Cam Filmlerinin Yasak Olmamasi Hakkinda

sereye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cam filminin yasak olmasının mantıklı açıklaması nedir?

Bu açıklamaları ya da ceza uygulamaları yasal mıdır?

Günümüz karayolu denetleyicileri (Polis ve Jandarma); yasak olduğunu tartışmak durumuna girildiğinde daha bir toleranssız davranıyorlar, bunun sebebi acaba nedendir?

Bu denetçiler; toplumdan eskiye nazaran daha bir kabul görür durumdadırlar, artık daha bir görevlerini yapar, rüşveten uzak yapılarını ortaya koyan uygulamalar yapmaktadır diye görüş belirtsem bu konuda yalnız kalır mıyım?

Yasak olduğunu hangi düşünce ile, hangi kanunun hangi maddesince ve ne tür cümlelerle savunuyorlar acaba?

Bizim kendimize yarayacak savunma mekanizmaları, maazeretleri geliştirmekten uzak, saygı çerçevesince; kendimizi, haklılığımızı, mantıklı yönünü açıklayabilme adına görüşlerinize, deneyimlerinize sunmak fikriyle bu başlığı açma ihtiyacı hissettim.

Sizler de eklerseniz sanırım arşiv olur, belki de ilerde değerlendirmelerimizde işimize yarar.

*** Güneş ışınlarını kırıp iç ısıyı daha düşük tutuyor, bu nedenle daha güvenli sürüş yapıyoruz,

*** Klima daha az çalıştığı için ülke ekonomisine katkıda bulunuyoruz,

*** Görsel olarak daha güzel görünüyor, mutlu olduğumuz için stresten uzak, güvenli sürüşümüze katkıda bulunuyor,

*** Bayan sürücü olduğumu görüp sıkıştıramıyorlar,

*** Hırsızlara karşı önlem,

*** Camın kırılıp dağılmasını önlüyor,

*** Almanya'da da yasak,

*** Aracınızda cam filmi varsa, kontrollerde 4 camı da açarsanız, genelde bir olumsuzluk yaşanmıyor,

*** 1 numaralı (en açık) olduğu halde ceza yedim,

*** Son yıllarda hep birşeylerimizi gizlemeye çalışıyoruz,

*** Denetimcilerin güvenliklerini tehlikeye attıklarından cam filmi yasak,

*** İnsanlara ne kadar anlayış gösterirsen daha fazlasını istiyorlar,

*** .....

Son düzenleme:

yezocan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bayan sürücü olduğumu görüp sıkıştıramıyorlar
hırsızlara karşı önlem
camın kırılıp dağılmasını önler

HAGI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yasak olmasının nedenlerinden birinin çok koyu renkli cam filmlerinde dışardan arabanın içinin gözükmemesi ve bu yüzden polislerin veya uygulama yapan jandarmanın her arabayı tek tek durdurup içine bakma gibi bir durumunun olmaması diye biliyorum..

sereye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yasak olmasının nedenlerinden birinin çok koyu renkli cam filmlerinde dışardan arabanın içinin gözükmemesi ve bu yüzden polislerin veya uygulama yapan jandarmanın her arabayı tek tek durdurup içine bakma gibi bir durumunun olmaması diye biliyorum..

Perde takmak serbest oysa.

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
sadece bu ulkede cam fılmı ve sıs farı yakmak yasak
yagmurdada yasak kardada uzun yoldada ...:confused: :confused:

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi önemli bir husus var uygulamalarda (yol emniyet devriyelerinde) polisin,özellikle içgüvenlikle görevli jandarmanın seçici denilen ön unsuru
arac içini rahatlıkla görebilmeli uzun yıllar terörle mücadele veren bu birimlerin
asayişi sağlarken kendi can güvenliklerini de ön planda tutmaları en doğal hakları düşünün siz bir vıp aractan ya da jeepten şüpheleniyorsunuz durduruyorsunuz ama aracın içi siyah hatta abartılı siyah bir film yüzünden gözükmüyor ne düşünür, ne yapardınız belki içeride kanun kaçağı var,belki içeride terörist var belki içeride yakalanacağıma ölürüm,öldürürüm mantığında bir psikopat var araç tam durana kadar hazırlığını yapıyor güvenlik kuvvetleri neden her uygulamada bu stressi yaşasın,neden kendilerini güvensiz hissetsin kaldı ki birçok uygulamada camlarınızı acarsanız şayet filmi falan görmezden geliyorlar,karışmıyorlar en büyük sebebi işte bu....

sereye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sadece bu ulkede cam fılmı ve sıs farı yakmak yasak
yagmurdada yasak kardada uzun yoldada ...:confused: :confused:

Evet, bir ara da o konuyu yatırmalı masaya.

Diğer ülkelerdeki bu ve benzeri konular hakkında da bilgilerini paylaşanlar olacaktır muhakkak.

Evet C.C arkadaşım. Mutlaka haklı nedenlerden dolayı bu uygulamalar savunuluyor. Halen terör belası defedilmiş değil. Ama;
b sebebe dayandırılmış bir maazeret olarak düşünenler de vardır benim gibi.
YASAK.
Yasak ama, terör olmayan bölgelerde de cam filmi yasak?
Uygulama yapan görevlilerin bile inanmadıklarını düşünüyorum, ve yalnız da değilim sanırım.

Son düzenleme:

m3karaca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.mahmutkaraca.com
düşünün siz bir vıp aractan ya da jeepten şüpheleniyorsunuz durduruyorsunuz ama aracın içi siyah hatta abartılı siyah bir film yüzünden gözükmüyor ne düşünür, ne yapardınız belki içeride kanun kaçağı var,belki içeride terörist var belki içeride yakalanacağıma ölürüm,öldürürüm mantığında bir psikopat var

yani kanun kaçağı bir bakışta tanınır yeterki camdan içeri görünsün :eek:

bir vıp aractan ya da jeepten inen kanun kaçağıda iyi kazanmıştır hayatını riske atmaz yada parasıyla baskasını tutar gibi geldi :)

nihatayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kanunlara uyalım arkadaşlar
bunlar t.c devletinin kanunları.
selamlar.

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçen gece kuzenim ehliyetini kaptırdığı esnada bizi çeviren memurla çok samimi sohbetimiz oldu. hatta samimiyet sınırlarını birazda aştık. çevirdikleri ekip arabasındada cam filmi vardı. bende neden cam filmine karşı olduklarını ve ceza yazdıklarını sordum ve ekledim, sizin aracınız da neden var? bir kaç sebep saydı. bende kendi aracıma aynı sebeplerden taktırdıgımı soyledim. arada ufak şakalaştık, 2 ekip aracı vardı. diğer memura şikayetçi oldum bu araçta cam filmi var ceza yazın diye :)

aslında memur da haklıydı.: -içeriyi goremıyoruz edemiyoruz. zaten genellikle müsama gösteriyoruz. ama bazı kilit noktalarda çevirmeler sadece bu sebepten yapılıyor. insanlara ne kadar verirsen daha fazlasını istiyorlar. bir başkası da ben egzoz takacagım diyor. hadi gelde anlat. bu yüzden hertürlü modifikasyona karşıyız. biz zaten içerisi görünür ölçülerde olanlara ses çıkarmıyoruz. hem fabrikasyon olanlara da karşı değiliz. çunku onlarda içerisi gozukuyor. sadece gunes ısınlarını kırıyor. oyle cam bulabılıyorsanız takın. dedi.

bende cevap veremedim.