çift kapi kilitlemeyle otomatik cam kapatma

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
bu arada arkadaşlar... ben bu devreyi 2 gün önce yaptım ve uyguladım. gayet güzel çalışıyor.. :):):):):):):) ama bayağı bi uğraştırdı.. arkadaşın verdiği kablo renkleri ile benim arabanın kablo renkleri tutmadı bi kere... neyse yaptım sonuçta. ve benim yaptığım hali ile şema aşağıdadır. gerekli açıklamalarımı şema üzerinde yaptım. anlaşılmayan bi yazım olduysa sorun açıklayayım.

Ekli dosyayı görüntüle 8319
ankara nın hangi semtindeydin bektaş sen ;)
bugün saat 16:00 da yola çıkıyorum, bu gece polatlı dayım yarın ankara eryaman da olucam, ankara nın herhangi bir yerine gelebilirim ;) bende biliyorsun ufuk hocanın gönderdiği devre var, sadece montajını yapamadım, cumartesi müsaitsen görüşelim...

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ankara nın hangi semtindeydin bektaş sen ;)
bugün saat 16:00 da yola çıkıyorum, bu gece polatlı dayım yarın ankara eryaman da olucam, ankara nın herhangi bir yerine gelebilirim ;) bende biliyorsun ufuk hocanın gönderdiği devre var, sadece montajını yapamadım, cumartesi müsaitsen görüşelim...

incirli semtindeyim.
haftaiçi ve cumartesi çalışıyom. akşam 19:30 da evde oluyom. geç olur..
pazar günü olur... zaten pazar günü başka bi arkadaşın arabaya takacam.. gel seninkini de halledelim.

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
incirli semtindeyim.
haftaiçi ve cumartesi çalışıyom. akşam 19:30 da evde oluyom. geç olur..
pazar günü olur... zaten pazar günü başka bi arkadaşın arabaya takacam.. gel seninkini de halledelim.
tamamdır bektaş,
pazar benim geri dönüş günü malum, çok geç kalmazsınız dimi arkadaşının arabası için? telefonunu verirsen ben pazar günü saat 11 gibi gelirim yanına,
gps le bulacağım için özelden açık adres ve telefonunu verebilirsen söyleyeceğin yere kadar gelirim. zaten montajı taş çatlasın yarım saat o da kapıyı söküp takma dahil... hadi hayırlısı bakalım arabayı babama vericem bari yapılı vereyim. :) hatta bakarsın iki araba geliriz, bi astra bir vectra, ilkini sen gösterdikten sonra ikincisini ben hallederim merak etme o kadar yük olmam sana :):)

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamamdır bektaş,
pazar benim geri dönüş günü malum, çok geç kalmazsınız dimi arkadaşının arabası için? telefonunu verirsen ben pazar günü saat 11 gibi gelirim yanına,
gps le bulacağım için özelden açık adres ve telefonunu verebilirsen söyleyeceğin yere kadar gelirim. zaten montajı taş çatlasın yarım saat o da kapıyı söküp takma dahil... hadi hayırlısı bakalım arabayı babama vericem bari yapılı vereyim. :) hatta bakarsın iki araba geliriz, bi astra bir vectra, ilkini sen gösterdikten sonra ikincisini ben hallederim merak etme o kadar yük olmam sana :):)
tamam hallederiz :):):):):)

ufuk19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada arkadaşlar... ben bu devreyi 2 gün önce yaptım ve uyguladım. gayet güzel çalışıyor.. :):):):):):):) ama bayağı bi uğraştırdı.. arkadaşın verdiği kablo renkleri ile benim arabanın kablo renkleri tutmadı bi kere... neyse yaptım sonuçta. ve benim yaptığım hali ile şema aşağıdadır. gerekli açıklamalarımı şema üzerinde yaptım. anlaşılmayan bi yazım olduysa sorun açıklayayım.

Ekli dosyayı görüntüle 8319

Oooo bektaşcığım nasıl yaptın ya.Güle güle kullan.Hafta sonu bende geleyimde benimkine de takalım şu aparatı :D Tebrik ederim ayrıca.

bekirs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bence yapamayanların sorunu: araçta doğru kabloları bulamamak. çünkü örneğin astra cd'lerde kapıda iki tane kırmızı siyah, kırmızı mavi kablo var. deneyerek doğru kabloları bulmak gerekiyor. denerken de kablo sıyırmanıza gerek yok, kabloya toplu iğne batırarak deneyin daha pratik olur.

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konunun sahibi ufuk kardeşe sormak isterim. şu alttaki devre ile senin devreyi birleştirip kapılar açıldığında farların yanmasını sağlayabilirmiyiz..
kapılar açıldığında hangi kabloya 12 volt gidiyorsa bulup paralel alıp bu gece-gündüz devresinin beslemesini vereceğim. bu şemadaki röle kontak uçlarına da senin devrenin kondansatör ve diyotunu bağlayıp sonra kablolarıda far anahtarına paralel atacağım..
amaç; arabaya karşılama sistemi yapmak.. gece araç kapılarını açtığımızda farlarda yanıp gecikmeli sönmesini sağlamak.

lm741-light-dark-sensor.gif

kerdal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar mrb aranıza yeni katıldım daha önce foruma üyeliğim vardı. astra meraklısı olarak ama bir haftadır astracıyım:) bu ufuk arkadaşın yaptığı iş çok hoşuma gitti birazda elektronik merakı olunca gayet zevkli bir iş haline dönüşüyor. iki gün önce gördüm tüm sayfaları tek tek okudum ve kafama yattı denedim yaptım fakat tek bir sıkıntı var. beninm astra 2004 njoy kablolar farklı ama sadece kahverengi kırmızı yarine siyah kırmızı gibi.. onu da aşıp yaptım.. ve tek sorun sunroof camlarla birlikte kapanmıyor.. bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok ama çok sevinirim.. sonuç olarak herkesin çok rahat yapması gereken çok basit bi iş...

sertancay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konunun sahibi ufuk kardeşe sormak isterim. şu alttaki devre ile senin devreyi birleştirip kapılar açıldığında farların yanmasını sağlayabilirmiyiz..
kapılar açıldığında hangi kabloya 12 volt gidiyorsa bulup paralel alıp bu gece-gündüz devresinin beslemesini vereceğim. bu şemadaki röle kontak uçlarına da senin devrenin kondansatör ve diyotunu bağlayıp sonra kablolarıda far anahtarına paralel atacağım..
amaç; arabaya karşılama sistemi yapmak.. gece araç kapılarını açtığımızda farlarda yanıp gecikmeli sönmesini sağlamak.

Ekli dosyayı görüntüle 8355

http://www.izlesene.com/video/arabal...low-me/2028213 yapmajk istediğiniz devre buradaki gibi çalışacaksa
~~~~~~Astra G FOLLOW ME~~~~~~

Devrenin yapım şeması....

wol_error.gif
İmaj otomatik olarak küçültülmüştür. Orjinal Boyutunda İzlemek için BURAYA TIKLAYINIZ. Orjinal Boyutu: 948x600 VE 77KB.
9810far_sensoru_parklara_bagli.JPG

kullanabilirsiniz...