Bagaja etin suyu sızmış, aracın her tarafına koku sinmiş durumda..

selim85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,

Malum kurban bayramı memleketten dönerken bir parça et vardı bagajda.. Bu etin suyu biraz sızmış bagaja.. erken fark edip hemen 2-3 poşet geçirdim, neredeyse bir gün boyunca koku yoktu hiç ta ki dün aksam arabaya binmem ile kendimi dışarı atmam bir oldu.. inanılmaz bir koku vardı. Hemen bagajdaki döşemeyi çıkardım ve arabayı havalandırdım ama malum hava soğuk ve aksam olduğu için çok faydası olmadı..
Bagaj döşemesini sabunla,halı yıkama deterjanıyla falan sildim, koku azaldı ama tamamen geçmedi..Arabaya sinmiş kokuyu nasıl çıkarırım bilemiyorum. Daha önce böyle bir olay başınıza geldi mi? sizce ne yapmalıyım?
Yardımlarınız için teşekkür ederim.

yelken2858

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun. benzer bir olay benimde başıma geldi. senin gibi bayram dönüşü gelirken benim bagajada turşunun suyu sızmış :D bende dün kosla halı şampuanıyla sildim ve biraz havandırdım. koku geçti. sende bir dene istersen belki bir faydası olur.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun aslında ilk gün hemen temizlemek herdaim en iyisi..
süt et kokusu berbat zor çıkar...aracı iyice havalandır arka bagaj örtülerini çıkar iyice yıka kuruyunca ser...iç döemeleride kosla ile sil iyice sonrada ıslak belze sil..
inşallah koku kalmaz...ama bagaj döşemelerini mutlaka yıka

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Zor durum, o koku bir süre daha cürümüş et gibi kokmaya devam edecektir, bagaj halısını bir kaç kere yıkaman bile gerekebilir, öyle silmeyle felan olmaz :(.

selim85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet farkeder etmez hemen bagaj döşeemsini çıkardım ve yıkadım, kokusu tamamen geçene kdar da arabaya koymayacagım.. beni asıl endişelendiren sey arabanın içindeki kokuumarım geçer. Bu arada arap sabunu önerenler de oldu ne dersiniz? Bir de bagaj döşemesi için antibakteriyel bir temizleme maddesi kullanayım mı?Sonuçta bakter oluşumu olabilir et suyu oldugu için..

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dene çünkü sonuçta kokuyu süt peynir et mantar oluşumundan yapıyor

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bence kullan, sonuçta et suyu da olsa o kısımda birtakım reaksiyonlar olacaktır. Kokunun nedeni çürüme/bozulma olduğuna göre tedbir almak iyidir. Araç içindeki koku bir süre sonra yok olur (tabi et suyu içeriye kadar sızmadıysa), mümkün mertebe camları aç veya aralık bırak ki araç gerektiği kadar havalanabilsin.

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun. araba içinde başa gelebilecek en tatsız olaydır.
anti bakteriyel bir ürün kullanmanız etkili olur kanısındayım. seneler önce benim bagajada balık suyu akmıştı. hemen arabsuyu ile yıkadım. daha sonra domestos gibi kokulu dezenfektanla yıkadım. çünkü arapsabunuda tam durulanmayınca ağır kokuyor. domestos kokuyu güzel geçirdi. tavsiye ederim. tekrar geçmiş olsun.

Emperor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vanilya tozunu dene istersen paspasların altına ve bagaja biraz dök öyle 1 gün kaldıktan sonra elektrik süpürgesi ile cektir sonra tekrarlar isen bir faydası olacaktır.Bagaj halısı 2-3 yıkama ile gecebilir ama arabanın icindeki kötü kokuya tahammül etmek bu sekilde biraz daha kolay olabilir. :)

Son düzenleme:

selim85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler arkadaşlar akşam deneyeceğim biraz bakalım..