cdx yatak sardı

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada solusyon testini de sordum zaten motoru toplayinca hwr turlu kontrolunu yaparim dedi usta samimi arkadasim saolsun herseyimle cok guzel ilgileniyo saolsun

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

orucreis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi simdi ustayi arayip sordum balans safti diye bu balans miliymis herhalde o da abi krank degistirsen bile o mil krank ile birlikte geliyormus ayni zamanda bu saft mili tum kranklara uyar diyi bunun sentesi varmis sentesi sıktıgın zaman o vibrasyonu kesiyo diyo

bahsettiğimiz parça bu. balans şaft ya da balans mili diye bilinir. "bu parça tüm kranklara uyar" cümlesi beni biraz rahatsız etti açıkcası..... mesele uyması değil ses ve vibrasyon olmaması

canopel%20(148).JPG

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bahsettiğimiz parça bu. balans şaft ya da balans mili diye bilinir. "bu parça tüm kranklara uyar" cümlesi beni biraz rahatsız etti açıkcası..... mesele uyması değil ses ve vibrasyon olmaması

canopel%20(148).JPG

Valla ben tam bilmedigim icin ayni sizin yazdiginiz sekilde sordum o da tamam bu milin sentesi oluyo onu sıktığın zaman o vibrasyonu keser dedi ama yarin sabah tekrar sorarim bilgileriniz ve yardimlariniz icin cok saolun tesekkur ederim...

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Herkes kendine gore yorun yapmis ama daha oncede dedim fabrikadan cikan motor ile ustanin elinden cikan motor ayni saglikta olmaz fabrikada her turlu kontrol testten geciyor ama guzelim Türkiyemizin ustalari yanina kalfasini aliyor sen egzantrik tak ben pistonlari takayim mantiginla gidiyor ondan sonra ahmet marka yedek parcalari takip birde malzemeden caliyor sonra 10 numara deyip yolluyor sonra 2 yil yatak sariyor cok normal. Bu yuzden fabrika 500.000 km usta 30.000 km garanti veriyor ...

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Usta var usta var. Sadece opel ile ilgilenen var kitabina uygun yapan da. Isinin ustasi olan, kullanacagi markayi da bilir ayarlayacagi torku da.

Tum ustalari boyle genellemek haksizlik olur.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ÇOk geçmiş olsun.Okuyunca kendi aracımmış gibi üzüldüm :( tamamen şans,önceki sahibinin ihmali ve bakımsızlığı olabilir.Şükür şeytan kulağına kurşun 220 bine geliyorum (lpg kayıdına göre 70 bin de km düşürülmüş deniyor emin değilim) hala periyodikler harici anahtar değmedi.Yakında ben tüm contaları değiştirmek için açacağım motoru

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkes kendine gore yorun yapmis ama daha oncede dedim fabrikadan cikan motor ile ustanin elinden cikan motor ayni saglikta olmaz fabrikada her turlu kontrol testten geciyor ama guzelim Türkiyemizin ustalari yanina kalfasini aliyor sen egzantrik tak ben pistonlari takayim mantiginla gidiyor ondan sonra ahmet marka yedek parcalari takip birde malzemeden caliyor sonra 10 numara deyip yolluyor sonra 2 yil yatak sariyor cok normal. Bu yuzden fabrika 500.000 km usta 30.000 km garanti veriyor ...

Fabrikadan çıkan araçları uzaylılar üretmiyor nihayetinde onlar da insan :D Herşey usulüne göre yapılırsa eğer ustanın elinden çıkan motorun daha yüksek verimli olması gerekir, benim fabrikasyon bir gitarım var fiyatı 500 lira civarında, ancak el yapımı gitarların fiyatları 3-4bin liradan başlıyor. İşini severek ve dikkatli yapan ustanın en az fabrika ayarında motor çıkarabileceğini düşünüyorum ben. Millet impreza WRX motora 2bar basınçla hava yakıt sağlıyor, binlerce km yardırarak gidiyor bu sistemler, işin özü iyi usta+ iyi malzeme kobinasyonu candır canandır.
Farkettiysen forum üst tarafında Opelgaraj yazan bir yüzey var, ben hiç denk gelmedim gidip memnun kalmayan. Bir nadir abi var, o da genel olarak opelden soğumuş bir abimiz, o yüzden istisnai bir durum olarak değerlendirebiliyoruz :D

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ÇOk geçmiş olsun.Okuyunca kendi aracımmış gibi üzüldüm :( tamamen şans,önceki sahibinin ihmali ve bakımsızlığı olabilir.Şükür şeytan kulağına kurşun 220 bine geliyorum (lpg kayıdına göre 70 bin de km düşürülmüş deniyor emin değilim) hala periyodikler harici anahtar değmedi.Yakında ben tüm contaları değiştirmek için açacağım motoru

çok saol kerem kardeşim ALLAH razı olsun. dedeğin gibi tamamen şans meselesi bu araba işi. çok temiz dediler aldım 2 ay sonra motor yaptırdım tam keyfim yerinde idi çok şükür diyordum daha arabanın motorunda civata dahi açılmadı diye ama pazar günü başıma gelen...:( yine şükrediyorum belki daha kötüsü de olabilirdi ALLAH beterinden saklasın hepimizi kimseye vermesin.(amin)

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
parçalar belli oldu arkadaşlar bugün alacam inşaallah aldığım fiyatları sizinle paylaşmak istedim. birde krank da çatlak varsa eğer yenisi alınacak çıkma fiyatlara baktım 800-900 tl diyolar :cool: bu konuda yardımcı olacak arkadaş varsa temiz ve fiyatı uygun irtibata geçerim ustamdan haber gelsin.
parçalar :

Piston kolu 1 adet : 150 tl (çıkma gm marka)
alt takım conta : 85 tl
üst takım conta : 45 tl
Yağ pompası : 200 tl tahminin daha fiyat almadım buna
ana kol yatak takımı: 130 tl

şimdilik bunlar fiyatlar birde yağ seviye sensörüne bakılacak arızalı ise onuda alacam mecburen.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim cdx'te aniden kalmıştı yolda. O araçtan kurtul bence. Yakın zamanda başka sorunlarda baş gösterecektir. Bu arada 'tork' & 'balans dişlisi' değişmiş miydi ilk seferde? Aracı ya öyle sat ya da krank'ı kesinlikle değiştir csx krankıyla. Bizim ustalar balans kısmını iptal edip normal krank takıyor tabi maliyet düşüyor. 1300 lira gibi cdx krankı 700 lira gibi normal krank. Ama motor özelliğini yitirir.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi