Bugün Başıma Gelen Bir Olay...

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar akşam 7 civarı eve dönüyorum kar yağdı bütün gün dikkatli gidiyorum bir yandan... 5. viteste 80 civarı seyrederken araç birden titredi ve arıza lambası yandı... Tam kolaylı bp'nin önündeydim hemen kırdım direksiyonu boşa aldım araç istop etti tüm ışıklar yandı, direksiyon sertleşti falan sonra durdum tam bir ışığın altında...
Kapadım kontağı tekrar denedim marş basıyor ama almıyor bir türlü...
Kaputu açtım, tüm motor kup kuru sadece mazot filtresinin olduğu siyah silindirik kutu plastik aksam ıpıslak... mazot kokusu da var... bakındım anlayamadım problemi, orda bir bp elemanı vardı dedim gelip bi baksana marşa basayım mazot kaçırıyor mu bi yerinden bakıver, ben bastım marşa adam eliyle çıt ettirdi bi yere araç çalıştı... dedim nasıl oldu; mazot filtresinin üzerindeki devre kesici jak çıkmış hocam dedi... Sorun giderilmiştir değil mi? Bir de o filtrenin olduğu plastik aksam mazotlu kaldı bi sıkıntı yaratır mı temizletmek gerekir mi? motor ısınınca falan sıkıntı yaratmasın da... :rolleyes:

qazwsx23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb.gecmis olsun . alti kez astra sedan dizel dondurmus olarak tecrubelerime gore hicbirsey olmaz. yalniz o jak nasil cikmis oradan ilginc

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb.gecmis olsun . alti kez astra sedan dizel dondurmus olarak tecrubelerime gore hicbirsey olmaz. yalniz o jak nasil cikmis oradan ilginc

iki hafta önce mazot filtresini değiştirmiştim özel serviste... heralde dikkatli takmamış olabilirler... birde afyon delik deşik oldu kardan sonra... araba sürekli takur tukur gidiyor... adam sarsıntıdan çıkmış olabilir dedi...

memoli007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
mazot filtresini tekrar değiştirttir servisinde o filtrenin üstten giren iki tane hortumu onlara biraz teflon bant sarıp sıkıca geçirsinler. birde mazot filtresinin kapağında oring conta var onu özellikle yağlayıp takılması gerekir. mazot filtresinin kapağıda elle değil torkmetre ile 25 nm. ayarında sıkılmalıdır. biliginize. Geçmiş olsun...