Benzin fiyatlarını düşürmek için!!!!!!

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bana da bu çok komik geliyor. Sen şimdi kapatacaksın en önemli yolu (1 günlük eylem olmaz orası daha komik) millet işine gücüne gidemicek geç kalınca patronundan azar yiyecek sınavı olan sınavına yetişemicek, Hastası olan hastasına yetişiemicek, karısı doğum yapan adam çocuguna yetişemicek, peki burada kime kesmiş olacaksın cezayı? Halk için eylem yaparken halkı üzme hakkını bence daha komik.

Evet yukarıdaki mail banada 100'lerce defa geldi hiç dikkate almamıştım neden? Hep neden Shell, total ve diğeri diye soruyordum. Gerekli cevabı aldım bir şekilde.
Devlet ÖTV'ye bindirdi fakat bunu bir kac konuda daha yazdım. Tekirdağ'da Soil diye bir benzin istasyonu var adam, Benzin 3,12'den satıyor??? (Aaa hemen kacak benzin kalitesiz benzin diyorsunuz. Peki nereden biliyorsunuz?)
Adamlar 60kr daha ucuza benzin satıyor. Kendi capında ufak bir firma demekki bu kadar ucuz satıyorsa, Daha büyük firmalarda satar!.
Eğer varsanız böyle bir eyleme bende varım.

Sabit giderlerile alakalı bu konu. Burger King ile mahalli bir fast food'çunun sabit giderleri aynı mı? Franchising denilen hava parası, çalıştırılan personel, ar-ge giderleri var bir kere. Aynı durum benzin istasyonları için de geçerli, belirli bir standardı tutturmak ve korumak zorundalar. Bunun yanında marketing giderleri de var, meselea bahsettiğiniz Soil hangi F1 takımının sponsoru, reklam gideri ne kadar? Benzer durum benim çalıştığım alkollü içki sektöründe de var.

Özel teşebbüsler kar elde etmek için kurulur, birincil amaçları budur. Bu firmaların hepsi uluslararası firmalar, zaten belirli bir kar marjını hedefleyip fiyatlarını ona göre belirliyorlar. Ama saolsun bizim devletimiz de özel teşebbüs gibi...diğer devletler gibi tüketimi teşvik edip ekonomiyi canlandırmaya bakacağına hazır değirmenin suyu akarken ben de cebimi doldurayım derdinde. Hükümetin bu bakış açısı ile zor arkadaşlar, çok zor...

erentat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
onlar benzin fiyatını düşürse hükümet bindiricek bence eylem yapılıcaksa petrol şirketlerine değil hükümete yapmak gerekir onun için defalarca söyledim yine söylüyorum tek çare BOĞAZI TRAFİĞE KAPATIP ZAMLAR GERİ ALINANA KADAR OTURMA EYLEMİ YAPMAK!!!

pexmanq

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çözüm basit vergi kaçıralım:D:D:D:D

e zaten bu ülkede adam gibi vergisini veren 10 mlyon ınsan olsa benzın bu kadar pahalı olmaz..soylekı almanyayla nufuslarımız aynı hemen hemen..orada kaytlı calısan yanls deglsm 30-40 mlyon ıken turkıyede 3 mılyon..bunu gectım bu calısanların 1 tanesı ama 1 tanesı dogru vergı verıyorsa bende bu ülkede yasamıyorum...:)

kısacası verg verme,kayıtdısı calıs,kazandıgının 5 tanesini 1 tane goster sonrada devlet bı sekılde gecınsın de...evet fukara bir devletiz buda bole gelmıs gıdıyor..ancak kızamıyorum devletede...adam mılyon dolar kacırıyor vergı vermıyor,hicbi esnaf tam vergi verıyormu?kayıtdısı %70lerde..e devlet nasil gecinecek? ha dıceksınz avrupada nasıl..avrupada da vergı yukleri cok agır..gelirler uzerınde %40 vergı var....oralardada hersey cok pahalı..ama adam cıkolata alsın fıs kesmezse market gıdıp sıkayet edıyor..bunun canlı tanıgıyım:) sonucta kendı kendımıze bır sıstem kurmusuz devlet de buna uymus..ama tabi ki yanlıs x yanlıs=dogru olmuyor

mehmet ali birandın bi lafı vardı bu aksam bu zamlar ıcın:

devlet aslında zam yapmıyor alamadıgı vergılerı alıyor..

bu kadar basit

Son düzenleme:

