cdx yatak sardı

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Benim cdx'te aniden kalmıştı yolda. O araçtan kurtul bence. Yakın zamanda başka sorunlarda baş gösterecektir. Bu arada 'tork' & 'balans dişlisi' değişmiş miydi ilk seferde? Aracı ya öyle sat ya da krank'ı kesinlikle değiştir csx krankıyla. Bizim ustalar balans kısmını iptal edip normal krank takıyor tabi maliyet düşüyor. 1300 lira gibi cdx krankı 700 lira gibi normal krank. Ama motor özelliğini yitirir.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Bende aynı fikirdeyim aslında diyecek idim sat diye ama bazı arkadaşlar hemen satma fikrine karşı ben olsam satarım ;)

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim cdx'te aniden kalmıştı yolda. O araçtan kurtul bence. Yakın zamanda başka sorunlarda baş gösterecektir. Bu arada 'tork' & 'balans dişlisi' değişmiş miydi ilk seferde? Aracı ya öyle sat ya da krank'ı kesinlikle değiştir csx krankıyla. Bizim ustalar balans kısmını iptal edip normal krank takıyor tabi maliyet düşüyor. 1300 lira gibi cdx krankı 700 lira gibi normal krank. Ama motor özelliğini yitirir.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

daha önceki yapımda krankı ellemediler sağlam olduğu için onun için balans dişilsi değişmedi. şimdi ustayı aradım o da senin dediğini söyledi krankı değiştirsek bile çıka cdx krankı alırız balans dişlisi ile birlikte dedi o zaman performans kaybın olmaz dedi. arabayı satacam satmasına da masraf ettikçe arabayı daha çok sevmeye başlıyorum çok emek verdim buna onun için hiç içimden gelmiyo. birde ilk arabam.... ne yaparım bilmiyorum artı dahan seninle projelerim vardı bahadır headers, eksantrik hepsi yalan olacak herhalde :(

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende aynı fikirdeyim aslında diyecek idim sat diye ama bazı arkadaşlar hemen satma fikrine karşı ben olsam satarım ;)

nadir abi satmak problem değil bugün istesem satarım. arabayı isteyen 2-3 kişi var. ama abi bu araba yüzünden yediğim laflar, çektiğim eziyetler hepsini düşünüyorum içim el vermiyo inan bana hatta geçen annemlere arabayı sattık dedim yemin ederim benden daha çok üzüldüler. çünki çektiğim sıkıntıları onlar da biliyolar. oğlum arabaya üzülmem sana üzülürüm dedi bu arabaya çok emek verdin dediler. onun için ne yapacam bilmiyorum abi o yüzden sizinle paylaşıyorum hele bi yapılsın araba bakacam çaresine...

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu krank taşlatıldığı zaman performans kaybımı olur yoksa artış mı sağlar tam anlayamadım :confused:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
nadir abi satmak problem değil bugün istesem satarım. arabayı isteyen 2-3 kişi var. ama abi bu araba yüzünden yediğim laflar, çektiğim eziyetler hepsini düşünüyorum içim el vermiyo inan bana hatta geçen annemlere arabayı sattık dedim yemin ederim benden daha çok üzüldüler. çünki çektiğim sıkıntıları onlar da biliyolar. oğlum arabaya üzülmem sana üzülürüm dedi bu arabaya çok emek verdin dediler. onun için ne yapacam bilmiyorum abi o yüzden sizinle paylaşıyorum hele bi yapılsın araba bakacam çaresine...

Hayırlısı kardeşim umarım istediğin şekilde olur da sende mutlu olursun. Bu konu da seni anlaya biliyorum.

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlısı kardeşim umarım istediğin şekilde olur da sende mutlu olursun. Bu konu da seni anlaya biliyorum.

saol abi ALLAH razı olsun bilgilerin için yardımların için gerçi tüm forumdaki arkadaşlara teşekkür ederim hepsinden ALLAH razı olsun çok yardımcı oluyolar. vallahi burdan siz bişey yazar yazmaz hemen ustaya telefon edip şunu şöyle yap bunu böyle yap diyorum ne biliyim abi sizin bilgi ve tecrübelerinize güveniyorum ya valla burdan başka bir yere bakmıyorum... çok saolun

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar kötü haber geldi :( krank mili eğilmiş mecburen yenisini alacaz bildiğiniz yerde cdx çıkma krankı temiz varsa haber verirseniz sevinirim.

opelim2008

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabanı yaptıkdan sonra bence sat gitsin hiç ugrasma benim yapıtıgım masrafda 3 bini buldu bi zamanlar tank bisi olmas dedigim araç nerdese canımı alıcak bigün he heryeri orjinal o bu ama gittigim özel servis bile sat bunu diyorsa harbiden bi bildikleri var bu araçta sensor cok eskiyince durmadan arıza cıkartıyor durmadan arızası o yu buyu hiç bitmiyor he ben yaptım yaptım bi eksozlar kaldı şuan sorun yok ama ben korkar oldum adım başı sorun demek opel babama 13 bine verddedigim gün verseydi yeminle tek sorun yasamadan 2000 bnlirayı cöpe atmasdım ama anlamıo buyukler bu arbadkı komfor varmı omu bumu ya boş işler bunlar işte ama ne yapcan arkadasımda ford fiesta var kullandım adam 30 bin yaptı hiç yag degistirmeden sonra degiştirdi yeminle tık yok yag bizim kadar kirli degildir. ama bizimki masllah ne orası ne burası ne sorunu bitmek bilmiyo en güzel bende satıp bi hundai getz 2005 2006 model alıb gecicem adam 200 lira servise veriyo cok dio biz 200 olunca seviniyoz arabaya bak

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
arabanı yaptıkdan sonra bence sat gitsin hiç ugrasma benim yapıtıgım masrafda 3 bini buldu bi zamanlar tank bisi olmas dedigim araç nerdese canımı alıcak bigün he heryeri orjinal o bu ama gittigim özel servis bile sat bunu diyorsa harbiden bi bildikleri var bu araçta sensor cok eskiyince durmadan arıza cıkartıyor durmadan arızası o yu buyu hiç bitmiyor he ben yaptım yaptım bi eksozlar kaldı şuan sorun yok ama ben korkar oldum adım başı sorun demek opel babama 13 bine verddedigim gün verseydi yeminle tek sorun yasamadan 2000 bnlirayı cöpe atmasdım ama anlamıo buyukler bu arbadkı komfor varmı omu bumu ya boş işler bunlar işte ama ne yapcan arkadasımda ford fiesta var kullandım adam 30 bin yaptı hiç yag degistirmeden sonra degiştirdi yeminle tık yok yag bizim kadar kirli degildir. ama bizimki masllah ne orası ne burası ne sorunu bitmek bilmiyo en güzel bende satıp bi hundai getz 2005 2006 model alıb gecicem adam 200 lira servise veriyo cok dio biz 200 olunca seviniyoz arabaya bak

Ağzın bal yesin... çok fazla ortak düşünce içindeyiz.

orucreis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
.... şimdi ustayı aradım o da senin dediğini söyledi krankı değiştirsek bile çıka cdx krankı alırız balans dişlisi ile birlikte dedi o zaman performans kaybın olmaz dedi. .....:(

üstad bak o usta aynen böyle dedi ise ben iyice işkillendim. balans şaftı performans parçası değil konfor parçasıdır. amacı krank ın ters yönünde bir dönüş hareketi oluşturarak titreşimi azaltmaktır. varlığı ya da yokluğu performansı etkilemez. :confused: