Chevrolet Cruze Hakkında

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar , İyi forumlar
Arkadaşlar aracım daha çok yeni olmasına karşın ailemin baskısı ile satmayı düşünüyorum. Dizel araba alınmaz falan filan dediler zaten dizel ile benzinli arasında akaryakıt fiyat farkıda pek kalmadı bende mantıksız buldum. Cumartesi günüde cümbür cemaat gidip bir bakalım showroom'lara dedik . İlk gözüme çarpan Chevrolet oldu 8 hava yastığı , ABS ,ESP , ESC , Yağmur , Far sensörleri , 7 inch dokunmatik ekran Mylink link mutimedya sistemi vs vs. donanım olarak beni cezbetti. Ayrıca eskiden beridir görünüm olarakta çok hoşuma giden bir modeldi birde bunun yanında Sport paket ve sonraki Sport Plus paket'inde 17 inch hafif alaşım jant , Spor ön , arka , yan marşpiyeller verince tam benlik dedim. Hemen ,lk önce Chevrolet'e uğradık ama büyük bir şanskınlığa uğradım internet sitesine göre Sport Plus model olarak geçen en dolu paketi 38.985 lira görünüyordu.
Ek Bilgi : https://www.chevrolet.com.tr/modellerimiz/cruze-sedan/
Ancak bize yetkili şahıs bu fiyatların aldatmaca olduğunu müşteri çekmek için yaptıklarını söyleyince gerçekten şaşırdım sonuçta Chevrolet gibi bir markanın böyle bir sahtekarlık yapacağını düşünmezdim neyse bizde arada çok fark yoksa gene alırız diye incelemeye başladık. Ellerinde sadece Sport paket kalmış bu paketinde aradaki tek farkı Digital klima ,Yağmur sensörü , Fark sensörü gibi özellikler ama benim için bu özellikler önemli dedim. Malesef elimizde yok şuan hepsi 2013 model olduğu için son stockları satıyoruz dedi . Ordan bizimkiler bir fark olmazfalan filan dediler. Fiyat sordum 40.000 lira istediler ve aracı 2. el alıcaksınız biz sattık aracı bir başka kişiye ondan geri alabiliriz falan dedi. Benim şarteller iyicene attı kardeşim ben o kadar para bayılıcam gidicem araba alıcam birde 2. el olarak alıcam şakamı yapıyorsunuz dedim. O zaman Ocak ayını bekleyeceksiniz dedi. Yanlız bu model Ocak ayında gelicek 2014 model araçlarda 45.000 lira olucak dedi. Ben zaten koptum sinirlendim çıktım gittim. Kısacası resmen fiyat olarak bizim gözümüzü korkutup elinde patlamış malı bize kakalayacak ayrıca sıfır olsa neyse birde 2. el olarak alıcam. O günkü yaşadığım durum böyleydi araba hakkında biraz bahsetmem gerekirse genel anlamda içine oturdum , Arka koltuklara oturdum , Viteslerini falan filan kontrol ettim gayet hoş bir araba , Benim Era gibi burnu görünmüyoor Volkswagen türü arabalar gibi kokpitleri uzun ama ondan birşey olmaz , Tavan mesafasesi , bacak mesafesi , falan gayet iyidi hem ön hem arka için. Genel anlamda kokpiti şık ben kokpitini Opel'in yeni nesil araçlarına benzettim hemen hemen aynı duruyorlar. Motor konusunda 1.6 benzinli düşünüyordum eski 124 hp 'lik gücünü 117 hp'ye düşürmüşler neden yapmışlar bende çözemedim. Torq 'u 157 nm'ye çıkarmışlar 0-100 ivmelenmesi biraz daha artmış ama Şehir içi yakıt tüketimi 9.4 litre olmuş çok aşırı derecede artmış o yüzden biraz sıkıntı lpg'siz can yakabilir.Genel anlamda araç güzeldi hoşuma gitti ama Era'dan sonra bu motor bana yetersiz geldiği için 2014' te gelecek olan modelleri bekleyecem geldiği zamanda 1.4 turbo modelini almayı düşünüyorum. O motorun özellikleri hoşuma gitti. 6000 d/d’de 140 hp güç üretiyor. 1850 d/d’de ise 200 Nm tork. Ayrıca 0-100 km/s hızlanmasını 9.3 saniye ve son hızıda 200 km/h olarak sınırlandırılmış. Ayrıca zaten yapılan yorumlara görede dizel arabayı aratmıyormuş performans yönünden. Fabrika verilerine göre karma tüketim değeri ise 5.6 litre olarak belirtilmiş. Şehir İçi yakıt tüketimide 7.3 olarak belirtilmiş bence bana sıkıntı yaşatmayacak bir araba. Ayrıca Ocak ayında gelicek olan modellerde 1.4 Turbo Sport Plus paketi 47.000 liraya gelmiş olucak. Sizce 47.000 lira verilirmi bu araca bu motor Volkswagen'deki gibi çift turbomudur ayrıca bana sıkıntı yaşatırmı dersiniz ? Yakıtı geçtim ben, yaksın ama performans'ta versin en azından. Yorumlarınızı eksik etmeyin bu araç hakkında :)
Bu arada alacağım model kesinlikle sedan olucak ve Beyaz olucak. Oldum olası beyazı çok severim zaten :D
Bir kaç resim :
vtkc8.jpg

