bu aracın janntları kaç inch ? ne gibi sorunlar yaşatır ???

usta...

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu jantlar astra H ve corsa d GSI serilerindeki jant değil mi :confused:?Bence de harika jantlar..Bunlar 16'' ya da 17'' ama uygun lastikle hem performans hem konfor törpülenmez..

mmr40

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu jantlar asrta h gtc jantları. kesin olmamakla birlikte 17'' diye biliyorum.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta bunlar 17 40 45 yanak lastık var uzerınde aracın.. perf olayında cok etkı etcegını sanmam yakıttada ama konfor açısından cok fark edıyor yoldakı engebeyı taşı cukuru ıcerde hıssettırı balon yapma olayı cok fazladır malum yolarımız kostebek yuvası gıbı oldugundan o yuzden tavsıye etmem. ben corsam da 16 jant 45 yanak lastık kulladım o kadar dıkkatlı olmama ragmen 2 defa balon yaptı lastıkler cukurlar yuzunden

usta...

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta bunlar 17 40 45 yanak lastık var uzerınde aracın.. perf olayında cok etkı etcegını sanmam yakıttada ama konfor açısından cok fark edıyor yoldakı engebeyı taşı cukuru ıcerde hıssettırı balon yapma olayı cok fazladır malum yolarımız kostebek yuvası gıbı oldugundan o yuzden tavsıye etmem. ben corsam da 16 jant 45 yanak lastık kulladım o kadar dıkkatlı olmama ragmen 2 defa balon yaptı lastıkler cukurlar yuzunden

anlıyorum hocam benım yasadıgım yerde tum yollar parke ama tabı bozuk yollarada gırıyorum dısardan hos duruyo ama astra zaten sert bi araç bide boyle olunca konfor ıyıden ıyıye torpulenır dıye dusunuyorum bıde tabı arkaya 3 4 kısı bınınce surtermı dıye de dusunuyo ınsan

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra zaten sert bı arac surus zevkını ıyıden ıyıye dusurmezmı ??

Sanmıyorum..Opeller genel olarak diğer firmalar içinde yol tutuşu söz konusu olduğunda oldukça önde bir firma..Her ne kadar konforlarından ödün verseler de yol tutuş konusunda çok ciddi artıları var..Aracımda 40 yanak 225 genişliğinde lastik ve 17'' jant bulunuyor..Öncekiler 55 yanaklı ve 215 genişliğinde 16'' jantlıydı..Haliyle konfor az da olsa düştü ancak yol tutuşunu harika buldum..Daha önce 90-100 ile girdiğim virajlara şimdilerde içgüdüsel olarak yani aracı hiç kasmadan 120lerle giriyorum..Ne kadar uygun jant ve lastik de kullanılsa yollarımız da sorunlu..Bu şekilde 16-17 jantla araçlarını kullanan çok astra g ve vectra b kullanıcısı var..Bana kalırsa aracın hacmine göre uygun bu jantlar..yani kullanılabilir..Örn astra g GSI da kullanılan ölçüler..İçiniz rahat olsun ;)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
15" 60 profil kullanır genelde astralar, 17" 40-45 profil kullanıldığında dengeler diye düşünüyorum ve sürtme yapmaz. Kaldı ki orjinal lastikler ile araç yere 5cm basıldığında sürtme pek görülmüyor. Aracın altını yaklaştırmadan bu jantların kullanımı sürtmeye sebep olmaz diye düşünüyorum.