Benzin göstergesinin benzin azalınca bir yanıp bir sönmesi

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Benzin göstergesinin benzin azalınca bir yanıp bir sönmesi

Cosmo link' Alıntı:
araçlarda yakıt ışığı kalan menzil değil kalan yakıt miktarına bağlı olarak yanar yada yanar söner.

yani;

aracınızda genelde x litre yakıt kaldığındailk uyarıyı alırsınız.

son 5 km lik yakıt tüketiminiz / araç kullanım şeklinize göre de ışık yandığı anda menzil farklılık gösterir. son 5 km boyunca sehir içi çok yoğun trafikte dur kalk yapıyorsanız ve deponuzdaki yakıt x litrenin altına düşerse menziliniz 30 km de iken ilk yakıt alın uyarısını görürsünüz.

oysa uzun yolda sabit bir hızla minimum tüketim sırasında deponuzdaki yakıt x litreye düstüğü anda yakıt alın uyarısını alırsınız ve menziliniz 100 km civarında olabilir.

ben geçen sefer yakıt alın uyarısını ilk aldığımda menzilim 123 km idi.

Yani kaç litre kalınca yanıyor?

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astra h araçlarda sanırım ilk uyarı 6 litre kala veriyordu son 3 litre de ikinci uyarı başlıyordu. tabi bu arada şamadranızın doğru ölçmesi için o an aracın düz zeminde olması da şart. j lerde uyarı kaç litrede veriyor bilmiyorum.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

Cosmo link' Alıntı:
araçlarda yakıt ışığı kalan menzil değil kalan yakıt miktarına bağlı olarak yanar yada yanar söner.

yani;

aracınızda genelde x litre yakıt kaldığındailk uyarıyı alırsınız.

son 5 km lik yakıt tüketiminiz / araç kullanım şeklinize göre de ışık yandığı anda menzil farklılık gösterir. son 5 km boyunca sehir içi çok yoğun trafikte dur kalk yapıyorsanız ve deponuzdaki yakıt x litrenin altına düşerse menziliniz 30 km de iken ilk yakıt alın uyarısını görürsünüz.

oysa uzun yolda sabit bir hızla minimum tüketim sırasında deponuzdaki yakıt x litreye düstüğü anda yakıt alın uyarısını alırsınız ve menziliniz 100 km civarında olabilir.

ben geçen sefer yakıt alın uyarısını ilk aldığımda menzilim 123 km idi.

Ben menzile göre yanıyor diye biliyorum. Ortalama yakıt üzerinden hesaplayıp menzil 60 km nin altına inince yanıyor. Hatta araç sıcakken ve ortalama yakıtı sıfırladığımda 64 ken ikaz vermeyen araba. Sabah marşa basar basmaz yanmıştı soğuk olduğu için. Ben öyle hatırlıyorum.

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

daha önce başka bir başlıkta paylaştığım resim.

img20130529013136.jpg

menzil 90 km ve  yakıt işığı yanıyor

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

Cosmo link' Alıntı:
daha önce başka bir başlıkta paylaştığım resim.

img20130529013136.jpg

menzil 90 km ve  yakıt işığı yanıyor

Ekran ne güzel öyle ya. Bizde böyle bir ekran yaptırsak olmuyor mu? Bu hangi modellerde var hocam?

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar araç ortalam tüketimi göz önüne alıp uyarı ışığı yakar misal benim araç genelde kırmızı bölgeye gelmesi ile ortadaki bilgi ekranında yakıt az uyarısı yazısının çıkması bir oluyor hatta kırmızı bölgeye girmeden çıkıyor çünkü yakıt ortalamam 16lt leri gösteriyor.