vtkfn.jpg

vtkgj.jpg

vtkhd.jpg

Son düzenleme:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Piyasadan kalkıyor ki artık son sahiplerini aramakta. Boş ver.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Piyasadan kalkıyor ki artık son sahiplerini aramakta. Boş ver.

Piyasadan kalkmıyor artık Opelle ortak çalışıcakmış Chevrolet yerine Opel Cruze olucak kısacası bence bir sakıncası yok

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Sen bilirsin ama şahsen ben para vermem. Çünkü resmi sitede dahi %25 indirim yaptılar. Az değil yani %25... ;)

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Bilmiyorumki hocam :( Benim çok hoşuma giden bir araçtı gerçekten bu paraya bundan daha güzel duran bir araba yok benim gözümde daha iyi bir şey almaya kalksam 65 -70 lira 3.20 alırım bu saatte sonrada . Açıkcası bu fiyatlarda yeni çıkan Opel Astra J 'ler hoşuma gitmiyor

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araçların kalitesine diyecek yok ama marka açık açık çekiliyorum dedi. Bence Mazda, Rover gibi olur ilerde.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Opel olucakmış dendi ama hiç belli olmaz. Sizce fiyat , performans , görünüm yönünden alınabilicek sıfır bir araç varmı piyasada . Ama kesinlik performanslı olucak. Ayrıca tercihim sedan bunu göz önünde bulundurarak yorum yaparsanız sevinirim .

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Doğukan Hocam zaten piyasadan çekilme meselesi ile indirim yapıldı. Az evvel yazdığım gibi ve seninde düşündüğün gibi o paraya sıfır sedan ve donanımlı heybetli araç yok. Muadilleri 45 civarından aşağı alınmaz. Örnek: Jetta veya Astra sedan. Tek soru işareti piyasadan el çekmesi.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Zaten piyasadan çekilen bir araç ileri zaman da ister istemez bazı parçaların da olmayacağı anlamına gelecek. Bakmayın siz opel destekleyecek filan dediklerine opelin bazı noktalar da zaten kendine bile hayrı yok ki... artık piyasadan çekilen bir markaya hayrı olsun.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Doğukan Hocam zaten piyasadan çekilme meselesi ile indirim yapıldı. Az evvel yazdığım gibi ve seninde düşündüğün gibi o paraya sıfır sedan ve donanımlı heybetli araç yok. Muadilleri 45 civarından aşağı alınmaz. Örnek: Jetta veya Astra sedan. Tek soru işareti piyasadan el çekmesi.

Ama hocam ben şu mantıktan bakıyorum ben bu arabayı aldığım zaman 5 yıl kullanım satmam en az 10 sene kullanırım bu şekilde bakıcak olursak sence hala sıkıntı yaşatırmı bana zaten ben bu arabayı alırsamda sanayilere sokmam Chevrolet kapanırsa özel serviste gider oda sıkıntı olabilirmi acaba ?