Camlardaki Kireç Lekeleri

MerifasT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zamanında kuyu suyuyla yıkanıp kurulanmadığından camlarda çok kötü bir şekilde leke kaldı :( Ayrıca babamında çimento şirketinde çalışıyor olmasından dolayı arada sırada çok kötü şekilde çimento oluyor :( Çimentoları cilit bang sıkıp temizliyebiliyorum anca bundan hiç memnun değilim nasıl temizliyebilirim fikri olan varmı özellikle camdakilerden çok canım sıkılıyor

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Pasta cila ile çıkaranları biliyorum, ama pastayı önermem sadece cila'yı deneyebilrsin. Kesin çözüm kireç çözücü fakat onunda riski var. Cam lastik aralarına ve boyaya kaçırılırsa camdaki lekeler yanında hiç kalır.;)

MerifasT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cila çıkarmadı kireç çözücü denedim sonuç yine aynı :(

senturk35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ince pasta ile çıkarabilirsin. Bir çok şey denedim pasta gibi çıkaranı yok. Makine ile uygularsan kısa sürede sonuç alırsın.

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Geriye, anılan ismiyle tuz ruhu, nitrik asit ve fosforik asit kalıyor.Bunlarıda %delik solüsyolarını hazırlayıp ( hangisini kullanmak istersen) içersinde 12 saat bekletirsen çıkar,Buda olamayacağına göre bu haliyle kullanacaksın veya kaskon varsa değiştireceksin. çıkaramadığına bakılrsa yüzeysel olmayıp camın dokusunu bozup katmanlarına kaynaşmış olduğu var sayımı çıkıyor.;)

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cam çatlak tamiri yapan firmalar var onlarda kimyasalı var googledan arat bulursun çizikleri bile yok ediyorlar çünkii

MerifasT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese teşekkürler haftasonu bakıcam

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Autoglym Glass Polish & Cleaner isminde bir ürün var işe yarıyormuş ben denemedim ama arama yapınca başka bir forumda rastlamıştım..
dsc4517.jpg

Son düzenleme: