CD30 Mp3 çalarların Mp3leri okuması için çözüm (resimli anlatim)

haokah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu anlatim Cd calarin Mp3 calma özelligi olupta, ayni zamanda Audio(Track) cdleri okuyup ve Mp3 cd takinca ERROR veren cd calarlar icin gerceklestirilmistir. Baz alınan CD30 Mp3 calardir.Diger Mp3 calan arac cd playerleri icinde ayni problemle karsilasiyorsanız denemenizde fayda var..

Ismim Volkan. Bursa'da ikamet ediyorum. Yazilim uzmaniyim. Opel Astra HB - Enjoy sahibiyim. Yeni uye oldum.
Bende daha önce bir kac cd yi cöpe atmak durumunda kalinca cözmüstüm. Abim servise araci götürdügünde durumu anlatmis "cektik bir sürü cd bizden önceki arac sahibide mp3 calamamis aracta" usta demis ki "Cd calar degisecek" bende düsündüm bu usta benden zeki degil, "Audio cd calan Mp3 de calar.." ve olayi cözdüm. Forumda da cok rastladigim bir rahatsizlik olarak gördügüm icin anlatmak istedim.

Bu Mp3 sorununa istinaden Lens degistirilmesi, istanbulda maslak organize sanayi bölgelerine gidip para ödemek gibi yöntemler öneren arkadaslarimi gördüm. Hic olmadi krizler gecirip yeni bir cd calar almayi onerenleride.. O da olmadi aux girisini actirip 3. parti aygitlar kullanilmasini önerenleride.. Ama para harcamaniza gerek kalmiyacak..

"Sadece Allah razi olsun demeniz benim icin yeterli.."

Bu asagidaki anlatimlarim diger araclarda da yasanan bir durum söz konusu.. Eger uygulamada problem yasamazsaniz ve Mp3lerinizi sorunsuzca araclarinizda dinleyebilirsiniz..

Adım -1-

33593452.jpg

Adım -2-
66784168.jpg

Adım -3-
68332591.jpg

Adım -4-
66662559.jpg

Adım -5-
49441295.jpg

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Anlatilanlari yaptim fakat Cd calarim Mp3 cdleri okumuyor derseniz asagidakileri gözden gecirin..
* Cd calarin bozulmus olabilir..
* Cd calarin sarsintidan dolayi lensin ayari bozulmustur.
* Cd calarin lensi tozlanmistir. Pc ler icin lens temizleme cdleri var onlarla temizlemeyi deneyin..
* Cd calarin Mp3 okuma özelligi yoktur yani lens tanimiyordur Mp3 dosya formatini..
* Cekim yapmis oldugunuz cd kalitesizdir.
* Nero ve benzeri programlarin da her cd yi dogru yazmadigini göz önünde bulunduralim.. Yaktigini unutmayalim..
* Mumkun mertebe cd yazma islemi esnasinda ekstra islemleri bilgisayarimizda yapmayalim, islem hacmine göre cd yi yakma ihtimali yükselebilir.. Islemciyi rahat birakalim..
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Son düzenleme:

sinan38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mp3 oluşturur iken mi kullanılacak proğram.....Mesela bende cr500 var ve sadece trak çalıyor.....

mp3 ü okuyabilirmi....

emre16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Eline sağlık hemşerim böyle ugraşmışsın da artık nero 7 kullanan var mı :S

haokah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cihaz özelliklerini arastiriniz üzerinde Mp3 ibaresi varsa veya ozelliklerinde Mp3 caliyor deniliyorsa, ayni zamanda Track yani Audio cdleri okuyorsa dedigim islemleri yaparsaniz calar..

emre16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Mp3 oluşturur iken mi kullanılacak proğram.....Mesela bende cr500 var ve sadece trak çalıyor.....

mp3 ü okuyabilirmi....

Teypte mp3 çalma özelliği yoksa bu uygulama bi işe yaramaz. Yanlış anlamadıysam arkadaşımız mp3 çalan teyplerde cd bazen error veriyor onun giderilmesi hakkında bilgi vermiş.

haokah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eline sağlık hemşerim böyle ugraşmışsın da artık nero 7 kullanan var mı :S

Daha onceki surumde olan unutulmaz. Bunda olan ozellikler mutlak suretle Nero 8 de de vardir. Benim icin pc performansi önemli oldugu icin mumkun mertebe ve ihtiyac olmadikca son surum hic bir program/derleyici kullanmam.. Sizede tavsiye ederim.. Pc yavasladi derdiniz olmaz..

Son düzenleme:

emre16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Teknoloji geriye dogru ilerlemez bunu unutmayalim. Bunda olan ozellikler mutlak suretle Nero 8 de de vardir. Benim icin pc performansi önemli oldugu icin mumkun mertebe ve ihtiyac olmadikca son surum hic bir program/derleyici kullanmam.. Sizede tavsiye ederim.. Pc yavasladi derdiniz olmaz..

Aynen o konu da haklısın ;) Nero 7 yi bende indirip bu şekilde denicem sağolasın ;) Aynı olayı bende yaşamıştım ama cd den kaynaklanıyo kanısına varmıstım harbiden de öyle elimde 2 çeşit cd var biri markalı biri normal bi cd normal olan çalmıyo habire error deli oluorum. Senin şu gösterdiğin uygulamayı o çalmayan cd denicem umarım onda işe yarar. Gerçekten yararsa on numara olur ;)

Allah razı olsun ;)

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende bir cd vardı yapdığım 20 cd yakdım alet tanımadı cd30 teyp en sonunda burdan bir arkadaş bir program adı verdi kurdum 8x de yazdım teyp tanıdı burda da konusu var açmışdım..

emre16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Vectradaki sorunda aynı bizimki gibi bi sorun mu ? Yoksa bizim bu astra h'larda CD30 ların kronik sorunu mu bu olay ?

haokah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nero 7 ile ille yapin demiyorum ki ;) Benzeri programlarda olur.. Nero 7 de olan Nero 8 de de vardir demeye calisiyorum.. Mantigi vermeye calistim..
Arac cd calarlari icin en uygun cekim parametrelerini anlattim ben.. Bu sorun "CD30 Mp3" lerde cok sIk karsIlasIlan bir sorun o yuzden "CD30 Mp3" leri baz alarak anlattim..