axle stand ? (resim içeride

Gry54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi günler
Türkçesi tam olarak bilemiyorum ürünün ama yabancıları forumunda sıklıkla görüyorum ve ismi axle stand olarak geçiyor tr ye çevirmeye kalkınca aks standı gibi çıkıyor ismi ?

kullanımı ise aracı kriko ile kaldırıp altına yerleştiriyor yağdeğiştirmede vs. gibi işlemlerde kullanılıyor bu ürünü nerden bulabilirim ? ve türkçe ismi tam olarak nedir ?

Ekli dosyalar

• folding-adjustable-axle-stands-2-tonne-2000kg-pair-6931-p.jpg
    folding-adjustable-axle-stands-2-tonne-2000kg-pair-6931-p.jpg
    14.4 KB · Görüntüleme: 77

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
sanayide tamircilerde kullanıyor demircide yaptırabilrisiniz

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Askı, destek, sehpa hatta araba eşşeği diyenler bile var. Koçtaş'tan Emre'nin verdiği lingtekinin aynısı olan 2,5 tonluk krikodan almıştım, yanında 2 tane de bu askılardan vardı. Ben de 4 tane oldu (resimde görünenler babamın imalatı olanlar), 50 yıllık garibanı kış uykusuna yatırırken çok iyi oluyor.

sany1980.jpg

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
praktikerde ve benzeri yerlerde bulabilirsin... çok işe yarayan birşey...zamanında praktikerden almıştım krikoyla beraber çok işime yaradı...

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Askı, destek, sehpa hatta araba eşşeği diyenler bile var. Koçtaş'tan Emre'nin verdiği lingtekinin aynısı olan 2,5 tonluk krikodan almıştım, yanında 2 tane de bu askılardan vardı. Ben de 4 tane oldu (resimde görünenler babamın imalatı olanlar), 50 yıllık garibanı kış uykusuna yatırırken çok iyi oluyor.

sany1980.jpg

Çok sık görür oldum. Aracı muhafaza ederken yerden kesmenin avantajları nelerdir? Lastiğin ömrünün uzaması hariç bir espirisi var mı?

Gry54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cevaplarınızı şimdi gördüm herkeze çok teşekkür ederim iyi forumlar ;)

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Çok sık görür oldum. Aracı muhafaza ederken yerden kesmenin avantajları nelerdir? Lastiğin ömrünün uzaması hariç bir espirisi var mı?

biz motorlardada aynı işlemi yaparız lastik ömrü için bildiğim kadarıyla başka bir işlevi yok fakat alırken dikkat etmek lazım yoksa boyayı çizip erken paslanma ve çürüme olabilir

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Lastiklerin ömrünü uzatıyor, lastik havaları inmiyor, amortisörlere yük bindirmiyor, aracı garajda çalıştırdığında hiç yerinden oynatmadan defransiyel ve şanzumanı devreye alarak yağlanmasını sağlayabiliyorsun.

Hırsızlar için de bir iyi bir kötü yönü var, hırsızlar jantları çalacaklarsa büyük kolaylık sağlıyor, aracı çalacaklarsa işlerini zorlaşıyor :).