bugün ne güzel bir gün...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DR_703

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kafalarda sadece endişe ve merak var...

demişsinde bunu kendi çevrendekilere göremi yorumladın yoksa genelemi yazdın bilmiyorum ama benim bulunduğum öğrenci velileride dahil o çevrede okullar kapansada nereye gitsek ramazanı nerde geçirsek bayramda nerde olsak düşüncesi var.....

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
ismail bey burası araba forumu olabilir...lakin gün içinde şehir içinde çıkın balkonda çevrenize baktığınızda araçlara bir bakın...milletin alım gücü gayet iyi...bugün 2000li yılların ilk başlarında üniversite nasıl okuyacağımızı düşünürken bugün çocuklarımız yada üniversite çağındaki gençler hangi arabayla gitsem derdindeler...vatandaşın alım gücü bence gayet iyi....nerden bakarsanız bakın....500liraya led tv satılan bir ülkede asgari ücretli ailelerin bile evlerinde led tv var....bugün aracınızla yola çıktığınızda hangi kamyonun arkasında kalacağım yada sollama yaparken nelerle karşıalcağım derdiniz yok...bugün hangi hasteneye gideyim diye tercih edebileceğiniz onlarca hastane var...eskiden 5-6 katlı bir hastanede her bölüm varken bugün diş hastenesinden tut onkoloji hastanesi göğüs hastanesi vs vs onlarca bölümden ayrı ayrı hastaneler var...

belki vergiler düşmeyecek maaşımız artmayacak ama hayat standartlarımız artıyor nedense....

Hangi hastane kil dönmesi ameliyatı 7000 tl isteyenler mı, bakın boş yazı yazmıyorum hayatın gercekleri var . Hastane var ama paran yoksa yatak yok . Olnalari degil olmayanları yazın.

O borçlar iste bu olanları almak icin yapılan borçlar , verdigim linki okursanız anlarsınız ama okumamışsiniz iste yazık , kimlerin bankalara ne kadar borcu olmuş :(

DR_703

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nedense benim eşim özel hastanede sembolik olarak 1 liraya doğum yapıyor ben erciyes gibi büyük kaliteli bir hastanede burun ameliyatı oluyorum cebimden tek kuruş çıkmıyor....annem midesinden ameliyat oluyor tek kuruş para vermiyor...ya ben bu ülkede yaşamıyorum ya siz farklı bir yerden bahsediyorsunuz...

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
nedense benim eşim özel hastanede sembolik olarak 1 liraya doğum yapıyor ben erciyes gibi büyük kaliteli bir hastanede burun ameliyatı oluyorum cebimden tek kuruş çıkmıyor....annem midesinden ameliyat oluyor tek kuruş para vermiyor...ya ben bu ülkede yaşamıyorum ya siz farklı bir yerden bahsediyorsunuz...

Sizin yaşadığınız yer neresi daha gecen istanbul da dogum icin 6000 tl para istendi arkadasımdan , annemi götürdüm hastaneye 2200 tl ameliyat ücreti ödeyip çıktım , SSK geçerli olan bir hastaneye sanırım sizin ülke farklı :(

Sanırım meslek indirimi var DR bey.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Oleeeeey!

Yaşasın!

IMF'ye borcumuz bitmiş!

Allah razı olsun senden hükümet!

Bunca devlet malını satıp da arada IMF'ye olan borcumuzu da kapattın!

Yemedin yedirdin, giymedin giydirdin!

Daha ne olsun!

TRAJEDİK KOMEDİ! :)

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Estğ İsmail Abi, elbette burası sosyal paylaşım sitesi..Bizler her ne kadar farklı farklı bireyler de olsak göz renklerimiz farklı farklı da olsa ortak değerlerimiz, geçmişimiz ve bizleri birbirlerine bağlayan bağlarla ne zor koşullarda bize bırakılan bu memleketin kıymetini bilmemiz lazım gelir..Bunu yüreğinde hissedenler olarak..Yani unakıtan gibi babamın malı gibi satarız..Kar edeni de satarız zarar edeni de satarız demiyoruz biz.. Cebimizdeki para aslında başka bir vatandaşımızın borcudur..Bunu görmek lazım..

DR_703

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu konuya nedense girmek istemedim ama sonuçta yazdım birşeyler...işin özeti...herkesi memnun etmek zor....

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
bu konuya nedense girmek istemedim ama sonuçta yazdım birşeyler...işin özeti...herkesi memnun etmek zor....

Zaten olay burada %50 memnun biz köleler idare ediyoruz , siz keyfinize bakın ...

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
demişsinde bunu kendi çevrendekilere göremi yorumladın yoksa genelemi yazdın bilmiyorum ama benim bulunduğum öğrenci velileride dahil o çevrede okullar kapansada nereye gitsek ramazanı nerde geçirsek bayramda nerde olsak düşüncesi var.....

Şöyle söyliyim abicim, biz iki kardeşiz üniversite okuyoruz, çalışmalarım yeterli olursa gireceğim bir sınav neticesinde 6 aylık eğitim alıp üniversite hocası olabileceğim. Ancak devletten alacağım maaş ve ismimin başına koyulacak Dr. unvanı hariç neye yarayacak bu? Gençlerin aydınlanması için ben ve benim gibiler çabalasa, bu çabalar boşa gider mi acaba? Bu ülke de aydınlık günleri görür mü acaba? gibisinden endişelerim var, ben olayım ailem olsun, yakın arkadaşlarım olsun bunları düşünüyoruz ve sohbetlerde bunlar geçiyor. Şakasına küba isveç japonya gibi ülkelere giderim diyorum bazen, ama her şakada bir nebze gerçeklik payı olabiliyor, biraz uzun oldu izahı, umarım içimi dökebilmişimdir :)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oleeeeey!

Yaşasın!

IMF'ye borcumuz bitmiş!

Allah razı olsun senden hükümet!

Bunca devlet malını satıp da arada IMF'ye olan borcumuzu da kapattın!

Yemedin yedirdin, giymedin giydirdin!

Daha ne olsun!

TRAJEDİK KOMEDİ! :)
Aykan Hocam sesli güldüm, çok yaşayın emi :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...