Bujileri bu hale ne getirir ?

the_boss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün bujilerimi söktüm, daha 600-700 kmde olan bujilerim bana hiç beklemediğim bir resim verdiler.

http://img697.imageshack.us/img697/9756/20100417105230.jpg

Bir 2 hafta önce aracta silkeleme olduğudan carbon clean yaptırmıştım, depoda da würth enj. tem. vardı. Acaba bu kimyasallardan dolayımı bu hale gelmiştir.

Yerinede Bosch Super4 FR78X taktım, sonradan öğrendim ki FR91X takmam gerekiyormuş. Araba çok canlandı ama genede içime kurt düştü. Bu bujiler arabaya zarar verir mi?

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün bujilerimi söktüm, daha 600-700 kmde olan bujilerim bana hiç beklemediğim bir resim verdiler.

http://img697.imageshack.us/img697/9756/20100417105230.jpg

Bir 2 hafta önce aracta silkeleme olduğudan carbon clean yaptırmıştım, depoda da würth enj. tem. vardı. Acaba bu kimyasallardan dolayımı bu hale gelmiştir.

Yerinede Bosch Super4 FR78X taktım, sonradan öğrendim ki FR91X takmam gerekiyormuş. Araba çok canlandı ama genede içime kurt düştü. Bu bujiler arabaya zarar verir mi?

Bujilerin renginden anladığım kadarıyla anormal bişey olmadığı gibi, yakıtıda çok güzel yaktığı anlaşılıyor. Ayrıca bende bujileri bochs super 4 F 78 ile değiştirdim fakat çift tırnaklı GM bujilerin daha iyi olduğu kanaatine vardım ve tekrar çift tırnak GM buji taktım. FR91X bulamadımki deneyeyim.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Resimlerde anormal bir şey görünmüyor. Uç kısmındaki kararmalardan bahsediyorsan (fotoğraf da biraz koyu çıkmış) bu kararmanın biraz fazla gibi görünmesinin nedeni ise tıpkı egzos son susturucusunun ucu gibi aracın genellikle şehiriçi (kısa mesafe) kullanılmasından kaynaklanmış olabilir. Diğer yandan yanan/yüksek ısı üreten bütün cisimler kararır. Ama resimlerde bizim göremediğimiz, bujilerde bir yağlanma durumu varsa o zaman motorda bir sorun var demektir.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bujilere bakinca isi degeri bir üstü buji kullanmani tavsiye ederim..lpg benzine nazaran daha yüksek isida calisiyor

the_boss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben uçlarının turuncu renkte olmasına şaşırmıştım, sanki 700km önce aracın üzerinden çıkardığım bujilerde bu şekilde bir renklenme yoktu. sadece bir miktarda kararma vardı

the_boss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Resimlerde anormal bir şey görünmüyor. Uç kısmındaki kararmalardan bahsediyorsan (fotoğraf da biraz koyu çıkmış) bu kararmanın biraz fazla gibi görünmesinin nedeni ise tıpkı egzos son susturucusunun ucu gibi aracın genellikle şehiriçi (kısa mesafe) kullanılmasından kaynaklanmış olabilir. Diğer yandan yanan/yüksek ısı üreten bütün cisimler kararır. Ama resimlerde bizim göremediğimiz, bujilerde bir yağlanma durumu varsa o zaman motorda bir sorun var demektir.

hafif bir yağ vardı uçlarında ? ne gibi bir sorunu işaret eder?

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
seramik kısmı ışıl ışıl bence bi sorun yok gibi