışan lpg sistemlerinde gaz boşluğu falan oluşmaz yani benzin-gaz geçişleri farkedilmez ve sarsıntısız olur.eğer gazınız bitti ise de kesik kesik alarm öter..

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de atiker var benzine geçince turuncu yanıyor ve ikaz sesi geliyor.

iPad'dan gönderildi .

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
benim vectra'da da atiker sıralı sistem lpg var. bir kırmızı ışık 4 tanede doluluk seviyesini gösteren yeşil ışık var. birde benzin/lpg olduğunu gösteren yeşil ışık. tahminim sizinde öyledir, gördüğüm kadarıyla atiker sıralı düğmesi tek tip. lpg bitip benzine geçtiğinde kesinti olmaz, biraz silkelenir sonra benzine geçer. ama gaz azaldığında bibibiibibibib diye ötüyor. düğmenin arla tarafında küçük hoparlor var. bu takılmamış olabilir yada arızalanmış olabilir.