bakım masrafı

cago022

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım(astra 1.6 xer hb lpgli 2009 model) 17 bin km de.ikinci yılını dolduruyor.yağ, filtreler ve bujiler değişecek biraz araştırma yaptım.
yetkili servis 300 tl dedi.
özel servis fiyatlandırması şöyle.
buji gm platin=45 tl
polen f gm=20 tl
benzin f gm =15 tl
yağ f gm=10 tl
yağ gm 5 lt=60 tl
hava f gm =20 tl
işçilik =40 tl
özel serviste telefonda görüştüm. bilgim olmadıgı için beni kandırıyor olabilirler.
birde su linki buldum
Opel Astra H Z16XER Periyodik Bakım Seti, İthal - Opel GM Online Opel Yedek Parça Satış Sitesi
linkteki Motor yağı ve yağ filtresi GM dir.
Hava Polen filtresi METTE markadır.
Bujilerde Bosch markadır.
ayrıca arkadasım filtreleri sardes ve fuji yada yerli alabilirsin dedi.sizce hangi secim veya seçimler uygun olur ?

FALCON78

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
150 tl ye sanayıde bu bakımı yarım saatte yaptırman mumkun castrol magnetek yag kullanarak onnumaraya yaptırırsın reklam olmaması ıcın ısım vermıyım ama ..
17 bındekı aracın bujılerının degısmesınede gerek yok bence bu ısın ustası degılımfakat sahsı fıkrım...
yetkılı servıse yokyere 300 tl verme yapılan ıslem aynı...

cago022

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
150 tl ye sanayıde bu bakımı yarım saatte yaptırman mumkun castrol magnetek yag kullanarak onnumaraya yaptırırsın reklam olmaması ıcın ısım vermıyım ama ..
17 bındekı aracın bujılerının degısmesınede gerek yok bence bu ısın ustası degılımfakat sahsı fıkrım...
yetkılı servıse yokyere 300 tl verme yapılan ıslem aynı...
hocam teşekkür ederim.bende aynı fikirdeyim.fakat buji değişim periyodunu incelediğimde 15 bin km deniyor.zaten çokda masraflı değil.son kez servisteki tanıdıklarla görüşecem.eğer 200 gibi bir fiyat verirlerse yada aracın garantisi bitiyor olmasına ragmen ufak tefek işler için ücret talep etmeyeceklerini söylerlerse yetkiliyide düşünmüyor değilim.önümde bir kaç hafta daha var.bir karar vericez sonuçta.