bilgi ekranı, klima v.s sornu.

Can_517

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2006 astra h gtc arabamda marşa bastığımda sorunlar şu şekilde oldu.

Bilgi çalışmıyor
Klima çalışmıyor (Dijital)
Direksiyon kumandaları çalışmıyor
Torpido, radyo, klima aydınlatması çalışmıyor
Hız sabitleyici çalışmıyor.
Radyo kontaktan aç kapa çalışmıyor. elle çalıştırıyorum

Motor mekanik konusunda sorun yok. arıza ışığı yanmıyor. Yol üzerinde elektrikçiye gösterdim sigortalar sağlam sorun belli ki çok daha köklü dedi.

Ne dersiniz değerli arkadaşlar. Tecrübe edeniniz varmı. maddi yönden tahminen ne olur. lakin yüksek masrafı varsa şimdilik idare etmeyi düşünüyorum.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Kontak voltajı gelmiyor gibi. Kontak sigortası atmış olabilir. yoldaki elektrikçi hangi kutuya baktı. bagajdaki sigorta kutusuna baktınızmı..

Can_517

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet bagajdaki sigorta kutusunu uzun süre kurcaladı. İlave gelişme otomobil meraklısı bir arkadaşım bilgisayar + değişik bir cihaz ile arabaya bağlandı hata kodu u2117-00 İngilizce metini aklımda değil. Türkçesi bağlantı hatası gibi bir şey yazıyordu.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet bagajdaki sigorta kutusunu uzun süre kurcaladı. İlave gelişme otomobil meraklısı bir arkadaşım bilgisayar + değişik bir cihaz ile arabaya bağlandı hata kodu u2117-00 İngilizce metini aklımda değil. Türkçesi bağlantı hatası gibi bir şey yazıyordu.

o arkadaşınız sanırım opcomla bakmış. opcomla komple tüm beyinlerdeki arızalara toptan bi baksın sonrasında bütün arıza kodlarını topluca silsin. tüm sistemler bi resetlensin. sistemler geçici arıza kodları bırakıyor oraya çoğu zaman sorun gözükmesede. sizde bir elektrikçiye götürüp şarj durumunu ve akü durumunu ölçtürün.

Can_517

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önümüzdeki hafta içi artık ne masraf çıkarsa çıksın deyip devamlı götürdüğüm özel servise götürme niyetindeyim. hatta. çıkma yüksek masraf çıkamayacaksa beraberinde renkli cid ekran peşinde koşacağım. Nette araştırdığım kadarı ile bu şekilde klima dahil arıza bulamadım. İş bitiminde tam sorunu ve beni üzecek masrafı paylaşacağım.

Can_517

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dayanamayıp cuma günü arabamı servise bıraktım. ustacım dedim arabaya ne gerekiyorsa yap dedim. balatalar, boğaz kelebeğinin temizlenmesi, yağ ve filtreler v.s herşeyi yapmış ama bizim sorun halen çözülemedi. Hafta sonu kalmasın diye arabayı bana teslim etti. hafta içi tekrar uğraşacağız. klima, ekran, radyo hepsi bir birine bağlıymış. Aslında forum eski üyelerinden şükrü52 halen aktif olsaydı kesin çözerdi. onun eski uygulamalarını takipçisiydim. çok iş başarılı araçtan net anlıyor.