Boya koruma, çizik giderme ve parlatma uygulamaları

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
polisaj makinası makıta 9227 jb olacak başkası yalan çizik giderme yaparken devir hızı çok önemli ve en iyisi makitadır rahat ve güzel işlem çıkarabilirsiniz ama acemi acemi aracınıza bulaşmayın boyanızı yakarsınız helekı m83 ile denerken :)

caki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boya koruma

arkadaşlar boya koruma yapıcam ama fazla aşındırmıyan (pasta) önere bilirmisiniz.+pasta-glaze-( )ntx 2,0, dan önce ki boşlukta cila kullanmam gerekirmi?

oguz0505

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
reklam olurmu bilmiyorum ama ben malco nun cilasını kullanıyorum çok memnunum boya ciddi bi şekilde canlanıyor

kardak80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese selam. Arabamın sağ arka kapıda iki şerit dein çizik var :( Henüz işlem yapmadım. Autoking ve opan a sordum. Pasta rötüş olmaz boyanmalı diyorlar. Tırnak takılıyor çiziğe. Ne yapabilirim, yardımcı olan olursa dua ederim :)

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Herkese selam. Arabamın sağ arka kapıda iki şerit dein çizik var :( Henüz işlem yapmadım. Autoking ve opan a sordum. Pasta rötüş olmaz boyanmalı diyorlar. Tırnak takılıyor çiziğe. Ne yapabilirim, yardımcı olan olursa dua ederim :)

arabanız ne renk ben eski arabamda rütüş üstüne pasta yapmıştım ama metalik gridi benim hiç billi olmamıştı sadece pasta atarsan daha çok ortaya çıkar

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşlem özetle şu şekilde

Boyadaki bir çizik, astara kadar inmiş (pirmer: astar, pigmented paint: renkli olan boya, clear coat: vernik)

clearcoat3.jpg

Çiziğin içi rötuş boyası ile dolduruluyor, tümsek bırakılması şart rötuşlana yerin. En az 1-2 gün kuruması bekleniyor

clearcoat4.jpg

Tümseğin fazlası zımpara ile alınıyor

clearcoat5.jpg

Polisajla yüzeydeki pürüz tamamen gideriliyor
clearcoat1.jpg

Son düzenleme:

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
İşlem özetle şu şekilde

Boyadaki bir çizik, astara kadar inmiş (pirmer: astar, pigmented paint: renkli olan boya, clear coat: vernik)

Ekli dosyayı görüntüle 11357

Çiziğin içi rötuş boyası ile dolduruluyor, tümsek bırakılması şart rötuşlana yerin. En az 1-2 gün kuruması bekleniyor

Ekli dosyayı görüntüle 11358

Tümseğin fazlası zımpara ile alınıyor

Ekli dosyayı görüntüle 11359

Polisajla yüzeydeki pürüz tamamen gideriliyor
Ekli dosyayı görüntüle 11360

benimde anlaymaya çalıştığım buydu sağolasın :D

kardak80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabanız ne renk ben eski arabamda rütüş üstüne pasta yapmıştım ama metalik gridi benim hiç billi olmamıştı sadece pasta atarsan daha çok ortaya çıkar

Arabam gümüş gri, çizik durumunu kurtarır mı bilemiyorum ama, çoğu kimse boya çözer diyor. Ankarada boya olmadan çözebilecek işçiliğine güvenilir bir yer arıyorum. Teşekküler,

s3nt1n3l

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2011 siyah insignia var bende...siyah olunca malum benim danışmak istedigim.arac su geldigi zaman üstünde o su tanelerin izi kalıyor ya bunu nasıl engelerim tek bir işlemle..o lekelerden nefret ediyorum buna bi çözüm varmı tek bir uygulama ile.mesela yagmur yagdı aracın üstünde su taneleri kuruyunca nok nokta kalması bu durum yani.