Bujİ temİzlİĞİ

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok ya gayet gidiyor 196 km kdr çıktım. Senin deneyde 100 yaptı benim ki .Makyajlı kasada dişli farkı olacağını sanmıyorum. Belki yolun eğimi farklıdır bide hava şartı vs malum etkilyo bunlar:rolleyes:
Ayrı 2 araçta Aynı şanzıman aynı devir farklı km göstermesi sadece baskı balata zayıflığından kaynaklanır. Birde lastik ebatları aynı olacak.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayrı 2 araçta Aynı şanzıman aynı devir farklı km göstermesi sadece baskı balata zayıflığından kaynaklanır. Birde lastik ebatları aynı olacak.

Hım olabilir benim jant 16 büyük sanrm.Baskı balata ya bişi de diyemem şahsen pek zorlamam da araci.Çekişi gzl .Ama yipranmistir elbet yıllar sonra

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hım olabilir benim jant 16 büyük sanrm.Baskı balata ya bişi de diyemem şahsen pek zorlamam da araci.Çekişi gzl .Ama yipranmistir elbet yıllar sonra
Anlaşıldı sorununuz teker kaynaklı :D Lastik dış çapınız daha büyük ve buda km daha az göstermek demek kesin sonuç için ikiniz de lastik ebatınızı tam olarak yazarsanız çap farkı ortaya çıkacaktır. Cantınız büyük olsada teker dış çapınız aynı çıkabilir. 196 km/saat hıza çıktığınıza göre baskı balatanız gayet güzel %99 ihtimal kaçırma yok demektir.
Taksiciler çok km yazsın diye lastiklerini küçültürler Aklıma geldi :D

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Abi benim lastikler 195 55 16 :D Lastik büyük olsa aynı devirde daha hızlı gitmek gerekmez mi :rakir:

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aha aynı ebat çıktı :D Sanırım yoldan dolayı madem baski balata da iyi sayilir.

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi eski araçlarda rodaj yapılırdı. Sıfır motor uzun süre devirsiz kullanılırsa parçalar artık ona göre çalışmaya alışıyordu. Ciğerler küçük kalıyordu diyelim biz buna :D Boş yolda yapıştırsan bile tepki alamıyordun tek çözüm de yeni bir sandık motor oluyordu :) Bu kısma tamamen motor sağırlaşması deniyor sanayide.

Bir de,
93 model bmw den örnek vereyim abi :) Rodajı zamanında düzgün yapılmıştır alt yapısı hazırdır bir nevi, uzun süre şehir içinde sakin kullanım sonucunda ciğerleri tıkanmıştır :D O ilk 100 km' de öksürüp aksıra tıksıra ciğerini temizler, temizledikçe açılır açıldıkça da hünerlerini sergilemeye başlar :D

Meslektaş olduğumuz için böyle anlattım tabi :D
Vectra C yi konuşuyoz eskilere gitmeyeydin iyidi.