(CCC) Corsa C Can'dır :)

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oo araba önden çok şeyedici duruyor !! :) parklar felan çok güzel
bendede amerikan var ama o turuncu nasıl bi boyaymış kardeş ya !!
farları sıcak suda bekletsem açılırmı ??

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oo araba önden çok şeyedici duruyor !! :) parklar felan çok güzel
bendede amerikan var ama o turuncu nasıl bi boyaymış kardeş ya !!
farları sıcak suda bekletsem açılırmı ??

Turuncu transparan boya ile sinyal camı boyandı, farları açmak için biraz uğraş ister tabi, sıcak su hiç kullanmadım ama. :D

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eyv. kardeşim, yaylar çok iyi ya, teşekkürler.

Ledli, angel farların modası bitti artık. :) en iyisi karartma.

Farların sinyal kısmı içerisinde bi kat daha cam var, bu farlar 01-03 modeller arasında olan, kısa far ampulu kapağa bağlı olan duylu tipten. O camı transparan vitray boyası ile boyadım. teşekkürler.

Camları farlardan ayırmak dediğin kadar kolay olmadı, silikonları çok sağlam çıktı bu farların. :)

ben ayırmıştım ama cosmoninkiler ayrılmıyor :)

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben ayırmıştım ama cosmoninkiler ayrılmıyor :)
Valla Cosmo farlarını bilmiyorumda, kendi aracımın farları camını açıp boyadığım belkide 30. felan fardır, bi bunların camına çok uğraştım birde Opel meriva farları yapmıştım, onlara çok uğraştım, normalde camla far arasında yapıştırıcı olarak silikon kullanıyor üreticiler ama bu opel farlarının yapıştırıcısı silikondan daha katı ve daha sağlam bişey çıktı. :)

Techde satılık bişeyler olduğundan bahsetmiştin, işimize yarayan bişey çıkar belki neler var sende?

DweLL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maşşallah tekrardan :) Kırşehirdeyim konyaya geldiğimde canlı göresim geldi aleti :D farları da getireyim bi kıyak geç hocam ehehe :sulanma:

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maşşallah tekrardan :) Kırşehirdeyim konyaya geldiğimde canlı göresim geldi aleti :D farları da getireyim bi kıyak geç hocam ehehe :sulanma:
Buyur gel, aracım aysonuna kadar şehirdışında yalnız. :D Farlarada yardımcı olurum.

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
yayları taktıktan sonra sanırım sürtme sorunu yaşamadın dimi? hem 35mm taktırmışsın, hemde jantların ET38. sanırım sorun olmaz. bende 50mm h&r yaylar var. ama sorun şu: benim aldığım yayalar 1.4 motor için olandanmış. benim aracım 1.7dti olduğu için ön taraf normalden 15mm daha fazla düştü. sürtme sorunu yaşadım uzun bir süre. daha sonra kaportacıda ufak dokunuşlarla sorunumu hallettim allaha şükür. ama şuanda 2ci el spoon jant arıyorum. elinde olan varsa takas edebilirim benimkilerle yada direk satın alabilirim. yada combo, astra g,f 15'' jantıda olur.

DweLL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Farlar bahane hocam,maksat İç Anadoluda ki Opelim'ciler tanışsın :)
Ama yolunuz kırşehire düşerse beklerim,tam da aksaray yolunda oturuyorum :)

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yayları taktıktan sonra sanırım sürtme sorunu yaşamadın dimi? hem 35mm taktırmışsın, hemde jantların ET38. sanırım sorun olmaz. bende 50mm h&r yaylar var. ama sorun şu: benim aldığım yayalar 1.4 motor için olandanmış. benim aracım 1.7dti olduğu için ön taraf normalden 15mm daha fazla düştü. sürtme sorunu yaşadım uzun bir süre. daha sonra kaportacıda ufak dokunuşlarla sorunumu hallettim allaha şükür. ama şuanda 2ci el spoon jant arıyorum. elinde olan varsa takas edebilirim benimkilerle yada direk satın alabilirim. yada combo, astra g,f 15'' jantıda olur.
Yaylar takıldı ve araca 4-5 kişi binerek, +bagajda eşyalar ile kullandık şimdiye kadar hiç sürtme sorunu yaşamadım. Hatta şöyle bi durum daha var, ben yayları alırken yeterince düşürmeyeceğini düşünerek almıştım, ancak yaylar daha öncedende kullanılmış olduğundan zamanla basma yada oturma yapmış. Yani şöyle; 30-35 mm düşürmesi gerekirken yaptığım ölçümde 45-48 mm civarları bi alçalma farkı gördüm. Önlerden biraz daha basmayı düşünüyordum ama gerek kalmadı, gerçekten çok güzel bi görüntüsü oldu +olarakta süspansiyondan çok memnunum. Spoon jant ise sakın çıkmalara yüksek rakamlar ödeyerek alma, geçen hafta arkadaşımın Honda aracına tek çekim ödeme ile 550 liraya Spoon aldık, üstelik Advanti marka, piyasadaki en iyi spoon replikasıdır ve çin malı değildir. :)

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Farlar bahane hocam,maksat İç Anadoluda ki Opelim'ciler tanışsın :)
Ama yolunuz kırşehire düşerse beklerim,tam da aksaray yolunda oturuyorum :)
İnş. Kısmet bakarsın gelirim o taraflara, tanışırız, sizinde yolunuz düşerse Konya'ya beklerim.