Bu korna sesinin ismini bilen varmı ?

mtn1543

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba . Bu aralar bir kornaya kafayı taktım ondan taktırcam aracıma ama bir türlü bulamadım .renault fluence de bu kornayı kullanıyor.toyatanın bazı araçlarıda .lütfen ismini bilen varsa yardımcı olsun

bu videodaki korna http://www.youtube.com/watch?v=ljj8u9QPwMc

Gökay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
düt korna...daha kalın istiyorsan dat korna diyeceksin yedek parçaçıya... :D

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşar aracımda ki korna dit dit korna. İnternetten dat dat korna aldım fakat yorumlarda güzel ses alabilmeniz için röle ile taktırın diyorlar. röle şartmıdır. kısaca röle kornada ne işe yarar.

0M42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.benzersiztasarim.com
Hayır dat yada düt ten ibaret değil kornalar her birinin markaya özel tonlamaları var frekans değerleri farklı.Bende zamanında passat larda kullanılan çiftli dat tarzı kornalardan çok aramıştım ama fabrikanın taktığı birebir aynı tonlı kornaları bulamamıştım.Aynı araç için üretilen yan sanayi kornaların tonu bile tutmuyor.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı tonu yakalamanız zor çünkü kornanın aracın şasisine bağlandığı yer bile akustiği etkiler.epey yaklaşırsınız ama o tona.bu arada oldukça kulak tırmalayıcı biri çalsa uzun süre deli eder adamı.toyotanın kornaları hep böyledir

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
2011 Yaris'te 3 yıl-58000 km boyunca kullandığım kulak tırmalayıcı kornadan olur kendileri.. İsmini ben de bilmiyorum ancak Corsa D'nin ve Astra H'ın kornasının daha iyi olduğu kesindir :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opelin kornaları kaba ve daha karizmatik gelir bana.ama saygı duyuyoruz zevk meselesi.toyota kornası alıp takarsanız rahatlıkla bu sesi yakalarsınız

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şu vidyodaki ince, tiz korna sesi en sinir bozucu, kulağı en fazla tırmalayan korna sesi.

Honda'nın kornaları da bu tona yakın oluyor ve nefret ediyorum. Kimisi de yaya olarak geçerken abanmıyor mu bu kornaya, camına tüküresim geliyor :)