cep tel kullanırken sol kulağı kullanın...!!!

piyanist16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar cep tel kullanırken özellikle sol kulağımızı kullanmamız gerekiyormuş...sağ kulak beyini direk etkiliyormuş...sebebi ile ilgili detaylı bilgisi olan arkadaş varsa yada resimde anlatılanları tercüme edebilecek bi arkadaş varsa bizimle paylaşırsa seviniriz...

98897117zp2.jpg

KentucKy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işin bilimsel yanını bilmiyorum ama çoğu kişi solda kullanır en azından benim çevremdekiler hep solu kullanıyor...

letitout

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben biliyorum, gayet sacma bir olay.. sağ kulak dilsel kodlamaları daha iyi çözer, şöyleki 2 kulağınıza da farklı bişey söylendiğinde aynı anda siz sağdakini anlarsınız.. bunun sebebi budur. sağ kulak yetisi sol beyinde toplanır, sol kulaksa (müzik kodlamaları doğasal kodlamalar..)sağ beyinde. yani diyeceğim o ki, her yol ankara..

57.aLaY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cep telefonu ile konusurken onun yaydığı titreşimler sayesinde beynimizde bulunan elektronların spin yönleri ve hızları değişiyor.Yani atomun içindeki elektronların dönerken kullandığı rotası daha da hızlanıyor ve elektron olması gereken rotanın üstüne ( bir üst enerji düzeyine ) cıkıyor.MR makinelerinin de çalışma prensibi budur.Ne war bunda diyebilirsiniz.Şöyleki ;sürekli olarak beynimizde bulunan elektronların cep telefonun alıp verdiği sinyallere bağlı sürekli olarak yer değiştirdiğini ve eski rotasına geri dönmesinin uzamaya başladığında elektronun olduğu yerdeki çalışmasının yüksek temposuna bağlı olarak bi müddet sonra hasar oluşacağıdır.Uzmalarında bu konuda yorum yapamamalarının tek sebebi budur.Zira araştırmanın sonucu cep telefonunun nerde ve nasıl bi etki yapıyor denilmesi zaman alacaktır.Resimdeki anlatılanlar da ise bence sonucta bu tel. bir sinyal yayıyor ve az da olsa !! beynimin sağ tarafı da etkileniyor.O yüzden kulaklık kullanılması en doğrusu...

Son düzenleme:

bj6766

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben hep solla konuşurum hatta sağa aldığımda teli karşımdakinin ne dediği duyarım ama anlayamam nedense alışkanlıktan olsa gerek galiba

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
adam öyle bi çekip kaçyı ki sen ne olduğunu anlayamıyosun :)