CAR 300 kendi kendine kapanması ve açılması

kamuran66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Akü kutup başını bi ara sökmüştüm ve sonra radyo kodunu girdim. Radyo normal çalışmaya başladı. Ama ilk çalışmaya başlamadan ekranda REG ON ve sonra CODE yazısı yazdıktan sonra çalışmaya başladı. sonra her açtığımda aynı yazılar sürekli çıkmaya başladı.
Radyoyu açtıktan sonra kendi kendine bir açılıp bir kapanıyor. Sanki çukurlara girdiğimde yapıyor gibi geldi ama normal yolda giderkende yapıyor.
Acaba başına böyle bir olay gelen var mı? nasıl çözmüş bu işi.

samatya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzer bir problem benimde başıma geldi.arkadaşım radyo kanallarını sırayla arayarak gezerken.birden teybin ışıkları kapandı.sonra tekrar açmak için düğmeye bastığımda radyonun ısıkları açıldı ekranda frekans gözüktü,daha hiç bir şey çalmadan kapandı.bir kaç defa açmaya çalıştım.her seferinde aynı problemle karşılaştım.sonra radyo açılır açılmaz cd düğmesine bastım herhangi bir problem olmadan çalıştı.tekrar merak edip radyo düğmesine bastım,yine kapandı.tekrar açma düğmesine bastım ve hemen kapanmadan(1 saniyeden kısa sürede) kaset çalar düğmesine bastım ,yine normal bi çalıştı.radyoya yine geçtiğimde tekrar kapandı.bu sefer açar açmaz radyo bandını değiştirdim ve a.m bandında da normal çalıştı.f.m bandına geçince yine kapandı.f.m bandında açar açmaz bu sefer rds(radyoyla ilgili yazılı bilgilerin gelmesini sağlayan düğme,misal süper fm,sezen aksu git) düğmesine bastım yine hiç sorun olmadan çalıştı.en sonunda sıkıntıyı bulmuştum.eger rds düğmesi basılı iken kanal ararsan,en son frekens olan 108'e geldiğinde radyo kendiliğinden kapanıyordu.rds düğmesi kapalıyken böyle bir şey olmuyordu.ilginç bir problem.ama deneme yanılmayla en sonunda çözümü buldum.yani arkadaşım yapacağın hareket radyoyu aç düğmesine basar basmaz hızlıca rds yi kapama düğmesine de basman lazım.umarım yardımcı olmuşumdur.