Chip Ve Performans Icin Yardim

atesbasak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
SELAM ARKADAŞLAR

136 PS ARACIMIN PERFORMANSINI BİRAZ ARTIRAYIM DİYORUM .. CHİP TAVSİYE EDERMİSİNİZ .. EDERSENİZ NE MARKA VE NE FİYATLARDADIR..İLAVE OLARAK BİŞEYLER TAKMAK GEREKİRMİ VEYA SADECE CHİP YETERLİMİDİR.. VE NEKADAR YAKIT DA FARKEDER..

AYRICA BU CHİP NEREYE TAKILIR VE FAYDASI VARDIR MUTLAKA AMA ZARARI DA VARMIDIR..
ÇOK SORDUM GALİBA:kop:

VeNoM_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çipten önce arabanızda kat varsa onu söktürün, çok basit bir işlem çok para tutmaz. izmire gelirseniz best servis'te çip yaptırmanız mümkün, kendi siteleri de var aslında orayı biraz kurcalarsanız aradığınız soruların cevaplarını bulacağınızı düşünüyorum.

http://www.bestservis.com/

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi anlatsam sayfalar sürer sonra fiyat sorarsınız yok pahalı diye vazgecersiniz
iyisimi en baştan fiyatı söylüyüm

500-600 civarı normal chip tunigciler
best servis ise 1 milyar civarı ister...

VeNoM_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi anlatsam sayfalar sürer sonra fiyat sorarsınız yok pahalı diye vazgecersiniz
iyisimi en baştan fiyatı söylüyüm

500-600 civarı normal chip tunigciler
best servis ise 1 milyar civarı ister...

ben sorduğumda 800 demişti, biraz daha iner pazarlıkla anca okadar daha fazla düşmez.

semihx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
atmosferik araca bu kadar para verip sonunda 5-10 ps almak, pek mantikli degil gibi geiyor.

chip dedigin olay, ecu daki eprom üzerindeki yazilimin silip , degistirilmis yazilimin yüklenmesi islemidir. bilgisaryarlardaki bios update isleminin aynisi denilebilir. bazi epromlari silip yeniden yazbilirsin bazilarinda ise aynisindan yada uygunolani alip yükleyip ecu da yerine takicaksin. yazmak icin eprom yazciya ihtiyac duyulur eger elinde ögle bisey varsa ( elektronikcilerde vardir.) , internetten ecu nun eproma yüklenicek dosyayi bulabilirsin. indirdigin dosyanin senin araca uygun olduguna dikkat et , ecu numaraasina göre kontrol edebilirsin.

yok ugrasamam digorsan ebay gibi sitelere bak. hazir yüklü epromlar var. ecudaki epromu söküp yerine aldigini takiyorsun. fiyatlari 30 ile 100 euro civari

buda örnek dosya aslinda 2000cc astra icin ama sendeki ecu ile ayni ise numaralari kullanabilirsin.

ecu numarasi..............90 354 094
Eprom numarasi.................1 267 257 036
Bosch Nr 0 261 200 258

http://rapidshare.com/files/108754726/ASTRA___20.rar.html

kolay gelsin..

VeNoM_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
atmosferik araca bu kadar para verip sonunda 5-10 ps almak, pek mantikli degil gibi geiyor.

chip dedigin olay, ecu daki eprom üzerindeki yazilimin silip , degistirilmis yazilimin yüklenmesi islemidir. bilgisaryarlardaki bios update isleminin aynisi denilebilir. bazi epromlari silip yeniden yazbilirsin bazilarinda ise aynisindan yada uygunolani alip yükleyip ecu da yerine takicaksin. yazmak icin eprom yazciya ihtiyac duyulur eger elinde ögle bisey varsa ( elektronikcilerde vardir.) , internetten ecu nun eproma yüklenicek dosyayi bulabilirsin. indirdigin dosyanin senin araca uygun olduguna dikkat et , ecu numaraasina göre kontrol edebilirsin.

yok ugrasamam digorsan ebay gibi sitelere bak. hazir yüklü epromlar var. ecudaki epromu söküp yerine aldigini takiyorsun. fiyatlari 30 ile 100 euro civari

buda örnek dosya aslinda 2000cc astra icin ama sendeki ecu ile ayni ise numaralari kullanabilirsin.

ecu numarasi..............90 354 094
Eprom numarasi.................1 267 257 036
Bosch Nr 0 261 200 258

http://rapidshare.com/files/108754726/ASTRA___20.rar.html

kolay gelsin..
aslında çok doğru söylüyorsun da birincisi bu tür yazılımları nette nasıl bulucaz şahsen kendi arabam için aramadım hiç ama okadar kolay birşekilde bulunacağını zannetmiyorum. ikincisi de herhangi bir yanlışlık yapıldığında çok ağır bir şekilde sonuçlarına katlanmak zorunda kalabiliriz mesela arkadaşın beyni yandı bu şekilde, beceriksiz bir tamirci yüzünden. yani bilen için çok basit işlem olabilir ama elektronikten pek anlamıyorsak sakıncalı geliyor bana.

semihx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında çok doğru söylüyorsun da birincisi bu tür yazılımları nette nasıl bulucaz şahsen kendi arabam için aramadım hiç ama okadar kolay birşekilde bulunacağını zannetmiyorum. ikincisi de herhangi bir yanlışlık yapıldığında çok ağır bir şekilde sonuçlarına katlanmak zorunda kalabiliriz mesela arkadaşın beyni yandı bu şekilde, beceriksiz bir tamirci yüzünden. yani bilen için çok basit işlem olabilir ama elektronikten pek anlamıyorsak sakıncalı geliyor bana.

eprom yazma isine girmek istemiyorsa, ebay gibi adreslere bak. hazir yazilmisini rahatlikla bulabilirsin. monte islemide cok zor degil ama genede bi elektronikciye verirsen 15 dk eskisini sölüp yenisini yerine takar. zaten satilan bircok chip de markali firmalarin kopyasi oluyor, korsan chip yani :D

internetten bulmak icinde paylasim programlarini dene..

suat35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.4 turbolarda ben aradım ozellıkle performans daha ıyı oluyormuş