Ayder Yaylasına Nasıl Gidilir Nerede Kalınır?

bozdagli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende ovit yolunu tavsiye ederim.bir defa kendi arabamla, iki defa da otobüsle gittim. otobüsler molayla beraber yaklaşık 5 saatte rizeye varıyordu.

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
verdiğiniz bilgiler için teşekkürler arkadaşlar.

ovit yolu diye tabir edilen yol tam olarak nereden geçiyor bilgi verbilir misiniz?

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu yolları iyi bilirim...
ispire sürecen önce ispir şehirmerkezine girmeden yol ayrımı var ordan ovit dağına sürecen oviti aşacan ikizdere -( tarkanın köyünün yanından geçecen bi köprü var inerken yolun solunda kalır ''rüzgarlı'' diye yazar :) ) -iyidereden sahile inecen -rize merkez ordan da aydere sürecen ...
en yakın yol bu .
dedim gibi vaktin varsa burdan gel trabzon zigana-gümüşhane-bayburt -erzurum hattından dön maksat gezmekse oralarıda görmüş olursun .
vaktin yoksa aynı yoldan dönersin.

Son düzenleme:

ENfER

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçen hafta sonu erz.dan rizeye arkadasımın yanına gittim. giderken ovit i kullandım. bazı yerlerde yol calısmaları var epey kötü yolları vardı. 25-30 km kadar 2. vitesle gitmek durumunda kaldim. oviti gectikten sonra ise yollar epey iyi.. neyse hafta sonunda batum trabzon rize ayder zil kale fln gezdikten sonra. (Not: ayder e giderseniz zilkaleyi görmeden dönmeyin derim...)
geri donüs için yol sormaya başladım ilk olarak uzungöl e yçneldim ki orada bir petroldeki amca yiğenim biz daha yaylalara cikamiyoz kardan sen nasil cikacan get trabzon araklı da yol sor ordan gecebilirsin olmazsa gümüshaneden gececen dedi. veya donup ovitten.
Neyse bende araklıya varip yol sorcaktim ki bir baktim işiklarda bayburt plakali bir araç gecenin karanlıgında peşine yapiştim epey virajlı yollardan sonra ilerde yollar ovitten cok daha kotu oldu. hem daglık daracık yollar hemde yağmurdan camur olmustu patika gibi... saplanmadan kayıp ucurumdan ucmadan sag salim cıktım. zaten bayburttan sonrasi kolay. neyse bir daha gidersem bayburt-gümüşhane-trbzon seklinde giderim herhalde... 120 km fln fazladan yol alıcam belki ama zaman ve yakıt olarak cok büyük bir fark olcagini sanmiyorum... ovit yoluna komple asfalt atilincaya kadar oralara girmemenizi öneririm. araklı yoluna gelirsek sevmediğiniz insanlari gönül rahatlıgıyla gönderebilirsiniz...