Bebek Arabası Tavsiyeleriniz...

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese Merhaba Arkadaşlar...
Malum tatile çıktık okullar tatil olunca... Pek giremiyorum foruma... Özlemişim :D

Kısmetse 2 ay sonra baba oluyorum :)
Sizden acil yardım istiyorum, Bebek arabası bakıyoruz...

Çok kararsız kaldık... Özellikle araca sığma durumu ve kullanım kolaylığı açısından tavsiyelerinize açığım...

Kraft Twist, Chicco Duo Today, Nuna Pepp ve Graco Fusio arasında gidip geliyoruz...

Bu iki gün içinde almayı düşünüyoruz kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum...

Kendime araba alırken bu kadar zorlanmamıştım :D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Deniz bebeğiniz şimdiden hayırlı olsun. Bebek arabası hiç kullanmadığımız için o konuda yardımcı olamayacağım ama 1996 yılında aldığım Kraft'ın araba çocuk koltuğundan son derece memnun kalmıştım, bildiğim kadarıyla bu güne kadar 4 çocuk kullandı, şimdi kimbilir kim kullanıyordur :)

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bebek arabası bize çok kullanışlı gelmedi.Sanki ayakbağı oluyor gibi.Tabi sık ve uzun yürüyüşlü geziler esnasında daha pratik gelebilir.Sonuçta çocuk varsa bir şekilde bulunsun diye orta kalite bir şey alsan yeterlidir bence.
Allah analı babalı büyütsün.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
İlk çocuğumuzun cinsiyetini, cins doktorumuz erkek olarak açıklamıştı ilk seferinde. Sonradan kız olduğunu öğrendik fakat iş işten geçmişti. Eşimin o esnada çok beğenip aldığı mavi bir bebek arabamız olmuştu. :) Uygun bir fiyata almıştık. Markası falan da yoktu. Klasik görünümlü bir araba idi işte... :)

İlk çocukta kullandık. İkincisinde kullandık. Bir ara pazar arabası niyetine kullandık. Geçenlerde ikisini birden bindirdik. :) Yaklaşık 35-40 kg'yi bana mısın demedi taşıdı. :)

Bir de belki de en çok seyahat eden bebek arabalarından biridir. Geçen yaza kadar tam 7 yaz boyunca bizimle birlikte ortalama her seferinde 5.000 km yaptı. Toplamda 35.000 km yapıyor. Aradaki ufak seyahatleri de eklesek 50.000 km falan yapmıştır ortalama... :) Katlandığında bagajın yarıya yakınını kaplıyor ama çok memnun kaldık biz.

Demek istediğim o ki, marka çok da önemli değil. Bence birebir incele ve öyle al. Dayanıklılık, sürüş kalitesi v.s. ancak kullanılarak anlaşılır bence. Neyse kolay gele şimdiden... Bir bebek arabası bu kadar düşünürsen sen hocam, işin içinden çıkamazsın demedi deme! :)

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Soruya tam cevabı ben verebilirim :) çünkü benim oğlan şuan tam 5 aylık oldu. Bizde 1-2 ay kadar bebek arabası ve taşıma puseti için değişik model, marka ve renklerde araştırma yaptık, sorduk soruşturduk ve nokta atışı tam işimize yarayacak 2' si birarada araç aldık, travel deniyormuş. Aracı Ankara Ulusta Anafartalarda bir bebe mağazasından piyasanın altında bir fiyata da aldığımı söyleyeyim(325 TL). İlerde 2. çocuk olursa ve cinsiyeti farklı olursa diye her yönüyle düşünüp kırmızı renk aldık. Hem erkek çocuğu için hem kız çocuğu için ideal renk. Ayrıca katladığımızda benim Corsanın(D kasa) bagajına tam sığıyor(almadan önce deneme yaptık). Netteki ölçüleri ile aynı değil biraz daha küçükmüş. Sizde kesinlikle hazır teşhirdekini katlayıp deneme yapın. Aldığımız 2' li takım travel araç linki aşağıdadır. Şimdiden kolay gelsin, Allah analı babalı büyütsün :)

Not: Bu arada diğer markalı yani daha lüx markalı ürünlerde tamamen çinde üretilmekte olup hatta bazılarının bile aynı fabrikada biraz değiştirilerek farklı marka vurularak üretildiğini söylediler, benden demesi :)

http://www.sunnybaby.com.tr/tr/default.asp?rsm=121000000000&id=13&SB-800%20OLIVERA

Son düzenleme:

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam Allah sağlıkla sıhhatle kavuştursun yavruna. Aykan hocamın yorumuna katılıyorum, marka çok önemli değil, amaca hizmet etmesi önemli. Arif hocama da katılıyorum, size bebek arabası lazım ama puset de lazım, yavruyu araçta yaklaşık 1 yaşına kadar (otomobilin içinde) pusette oturtacak, yatıracaksınız. O nedenle ikili set daha ekonomik olabilir. Biz 5 sene evvel ayrı ayrı aldık, pusete 100, bebek arabasına 200 TL verdik.
Bebek arabası alırken, üstteki güneşliğinin ihtiyaç durumunda bebek arabasının önünü örtecek kadar inmesine dikkat edin derim, yavru bebek arabasında uyurken güneş ve rüzgardan korur, yoksa ya yanınızda çarşaf vb. gezdirmeniz gerekir ya da benim gibi ceketi çıkarıp örtmek gibi ilkel çözümler üretirsiniz :)

Emperor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Deniz abi Allah sağlık ve mutluluk versin vatana, millete ve size hayırlı bir evlat olsun. Pierre Cardin'in de güzel bebek arabaları var ailemizde 3 bebek var amcamın tavsiyesiyle herkes Pierre aldı kaliteli fiyatı uygun ve malının arkasında duruyorlar garanti ile ilgili bir problemde yaşamazsın.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
katlanabilir olmalı, tekerleri büyük ve mümkünse gerektiğinde çıkarılabilir olmalı sırt seviyesi yükseklik ayarı olmalı bizimkinin markasını hatırlamıyorum ama bu özellikler çok işime yaradı. ığdır eskişehir arası yolculukta en ufak vidasına kadar söküp paket yaptım sabit puset ve iki bavul ve bir ton eşya ile bagaja koydum. büyük tekerin sürmesi kolay ve az sarsıntısı oluyor. bebek uyuduğunda arkalığı tam yatırabiliyor yada yarım yatar hale getirebiliyordum. markadan ziyade kullanılabilirleğe bakmakta fayda var:) yarın öbür gün hayırlısı ile çocuk koltuğu yorumlarıda yaparız sana:D allah sağlıcakla kavuştursun bebeğinize inşallah:bir:

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ALLAH analı babalı buyutsun...
arıf abının dedıgı gıbı alın bencede benım teyze oglununda cocugu oldugunda o sekılde aldılar oturtulan yer cıkıp tasıma pusetı oluyor cok kullanıslı bı urun marka olarakta kraft ve Chicco en ıyılerıdır

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar, benim çocuğumda 2,5 yaşında. İlk bebek arabasını Palio ile kullandık. O yüzden bagaja sığması veya kolay sökülmesi çok önemli. Uzun araştırmalar sonucunda Pier cardin ve Chicco duo dan birini alacaktım ki Chicco Simplicity yi gördüm, A city deki özelcan bebe den 250 TL ye almıştım. Aşağıda tanıtım vidyosuda var. Çetin beyin (cetto) söylediği konulara da dikkat edin.

Özelcan bebe linki

http://www.youtube.com/watch?v=Y4O9mYwbZ18