Tolga K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
e zaten bu ülkede adam gibi vergisini veren 10 mlyon ınsan olsa benzın bu kadar pahalı olmaz..soylekı almanyayla nufuslarımız aynı hemen hemen..orada kaytlı calısan yanls deglsm 30-40 mlyon ıken turkıyede 3 mılyon..bunu gectım bu calısanların 1 tanesı ama 1 tanesı dogru vergı verıyorsa bende bu ülkede yasamıyorum...:)

kısacası verg verme,kayıtdısı calıs,kazandıgının 5 tanesini 1 tane goster sonrada devlet bı sekılde gecınsın de...evet fukara bir devletiz buda bole gelmıs gıdıyor..ancak kızamıyorum devletede...adam mılyon dolar kacırıyor vergı vermıyor,hicbi esnaf tam vergi verıyormu?kayıtdısı %70lerde..e devlet nasil gecinecek? ha dıceksınz avrupada nasıl..avrupada da vergı yukleri cok agır..gelirler uzerınde %40 vergı var....oralardada hersey cok pahalı..ama adam cıkolata alsın fıs kesmezse market gıdıp sıkayet edıyor..bunun canlı tanıgıyım:) sonucta kendı kendımıze bır sıstem kurmusuz devlet de buna uymus..ama tabi ki yanlıs x yanlıs=dogru olmuyor

bu kadar basit
devletin görevi arkası sağlam olan zenginlerden alamadığı vergiyi orta direk veya onun altındaki geliri olan vatandaşlarından çıkartmak mı?

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu kadar basit

herkesmi patron bizim ülkede bendaha maaşımı görmeden devlet alıyo benden parayı benim günahım ne banada para elime geçtikten sonra yatırma şansı versin.

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu kadar basit

Haklı oldugun taraflar olmakla beraber tüm yazdıkların dogru değil.Çalışanlar dan bahsetmişsin, bugun maaşla çalışan (bordrolu) herkesin, ne kadar maaş alırsa alsın brüt maaşının %30-40 arasında bir miktar devlet tarafından direkt gelir vergisi olarak kesilir.Bu ülkede en düzenli vergi ödeyenler bordro mahkumu da tabir edilen maaşlı çalışanlardır.

Şu konuda haklısın, 1000 tl maaşla çalışan adamı asgari ücret üzerinden çalışıyor gösterip develete asgari ücretin vergisini veren onbinlerce işteme var, bunlar gerçekten vergi kaçırıyor.Ayrıca milyon dolarlar seviyesinden başlayan cirolar yapıp, kanunlardaki çeşitli açıkları imkan olarak değerlendirip vergi kaçıran yüzsüzlerde mevcut.Devletin önelm alması gereken, vergi açığı yaratanlar bunlar ve benzeri örneklerdir.

Benim asıl kızdığım sorunun resmini açıkça çizebildiğin halde , niye bu açığı karşılamak için en kolay yol vergi arttıramyoı seçiyorlar ???? Niye kanunları kullanıp olması gerektiği şekilde vergi tahsilatını arttırmıyorlar? Dikkatinizi çekerim vergiyi niye arttırmıyorlar demiyorum, vergi tahsilatını niye arttırmıyorlar ,

Yoksa benzinin fiyatını 5 e katla, vergi miktarın artsın , sende açığını kapat, bu en kolay yol, neden olması gereken çözümler bulunmuyor da bu vergi yükü vatandaşa bindiriliyor ? neden neden....

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vergi toplamak onun için sistem geliştirmek devletin işi bunu yapıcak vatandaşını kolay zor zengin fakir diye ayırmayacak.
benim encok bözulduğum seyde seçim zamanı dağıtılan tapularla gecekonduları resmileşen insanlar.
bugün bakıyorsunuz kapılarında son model arabalar duruyor. devlet biraz adaletliyse kimlerin nesi olduğu belli o şekşilde bedavadan oy karşılığı araziye eve sahip olan adamların bir kereye mahsus arabasına yada ikinci edindiği mülke arazilerin karşılığında el koymalı. Bu sayede oyunu mal karşılığı satmamış adamlarında hakkını yememiş olur. Ne adamlar biliyorum lşimdinin en değerli arazilerini kafalarına göre bedavaya kapatmış...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

klink21bucuk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar Türkiye'de alınan vergilerin % 79unun dolaylı vergi (yani uydurma vergi) olduğunu ve bu konunun ekonomi bakanına söylendiğinde bakanın "ne yapalım vergi mükellefleri vermesi gerektiği kadar vergi vermiyor biz de bu açığı bu yolla kapatıyoruz." dediğini bilen kaç kişi var bu ülkede.sen devlet olarak bu vergileri toplama sonra gel benim gibi memurdan, bordrolu çalışanlardan namusuyla para kazanan insanlardan açığını kapat..yukarıda dedim tekrarlıyorum bu millete az bile yapıyorlar.inşallah her şey 3 katına çıkar...