benzin ve dizel yakıtlar hakkında

Alikocmersin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir yanlışınız var verdiğiniz değerler mümkün olamaz 25lt yakıt lt 4.16tlden desek bile 6lt mazot yapar. 400 km gitmesi için 100kmde 1.5lt yakması gerekki bunu yapan guinesse girer heralde :)

Bu nasil bu hesaplama :)

25 lt yakiti 6 lt mazota cevirdin helal olsun :))))

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok zor olmadı lt'yi tl diye görmüşüm yanlışlık olmuş. :D

Bu arada üzerinden 6 ay geçmiş ama o arkadaş için 25lt 400kmde çok 6.25lt/100km yapar benim aracım 5.3 yakıyor istanbul içi.

musti1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben shell nitro diesel kullanıyorum opetinkini de tavsiye ediyorlar bu konuda bir tavsiyeniz var mı sizce ne kullanalım en iyi shell ve opet diye biliyorum

holmes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben 2010 model 1,4 90 bg astra sahibiyim.Bu durumda 95 oktan mı kullanmalıyım?

serkan44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar bugün 1.6 opel astra Essentia aldim ama tam olarak ne kadar yaktığıni bilmiyorum yardimci ola bilirmisiniz

arykanda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2017 model opel corsa benzinli araç aldım, yakıt konusunda lukoil flash karta yüzde 5 indirim yapıyor ? sizce lukoil den yakıt almak mantıklı mı yoksa bp shell gibi büyük firmalara devam etmekte yarar var mıdır ??

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
lukoil çok da düşük bir firma değil ama diğerleri gibi katkılı da değil. ben olsam çeyrek depo başka markalardan birinden alırdım. kalanı lukoil den doldururdum.

arykanda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lukoil çok da düşük bir firma değil ama diğerleri gibi katkılı da değil. ben olsam çeyrek depo başka markalardan birinden alırdım. kalanı lukoil den doldururdum.

Bugün aracı aldığım galeriye Danıştım ve kötülemek istemiyorum hiçbir markayı ama BP Shell ve OPET dışında çok farklı istasyonu kullanmanı çok önermiyorum ve tek istasyonu ve özellikle tek şubeyi kullanmakta yarar var diye bir yorum yaptı. Bende Shell den devam etmeyi düşünüyorum pompacı v-power motor temizleme özelliği falan filan birşeyler dedi ne kadar doğru bilmiyorum ama 5 lira için riski göze almaya değmez sanırım ...

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Bugün aracı aldığım galeriye Danıştım ve kötülemek istemiyorum hiçbir markayı ama BP Shell ve OPET dışında çok farklı istasyonu kullanmanı çok önermiyorum ve tek istasyonu ve özellikle tek şubeyi kullanmakta yarar var diye bir yorum yaptı. Bende Shell den devam etmeyi düşünüyorum pompacı v-power motor temizleme özelliği falan filan birşeyler dedi ne kadar doğru bilmiyorum ama 5 lira için riski göze almaya değmez sanırım ...

aracınız benzinli olduğu için söylemiştim. dizel olsaydı bp opet ve total alın derdim.
bu arada shell iyidir hoştur diyenler çok ama ben buna inanmıyorum. hem çok çabuk bitiyor hem de içinde yüksek solvent var diye duydum.

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer kaçak yakıt kullanmıyorlarsa benzin istasyonları rafinerilerden (PETKİM , TÜPRAŞ vs.) yada direk boru hattı deniz yolu ile ithalat (mesela Rusya) yolu ile alıyorlar ve mevzuat gereği denetimdeler ve kükürt oranları 10 ppm den aşağı olmak zorunda.Yani pratikte hepsi aynı kalitede ama araya bazı katkılar koyup bir kaç kuruş fazla alıyor firmalar.
Bence önemli olanlardan bir tanesi istasyonların depo temizliği ve denetimidir.