calibra c20 let turbo motorlu Tofaş Şahin.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Cehaletime verin gari... :)

Böyle bir aracın ruhsat işleri nasıl oluyor? İstediğimiz motoru istediğimiz araca takabiliyor muyuz? Trafik, TUVTURK v.s. resmi işler nasıl hallediliyor?

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
c20 let motor megasugrıt (megasquirt) 2 ecu gt 38 turbo omega janzuman(şanzıman) buronz basgı (bronz baskı) balata tamkılıt defransyel (tam kilitli diferansiyel). arac takrıben 300 hp guc uretmektedır arac orjınal olum(olup - veya olum bak git!) degısen boya kesınlıkle yoktur orjınal motoru tesısatıyla beraber mevcuttur cıttı(ciddi) alıcılar arasın oluculer uzak dursun

Düşünen varsa diye Türkçe mealini veriyorum ilanın.

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cehaletime verin gari... :)

Böyle bir aracın ruhsat işleri nasıl oluyor? İstediğimiz motoru istediğimiz araca takabiliyor muyuz? Trafik, TUVTURK v.s. resmi işler nasıl hallediliyor?

Onu bende tam olarak bilmiyorum ama sonuçta paraya bakıyor çoğu şey hallederler birşekilde :)

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı görünce miğdem bulandı.. merak ettim acaba fren tesisatınada el atmışlarmı :) ..aslında gidip direk şikayet etmek gerekli bu tipleri aracını trafikten men etsinler amotörce yapılacak işler değil bence bu işler birde şahine hiç değil..insan canıyla oynuyorlar...

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
motor gider şase olduğu yerde kalır:)Arkadaşlar bir şey merak ediyorum 20ne motoru söksem yerine c20xe koysam nasıl olur neleri değiştirmem gerekir?sanırım 2 motorda hacim olarak 2000cc olduğu için pek sorun olmaz diye düşünüyorum ama türkiyede böyle bir işe soyunmak prosedür olarak belaya bulaşmak olur.

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor gider şase olduğu yerde kalır:)Arkadaşlar bir şey merak ediyorum 20ne motoru söksem yerine c20xe koysam nasıl olur neleri değiştirmem gerekir?sanırım 2 motorda hacim olarak 2000cc olduğu için pek sorun olmaz diye düşünüyorum ama türkiyede böyle bir işe soyunmak prosedür olarak belaya bulaşmak olur.

çok uzun iş... faturalı motor bulunup alınacak araca yerleştirilecek makina mühendisler odasına proje çizdirilecek fatura ve araçla servise gidilip onaylatılıp muayeneye gidilecek onay alınabilirse sonrasında ruhsat çıkarılacak :) beygir farkından dolayı sorun çıkması muhtemel...

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
çok uzun iş... faturalı motor bulunup alınacak araca yerleştirilecek makina mühendisler odasına proje çizdirilecek fatura ve araçla servise gidilip onaylatılıp muayeneye gidilecek onay alınabilirse sonrasında ruhsat çıkarılacak :) beygir farkından dolayı sorun çıkması muhtemel...
Hasan B ey yanılmıyorsam değişecek motorun beygirinden %30 daha fazlasına müsaade ediliyormuş diye duydum mesela arabam 116 bg herhalde 136 bg lik motor koyulabilir ama dediğiniz gibi çok zahmetli arabayı satıp bir kırmızı motor almak daha mantıklı