Cam Filmi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Böyle bir uygulama da işçilik malzeme ve garanti olması gerek. bazı araçlar da görüyorum. Adam film çektirmiş kenarları beyaz kalmış çizilmiş iğrenç bir görüntü vermiş.

aDeLaNTe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen öyle abi. Benim 2 camda çok ufak sıkıntı vardı gösterdim. Hemen söküp yeniden yaptılar. İkiletmediler bile.

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Llumar tavsiye ederim kesinlikle.
Ön cam da Air75 diğer tüm camlar da PP50 kullanıyorum.
Işık geçirgenliği, renk, güneş ışığı yansıtma konusunda gayet iyilerdir.
Sanırım 3 yıl oldu, fitil içinde kalan bölümle tüm cam hala aynı tonda.

Örnek liste fikir verebilir:
http://llumarakdeniz.com/oto_cam_filmleri.html

İstanbul-Anadolu yakasında yaptırmak isteyenlere Llumar Ahmet' i tavsiye ederim.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar film kesinlikle güneş ve aile için.

Sorduğumuz yer bize 3M, lumar gösterdi ve filmin kendisinde logo vardı. 5 yıl garanti veriyorum dedi. 3M(alman malı 2. kalite) için 240 TL dedi ve bunu önerdi. lumar olarak yuvarlak farlı mercedeslerdeki hafif mavi tonlu açık bir renk var ve bunu 600 TL yaparım 7 yıl garantili ama bence gerekmez bu dedi. Zaten iki filmde 10 yıl rahat gider dedi. Biz arkadaşla o mavimtrak renge hasta olduk ama 600 TL çok para. Son olarak logodan rahatsız olursanız filmi çektikten 2-3 gün sonra gelin ilaçla 3M logosunu filmden sileceğim dedi. Çünkü logo aralıklı herhangibir alana denk gelebilir dedi. Yani yapacak yer garantili, gözümüzün önünde logolu filmle iş yapacak. Merdiven altı, amerikan çizilmez felan değil yani.

Bizim merak ettiğimiz 1 numara en açık olan çevirmede sıkıntı olur mu? durumu izah etsek(güneş, aile, bebek) anlayışla karşılarlar mı?

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşın babasını polis çevirmiş ve cam filminin yasak olduğunu sözlü olarak beyan etmiş. Ceza kesmemiş. Neyse buraya kadar bir sıkıntı yok. Muaynelerde falanda bir sıkıntı yok. Hafif kusurla geçiyor.

Neyse bir süre sonra aracı satmaya kalktığında aracını satamadı. Araç trafikten men edilmiş. Sordular soruşturdular. Cam filmi ile alakalı ilk uyarı süresi bir hafta imiş. Uyarı sonrası bir hafta içerisinde filmi söktürüp gidip söktüğünüzü göstermeniz gerekiyormuş. Aksi halde araç trafikten men ediliyormuş. Sonrasında bir sürü iş. Cam filmini söktürdüler, tuvtürk e gidip söküldüğüne dair rapor aldılar o raporla gayrettepeye gidip arabanın resmini falan çektirttikten sonra aracın satışını verebildiler. Tabi sökülen film ücretini satış bedelinden düştüler..;)

Bir kaç yıllık mevzu bu. Şuanki güncel durum nedir bilmiyorum ama geçtiğimiz günlerde bir haber vardı. Mahkeme cam filmi konusunda sürücünün görüşünü etkilemediği sürece sorun teşkil etmeyeceğine karar vermişti diye hatırlıyorum. Konuyu bir araştırmak lazım.

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aklıma geldi. Bende zamanında cam filmi riskini göze alamadığımdan BOD perde aldım. Şuan hala aracımda BOD perde kullanıyorum. Oldukça memnunum açıkçası ama tabi cam filminin yerini tutmaz sanırım. Özellikle UV konusunda.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bu zamana kadar film konusuna pek sıcak bakmadım ama bu yıl aracın içinde kriz geçirecek konuma geldim. Şuda bir gerçek ki polisin ne yapacağını kestirmek mümkün değil. Aracımın ilk aracımın arka camında bir yazı vardı o yazı aracım aldığım zaman da vardı bir gün köyden Ankara gelirken saçma sapan bir yerde sadece beni polis durdurdu ruhsat kontrolü yaptı sonra sigorta eksoz evraklar tamam ardından yak dörtlüleri dedi yaktım frene bas bastım uzun kısa eksiğim yok adam bir şey bulamayınca arka camda olan yazının yasak olduğunu bilmiyor musun dedi hobaaa eline aldı ceza makbuzunu keseyim mi diyor kan beynime çıktı günahını almayayım ama amaç farklı idi neyse kes cezayı dedim ve inadından cezayı yedim .

İşte bu olayı yaşayan biri olarak zerre kadar güvenmem yasal olmayıncada başımı ağrıtmak istemem.