Bir HGS saçmalığı-mümkünse görüş bildirin

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Üçkağıtcı/sahtekar sayısı her geçen gün çığ gibi büyüyor, bu durumdan en büyük zararı dürüst insanlar görüyor. En basiti kaçak elektrik kullanımının en büyük zararı dürüst insanlara olmuyor mu veya trafik sigortasındaki son durum :(.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Üçkağıtcı/sahtekar sayısı her geçen gün çığ gibi büyüyor, bu durumdan en büyük zararı dürüst insanlar görüyor. En basiti kaçak elektrik kullanımının en büyük zararı dürüst insanlara olmuyor mu veya trafik sigortasındaki son durum :(.

Abicim bunu bize yapanlar seçtiğimiz kişiler. Bakın geçenlerde işte köprü ve otoyollar kiralandı. Ve bilmem kaç kişi geçecek şu kadar para kazanılacak eğer bu para kazanılmaz ise devlet ödeyecek... devlet nereden ödeyecek? Savaş'ın sırtına saracak, Nadir'in sırtına saracak... saracak oğlu saracak... şimdi elektrik özelleşti... kim aldı ise kardeşim takip edecek kaçak yakanın canına okuyacak ama tam tersi arkadaş dürüst şekilde faturasını ödeyen adama yükle sen kaçakları peki neden devlet çıkıp da arkadaş bak sana biz elektriği verdik. O zaman bu sorun senin sorunun çözümü sen bulacaksın dürüst vatandaşın sırtına saramazsın demiyor? Hadi bakalım desinde göreyim... bu ülkede vatandaş için duvara çivi değil kürdan çakılmıyor.... bunu artık vatandaş görmesi gerek...

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gerçekten sinir bozucu ama isyan etmemek gerek yenı bır sıstem oldugu ıcın aksaklıklar yasanıyordur ama duzelecektırde bence bu tür mağduriyette hgs kacak gecıs durumu ıcın malıye mı ptt mı karayollarımı hangı kurumun alt yapısına baglı ıse dılekce yazarak hak arayısına gıdın bakın kendı basıma gelen bır ornek vereyım forumda da paylasmıstım..
Bır kac once plakama kayıtlı bır ceza ve ceza mıktarı kadar faız mıktarı borcum oldugunu öğrendım ve ben bu cezayı bır sene evvelı banka aracılıgı ıle indirimli olarak ödemiştim sonuc olarak malıye-emnıyet trafık denetleme-banka ucgenınde bır teblıg tarıhı hatasından kaynaklandı tabı uc kurumada magdurıyetımı acık sekılde ızah ettım dılekce ıle Emnıyet dırek cezanın teblıg tarıhı ve fotokopısını gonderdı ve hatanın malıyede oldugunu bıldırdı ardından bankada aynı sekıdle en son malıyeden bır memur benı arayarak evrakımdakı hatanın gıderıldıgını fazladan odedıgım faız +cezayı yatırmaları ıcın hesap numaramı ıstedı ve para bır ay ıcınde hesabıma yattı ..

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Nadir iyi hoş ama neden her şeyin sorumlusu olarak devleti ya da siyasileri görüyoruz? Sonuçta devlet bizlere hırsızlık yapın, çalın çırpın demiyor ki? Şimdi ben sana "Nadir sen de çal" dersem çalar mısın? Demem o ki çalmak çırpmak insanın kanında varsa o insan ne yapar eder mutlaka çalar. Devletin buradaki tek hatası yasaları adam gibi uygulamamak, ayrımcılık yaparak bir nevi hırsızlara gözcülük yapmasıdır.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Abi aslında devlet zorluyor insanları çalmaya basit bir örnek malum ülkemizde sigara zamları aldı başını gitti. Sürekli zam yapıyorlar... vatandaş ne yapıyor? kaçak sigara alıyor... şimdi tiryaki aslında fiyat makul olsa kaçak almaz adam gibi sigarasını alır içer ama arkadaş bu ülkede sadece vatandaşı yolla derdinde olan bir sistem var. O zaman da bazıları için gelir kapısı açılıyor... devlet ille de bütçem derken vatanda da benim bütçem demeye başlıyor... sistemin başında olan kişiler milleti zorla yalanlı dolanları işlere yönlendiriyor...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Valla ben devlet istiyor diye kimsenin malını çalmam, kimseye de kazık atmam. Örnek üzerinden gidecek olursak, tamam sigara pahalı, peki kaçak sigara bulunmazsa o zaman tiryakiler dükkanları mı yağmalayacak? Bence çalmaktan ziyade başka legal yollar denenmelidir.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aslında abim ben bir vatandaş olarak çalışmak üretmek adam gibi vergimi ödemek ve bu ödediğim vergilerin karşılığında hizmet almak istiyorum. Ama bu durum ülkemizde çok zor vatandaş sadece öder ama hizmet nanay...

44kartal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu konuyu bakkalda alışveriş yaparken yeri geldiği için anlattığımda
karşı taraftaki kişinin ilk sözü "abi böyle durumlarda plakayı gazete kağıdı ile kapatacaksın" oldu

toplumun bir kısmı maalesef işi bu noktaya kadar getirdi.

bu kgs-hgs işinde benim maddi olarak zararım büyük bir rakam değil.
1 hafta içinde hgs kartı çıkarttığım için ceza düşüyor.
ancak benim kafamı bozan, benden kaynaklanmayan bir sebeple en uzak mesafe ücreti talep edilmesi.
yoksa 1.75 lira lira yerine 14.5 lira ödemişim bu çok önemli bir miktar değil.

yani nihayetinde anlayış meselesi

bakın tekrar olacak ama
ben 4 yıl önce 24 bin liraya sıfır zannederek aldığım aracın boyalı çıktığını öğrendiğim andan itibaren hukuki süreci başlattım.

karşı taraf nasıl olsa yılar dedi ama ben yılmadım
anladığım kadarıyla genel kanı bu 14 liralık ücret için de mücadele verilmesi gerektiği yönünde....

saygılar

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
bu konuyu bakkalda alışveriş yaparken yeri geldiği için anlattığımda
karşı taraftaki kişinin ilk sözü "abi böyle durumlarda plakayı gazete kağıdı ile kapatacaksın" oldu

toplumun bir kısmı maalesef işi bu noktaya kadar getirdi.

bu kgs-hgs işinde benim maddi olarak zararım büyük bir rakam değil.
1 hafta içinde hgs kartı çıkarttığım için ceza düşüyor.
ancak benim kafamı bozan, benden kaynaklanmayan bir sebeple en uzak mesafe ücreti talep edilmesi.
yoksa 1.75 lira lira yerine 14.5 lira ödemişim bu çok önemli bir miktar değil.

yani nihayetinde anlayış meselesi

bakın tekrar olacak ama
ben 4 yıl önce 24 bin liraya sıfır zannederek aldığım aracın boyalı çıktığını öğrendiğim andan itibaren hukuki süreci başlattım.

karşı taraf nasıl olsa yılar dedi ama ben yılmadım
anladığım kadarıyla genel kanı bu 14 liralık ücret için de mücadele verilmesi gerektiği yönünde....

saygılar

İşte ülkemizde adalet sistemi böyle dört yıl olmuş ama daha bir dava sonuçlanmamış durum böyle olunca da insanlar dava açma konusunda kararsız kalıyor hakkını aramıyor hakkını aramaya kalksa zaman yetmeden ölecek... gel de bu ülkede hakkını ara araya biliyorsan?

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
hgsde kaçak geçersen 2 hafta içinde ödersen ceza ödemiyormussun öyle dedi tv