Citroen C3 1.4 Hdi Exclusive Test

erkankara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçen hafta dayımın zorlaması ile (citroen hayranı) dizel yeni C3 test ettim. Fiyat olarak liste fiyatı üzerinden 400tl gibi indirim yapıyorlar.

Test konusuna gelecek olursam. Visiodrive ön cam gerçekten etkileyici ancak aynı etkileyicilik ön konsol kalitesi için geçerli değil. Metal görünümlü plastik ileride çizilecekmiş veya boyası güneşten hemen kalkacakmış havası veriyor. Araç kavşak dönüşlerinde yola tutunma açısından iyi tepki veriyor. Fren tepkisi fena değil. Vites geçişleri normal ancak turbo gecikmesi hayli fazla yada ben citroen'e alışkın olmadığımiçin böyle hissettim. Motor sesi içeriden iyi şekilde duyuluyor. Şehirlerarası yolda motor sesi bir süre sonra başağrısı yapabilir diye düşündüm. Birkaç çukura bilerek girdiğimde arka amortisörlerden garip sesler geldiğini duydum. Daha tok bir ses duymayı beklerdim. Direksiyon hakimiyeti kötü değil. Özellikle park etme sırasında oldukça yumuşak. Ancak en donanımlı modelinde sadece ön cam ferahlığı ile belli bir fark yaratabilmiş.Onun dışında iç tasarımını ve kalitesi hoşuma gitmedi.

Sonuç olarak belirli hız limitinde arabayı zorlamadan şehir içinde tatlı tatlı kullanacağım derseniz alınabilir.

Not:Youtube üzerinde aşağıdaki videoları buldum. Daha fazla bilgi edinmek için bu videoları da izleyebilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=RsdUzPywWDg

http://www.youtube.com/watch?v=ZDXM1IVWuA8

http://www.youtube.com/watch?v=ak_AhPElWrM

http://www.youtube.com/watch?v=bqpVg777VRk

http://www.youtube.com/watch?v=Pq41xup5JV4

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ilaç firmaları için en ucuz modelinden almışlardı, ben de test etmiştim 2-3 ay önce. Kapısı nerdeyse elimde kalıyordu, kapı kolunu tam vidalamamışlar fabrikada :D

Yusuf ÖNGÜN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yusufongun.tr.gg
Arka süspansiyonlardan gelen sesler hepsinde var fakat çok aşırı rahatsız edici değil köyde değilizya bir kaç kez duyarız onuda umursamayız..

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugüne kadar citroen (citroen 2008 c4 ve 2001 saxo dizel) sahibi olmuş ve kullanmıs birisi olarak sunları söyleyebilirim araçların kullanımı rahat ancak süspansiyon çok hassas araçlarda yani çukurlara kasislere v.s. çok dikkat etmek lazım..çok sık sorun çıkarıyor özellikle alt takım (salıncak rotil aks v.s.) yağmurlu havalarda v kayış ötme problemi ve yığılma (her 2 citroenimde vardı) ve en kötüsü citroen servislerinin pahalı olması parça sıkıntısı yaşanması ve bilinçli tecrübeli işini ciddi anlamda iyi yapabilen usta olmayısı...1,5 yıl citroen kullandım tecrübem ve izlenimim budur..tek iyi yanı motorlarının fazla sorun çıkarmaması ve az yakıt tüketmesi..

Son düzenleme:

schumici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha önceden eski C3 sahibi birisi olarak araçta dış hatlarda hoşuma gitmeyen bombeli hatlar bundada devam etmiş. C3'lerin süspansiyonları çok yumuşak o yüzden çok yaylanma yapabiliyor. iç malzeme kalitesi harika olmasada tatmin edici, ayrıca çizgileri şahsım adına hoşuma gidiyor. daha çok evin 2. aracı olmaya aday bi araç izlenimi var benim üstümde

Kadahorlu61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
süspansiyonların, özellikle de arka süspansiyonların sertliğiinden ve sesinden yaka silkeliyorum artık. özellikle servise nedenini sordum. yol tutuşunu artırmak için dedi. inandım çünkü yol tutuşu gerçektende mükemmel.

Yusuf ÖNGÜN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yusufongun.tr.gg
Arka süspansiyonlar öyle olmak zorunda çünkü virajlarda savrulmuyor..

nemlee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha önceden eski C3 sahibi birisi olarak araçta dış hatlarda hoşuma gitmeyen bombeli hatlar bundada devam etmiş. C3'lerin süspansiyonları çok yumuşak o yüzden çok yaylanma yapabiliyor. iç malzeme kalitesi harika olmasada tatmin edici, ayrıca çizgileri şahsım adına hoşuma gidiyor. daha çok evin 2. aracı olmaya aday bi araç izlenimi var benim üstümde

itin poposuna soktun aracı yani..
evin 2. aracı...
onu bulamayanlar var olm naptın ya :D
herkes burjuva değil unutma :D

Kadahorlu61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arka süspansiyonlar öyle olmak zorunda çünkü virajlarda savrulmuyor..
diğer markaların o kadar sert değilde çokmu savruluyorlar. üstünden geçtiğim taşın büyüklüğünü hissediyorum resmen.