Bu seferde içeri su girmiş! Bıktım walla

the_boss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya arkadaşlar hafta sonu yağan yağmurun ardından gayri ihtiyari tekrar kontrol yapma ihtiyacı hissettim kendimde ve farkettim ki içeriye su girmeye devam ediyor.

Napacağım ben bu su olayını ?
Bir çözüm üretin lütfen, gene sadece sol sürücü tarafında (arka&&ön) döşemenin altındaki keçe/sünger kısımda su var. Bastırınca fışır fışır ediyor, nereden giriyor nasıl oluyor hala anlamıyorum.

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya arkadaşlar hafta sonu yağan yağmurun ardından gayri ihtiyari tekrar kontrol yapma ihtiyacı hissettim kendimde ve farkettim ki içeriye su girmeye devam ediyor.

Napacağım ben bu su olayını ?
Bir çözüm üretin lütfen, gene sadece sol sürücü tarafında (arka&&ön) döşemenin altındaki keçe/sünger kısımda su var. Bastırınca fışır fışır ediyor, nereden giriyor nasıl oluyor hala anlamıyorum.
kardeş ilk mesajdan bu yana arabaya baktırdınmı??? bahsedilen yerlere baktırdınmı??
ordan su girmenin iki yolu var. ya ön cam fitili. yada sileceğin altındaki plasitk parçanın iç kısmı.. ordaki tahliye delikleri tıkanmıştır. ve buna bağlı olarak kaput açma halatının geçtiği yerden su giriyordur.. buralara baktırdınmı????????????

savassutcu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yardim eli uzatayim sana:)

Alarm taktirdiysan yakin zamanda eğer ondan olabilir.nedeni ise içeri girmesi gereken kablolarin delik delinerek sokulmasi.başima geldi ondan biliyorum.yeterli değilse özel mesaj at anlatirim ok

batum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı olay benimde başıma iki aracımdada geldi çok sinir bozucu bişey gerçekten,.
ilk bakılacak yer aracın kaputunu açın silecek motorunun oradaki boşluk yani ön camın bittiği yerin hemen altı oluyor orada su kanalı var camdan inen yağmur suları oradaki su deliğinden ön lastiğin üzerine akar muhtemelen yaprak toz çamur orayı kapamıştır deliği açtırın ,, ve orada biriken suda polen filtresinin oradan içeri akıyordur muhtemelen, benimki gibi!!
ikincisi enson araca dışardan taktırdığınız ne var ise alarm ses sistemi v.s onlardan kaynaklanan hatalı montajdan mütevellit su alması. geçmiş olsun umarım çözülür zemindeki halının altında kalın pamuklu bişey var onun kuruması çok zor oluyor.. 2 gün sıcak hava üflettim halıyı kaldırıp anca kurudu.

the_boss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ön camın önündeki ızgara ve altı kontrol edildi tabi ki,
hatta bununla ilgili olarak mesaj atmıştım.
http://www.opelim.net/forums/showpost.php?p=1462896&postcount=27

ama buna rağmen dün baktığımda genede su vardı :(
bu ön camın önündeki ızgaradaki tahliye borusunun bir şekilde aracın içine bu suyu salma ihtimali yok değil mi ?

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ön camın önündeki ızgara ve altı kontrol edildi tabi ki,
hatta bununla ilgili olarak mesaj atmıştım.
http://www.opelim.net/forums/showpost.php?p=1462896&postcount=27

ama buna rağmen dün baktığımda genede su vardı :(
bu ön camın önündeki ızgaradaki tahliye borusunun bir şekilde aracın içine bu suyu salma ihtimali yok değil mi ?
pardon bazı yazıları kaçırmışım ben.
kaput mantal telininin etrafını kapattınızmı.. silikon felan sıkıp kapatsaydınız. ordan içeriye giren başka delik varmıydı acaba???

the_boss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bektaş kapattık deliği, kendi tıpasını içine kaçırmışlardı, kaçtığı yerden çıkarttık, yerine taktık.
Alarm kablosunu da motorun iç kısmında su değmeyen başka yerden geçirdik.

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınızın ön camını köşelerinde içeriden dışa doğru bası ugulayın silikonlarını kontrol edin önceki mesajımdada yazdığım gibi tahminim bu yönde

crazy006_206

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim yaşadığım tecrübeyle sabit
hatta kaçağı uzun süre bulamayıp eksildikçe su eklememden dolayı arka koltuğa kadar su birikmesi yaşadım. insanlar boş bulunup dikkatsiz davranabilirler hiçbirimiz burda opel yetkili servisi değiliz. birgün sende o kadar suyu gördükten sonra demekki olabiliyormuş demezsin umarım. drenajlardan bu kadar su girmesi veya cam kenarından girmesi de bana göre kalorifer peteğinden daha düşük ihtimal ama ben senin fikrini yoksaymadım. arkadaşımızın aklında olsun iki tarafınada baksın sorunu çözülsün istiyoruz burda
bir haftadır uğraşıyorum su kaçağıyla suan kalorifer peteğine bakıyorlar inşaallah prob kalorifer peteği çıkarda su problemi başaldığıyla biter..