Bir göçük tamiri için değermi? Bir Akıl verin.

eko44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Aracıma birisi yada ben bir yere çarptım yada çarptılar. Bugün OTO KİNG e gittim. Mini onarımdan hallederiz dediler. Fakat orası kazınacak çekilecek. Macun sürülecek. Pasta uygulanacak. Boya yapılacak ve tam 2 gün belki 3 günde sürebilirmiş. Hasar aslında çok küçük.

Siz olsanız ne yapardınız.

http://l1306.hizliresim.com/1b/4/nsh3f.jpg

http://j1306.hizliresim.com/1b/4/nsh2r.jpg

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boyaya zarar vermeden düzeltilebilinir..siz başka bir yere gösterin...sonuçta hafif cizikler kalır oda pasta cila ile örtülür boyama ile satarken anltamazsınız

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Sanayide eski nesil bir kaportacı bulabilirsen "yağlı çekiç" denen bir usulle boyaya fazla zarar vermeden hasarı daha iyi konuma getirebilir. Çizik yerlere de pasta cila uygulanırsa yapılanlar yeterlidir. Ben buna benzer bir hasarı Otoking'te yaptırdım. Verilen süre ise normal. O kısım düzeltilecek, macun uygulanacak, macunun kuruması beklenecek, tekrar kontrol macunu uygulanacak ....... görüldüğü gibi işlem uzun. Boya ise sadece hasarlı kısma atılacak ama araç metalik olduğu için mecburen çamurluk komple verniklenecek, o zaman da çamurluk boyasında renk farkı doğacak. O nedenle boya işine hiç girme derim, varsın az biraz çizik izleri olsun, inan boyadan daha iyidir.

eko44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anlaşıldı. Hafta sonu ittirme, çektirme, kaktırma hatta o yağlı çekiç işine de bir bakayım, filan olabildiği kadar yaptırayım sonrada pasta cila filan yaptırır olduğu kadarı ile işi kapatayım bitsin. Hem oto king geciktiriyor filan demek istemedim yanlış anlaşılmasın :dil:. İlk tecrüben olduğundan kafam karıştı ama şimdi karar verdim. Cevap verenlere teşekkür ederim. Banada bir tecrübe oldu.

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O parça daha önceden hiç boyanmamış ise, yani orjinal boyası ile duruyorsa, boyasına zarar vermeden onarılabilir, profesyonel ekipmanlar var bu tür göçükler için, daha önceden buna benzer daha geniş bir göçük için uygulatmıştım.

eko44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araçlarımda da benzer vuruk, göçükler oldu, hep olduğu gibi sattım. Yaptırmadım bile, boyatmaktan iyidir. Ama şu boyasız göçük düzeltme iyiymiş, uygulatırsanız ücretini yazabilirmisiniz? emsal olur.

eko44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araçlarımda da benzer vuruk, göçükler oldu, hep olduğu gibi sattım. Yaptırmadım bile, boyatmaktan iyidir. Ama şu boyasız göçük düzeltme iyiymiş, uygulatırsanız ücretini yazabilirmisiniz? emsal olur.

2 yer ile anlaştım hafta sonu için bir baktırayım p.tesi günü geri dönüş yapar yazarım.

eko44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Göçüğü yaptırdım. Ankara Ostim OTTO Zenith'te yaptırdım. Son hali resimlerde inceleyebilirsiniz. Ortalama 1-1,5 saat kadar sürdü. Çok hafif bir iz var ama çok dikkat'li bakarsanız var.

Fiyatına gelince de. Vallaha para filan vermedim babam ismarladı. :bir: Ne kadar tuttu dedim, bir şey söylemedi.

Ama başka bir yere göstermiştim orası 80 TL civarlarında tutar demişti.