Çekici ve park ücreti nedir?

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Merhabalar,
Dün gece saat 3 te, kızılay akay mevkiinde TOBB un binasının önünde çevirme vardı. Yaklaşık 10 polis aracı ve bir çok polis vardı. Her gelen arabayı durduruyorlardı. Neyse çevirmeye girdim 63 promil alkol çıktı, ehliyetim de yanımda değildi. cezai işlem uygulandı, Ehliyet bulundurmamaktan 128lira, alkollü araç kullanmaktan 537 lira ceza kesildi :( ehliyetim yanımda olmadığı için de aracı parka çektiler ve ehliyeti getir arabayı al dediler.

Yarın arabayı almaya gideceğim ama bu park ve çekici ücreti nedir acaba biliyor musunuz?

Type-r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ehliyete el konmıyacak mı usta ? Alkol kullanmanın sınırı neydi bilmiyorumda. Kaç promil di ?

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
50 promile kadar müsade var. ama hiç olmazsa her zaman garanti olur.. prensip edinin derim..

Type-r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben zaten kullanmıyorum ama birde Şehir efsanesi var bilmiyorum doğrumudur ? Redbull,Burn gibi enerji içeceklerinide içtiğimizde alkol çıkabiliyormuş.

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Bütün gece dışarıdaydık ve araba süreceğim için içki içmedim, sadece mekandan çıkmadan önce arkadaşımın birasından 2 yudum aldım ama işte olacağı varmış yapacak birşey kalmadı. Keşke adli tıp isteseymişim. Gidene kadar 63den eser kalmazdı ama işte o anda insanın aklına da fazla şey gelmiyor.

Neyse olan oldu artık, ehliyete 6 ay el konulacak zaten. Yarın ehliyetimi götürüp teslim edeceğim ve parktan arabayı çıkartacağım. 6 ay da sol ön koltuğa oturmayacağım malesef :(

uk7681

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bütün gece dışarıdaydık ve araba süreceğim için içki içmedim, sadece mekandan çıkmadan önce arkadaşımın birasından 2 yudum aldım ama işte olacağı varmış yapacak birşey kalmadı. Keşke adli tıp isteseymişim. Gidene kadar 63den eser kalmazdı ama işte o anda insanın aklına da fazla şey gelmiyor.

Neyse olan oldu artık, ehliyete 6 ay el konulacak zaten. Yarın ehliyetimi götürüp teslim edeceğim ve parktan arabayı çıkartacağım. 6 ay da sol ön koltuğa oturmayacağım malesef :(
bi süre sonra alışırsın kullanırsın ya cok sorun etme gece dıkkat et gunduz pek bısey olmaz zaten gecmıs olsun cok can sıkıcı bı durum

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
son kalan bira nasil 63 çikar ya :S
en az bi 50lik hatta 70lik içmek gerek..
ama işte direk mekan çikisi içip hemen çeviri yapilmasi alkolu biraz fazla gostermiş..

adli tıp istesende pek sallamazlardi. zaten ehliyetin yokmuş. iice sıkıntı çıkaracaklardi..

geçmiş olsun..