Benzin pompası mı elektronik bir arıza mı?

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
pompanın değişiminde hortumun üzerinden çıkan orjinal tek kullanımlık geçmeli kelepçeler kullanıldı ise ilerleyen zamanlarda sorun çıkarabilir. onun yerine yeni kelepçe kullanılması gerekir.

akdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pompanın değişiminde hortumun üzerinden çıkan orjinal tek kullanımlık geçmeli kelepçeler kullanıldı ise ilerleyen zamanlarda sorun çıkarabilir. onun yerine yeni kelepçe kullanılması gerekir.
O kelepçeyi takmayı denedi ama demek ki şans bizden yanaymış, kelepçe iki büklüm olunca yenisini taktı usta. Şu vidayla sıkılan kelepçelerden taktı. Umarım bir sorun oluşturmaz???

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bu arada lpg ye geçtikten sonra pompayı durduran röleyi sordum, bir yerde 150 bir yerde 70 TL istediler. Bu fiyat farkı sizce neden kaynaklanıyor. 150 isteyen usta kısa yoldan köşeyi dönmeyi mi amaçlıyor yoksa 70 TL isteyen dandik mal mı satıyor. Umarım soru karışık olmamıştır. ;)

Öncelikle geçmiş olsun şahsım adına bir gram faydam oldu ise ne mutlu bana... bu LPg konusuna dediğim malzemeyi bir kaç yerden daha sor derim. Malum ülkemiz de dini imanı para olan çok adam var. Alın teri akmadan para gelsin de nereden gelirse gelsin diye buna karşın bu ülke de iyi insanlar da var az olsun ama helalinden olsun diyen. Araştırmakta fayda var.

akdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun şahsım adına bir gram faydam oldu ise ne mutlu bana... bu LPg konusuna dediğim malzemeyi bir kaç yerden daha sor derim. Malum ülkemiz de dini imanı para olan çok adam var. Alın teri akmadan para gelsin de nereden gelirse gelsin diye buna karşın bu ülke de iyi insanlar da var az olsun ama helalinden olsun diyen. Araştırmakta fayda var.
Nadir Bey teşekkür ederim, üst kapak sorunumdan bu yana senin yardımlarını asla gözardı edemem.
Forum sayesinde az çok bilgi sahibi oluyoruz sonrasında sanayiye gidiyoruz, doğrudan gitsek ayakta uyutacaklar.

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu gibi durumları yaşamamak adına araçlarınız da LPG geçtiğinde benzin pompasının elektriğini kesecek roleler var onlardan taktırın kafanız rahat etsin. Benzine ihtiyacı olmadığı halde çalışan pompa zaman için de illa ki yanacak. Kaçınılmaz son.

Ben zamanında bir kaç LPG firmasını aradım röle için. Hiç biri Röleyi tavsiye etmediler. depoda en az 10 LT benzin bulundurun sorun olmaz dediler.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Olay şu araç LPG geçtiğinde benzin pompasının çalışmasının kime ne faydası var?

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Olay şu araç LPG geçtiğinde benzin pompasının çalışmasının kime ne faydası var?

nadir bey mantıken öyle fakat, benzin devir daim yaptığında en azından benzin sistemindeki borular kurumaz diye düşünüyorum. pompanın yanmasına neden olan en büyük etken benzinsiz ve az benzinle çalışması. ben bi ara benzin hep kırmızıda kullandım ve pompa ses yapmaya başladı , ondan sonra çeyrek deponun altına hiöç düşürmedim ve hiç bir sorun yaşamadım. belkide ben arabaya sonradan takılan bu tür elektronik parçalardan korkuyorum. çünkü en ufak bi yanlış montajda başka yere zarar veriyor.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Mustafa zaten opel araçlar da çeyrek depo altına yakıtın düşmesi durumun da araç aptallaşır sende kendince haklısın bende çok rahatsız olurum zaten bir yerine bir şey yaptırdığın da aman başka yerden sorun mu çıkacak diye düşünmediğim olmuyor. Ama asıl olaya baktığımız da malum araç belli bir sıcaklığa gelene kadar zaten benzinle gidiyor yani bir nevi amacını yine yerine getiriyor. Örnek benim araç tek nokta olmasından dolayı araç 3000 devire çıkınca anında gaza geçer. Bunu ister yerinde yap ister giderken yap fark etmiyor. Genelde ben çalıştırır bir 10-20 saniye kadar çalışır bir ara gazı yapar gaza geçmesini sağlarım ;) ustaların fazla dediklerine dikkat etmemek gerek. Çünkü her usta kendine göre bir şey der. Böyle bir ürün gerekli olmasa idi üretilmez idi ;)

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mustafa zaten opel araçlar da çeyrek depo altına yakıtın düşmesi durumun da araç aptallaşır sende kendince haklısın bende çok rahatsız olurum zaten bir yerine bir şey yaptırdığın da aman başka yerden sorun mu çıkacak diye düşünmediğim olmuyor. Ama asıl olaya baktığımız da malum araç belli bir sıcaklığa gelene kadar zaten benzinle gidiyor yani bir nevi amacını yine yerine getiriyor. Örnek benim araç tek nokta olmasından dolayı araç 3000 devire çıkınca anında gaza geçer. Bunu ister yerinde yap ister giderken yap fark etmiyor. Genelde ben çalıştırır bir 10-20 saniye kadar çalışır bir ara gazı yapar gaza geçmesini sağlarım ;) ustaların fazla dediklerine dikkat etmemek gerek. Çünkü her usta kendine göre bir şey der. Böyle bir ürün gerekli olmasa idi üretilmez idi ;)

nadir bey düşüncelerimiz farklı, bende o parçayı taktırmaktansa çeyrek deponun altına benzini düşürmüyorum. ve 4-5 senedir sorun yaşamadım. tercih meselesi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Mustafa bey inşallah sorun yaşamazsınız bundan sonra da ;)