Cok hafif güneş yanığı

Mustafa58CD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Komple boyat diyenlere sakın ama sakın itibar etme sonra arabayı satacak olursan o komple boyat diyenler keşke hiç boyatmasaydın derler , imanın gevrer satamazsın aracı elinde patlar o yüzden ya folyo kaplat aracına komple yada o şekilde kullan gitsin arabanı

Benim ön tampona japon yapıştırıcısı dökmüş biri çok hafif (ki daha 7 aylık bir araç , sıfır almıştım) sağ ön farın altındaki boya kısmına öyle beyaz beyaz duruyor hiç elletmedim çünkü kazımaya kalksan astarı boyayı kaldırır boyatsan adı boyalı olur ondan hiç elletmedim öyle geziyorum , çokta göze batmıyor açıkçası

Peki üstadım içine nasıl siniyor o şekilde lekeli boyalar veya izler. Sen kendi arabanı bildikten sonra. Boya olması çok sıkıntı mı ? Ben boya ihtiyacı olan arabayı almaktansa boyanmış arabayı tercih ederim. Bir arabanın kazası veya değişeni var mı anlamak daha kolay artık. Komple boyalı arabamı piyasa değerinde çok rahat rahat sattım. Bence uyanık insanlara göz açtırmayın.

Mustafa58CD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşte bizim milletimiz araç almayı bilmediğinden ileri geliyor. Adam temiz bir boya yapmış mis gibi olmuş al bin daha ne? ama kaşının üzerinde gözü var işi bizim ülkemizde olur geçenlerde arkadaş araçlar bakıyor 94-96 model araçlara adamın birini aradı araçta boya var mı diye sordu? dayanamadım arkasından ohaaaaaaaaa dedim... 94-96 model araçta boya soruyor...

Boyalı arabanın albenisi varda güneş yanığı olanda o da yok be abi :) arabasını seven boyatsın :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Zaten bu güneş yanığı konusunda çok yazılar okudum ama iş değil en mantıklı çözüm boyatmak başka da yok. Çünkü gün yanığı kanser misali bir sarmaya başladı mı... sonu yok. O yüzden ben koyu araçları pek sevmiyorum beyaz daha güzel :D sanırım rengi beyaz olup da yanık olan araç gördüm dersem yalan olur.

Mustafa58CD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün bir arkadaşımın arabasını takas için götürdük, arabasında güneş yanıkları mevcuttu, galerici hemen boya parası düştü, ooo boyatmamışsın orginal arabaymış demedi :) boyalı olsaydı boya var diyip bu kez yine fiyat düşecekti. Böyle bu işler. Bari temiz binelim. Beyaz yada kırmızı her ne renk ise karşısındakine gülümsemeli.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Yok şahsen kimin ne diyeceğim umurumda olmaz ben boyatırım. Örnek aracımın tüm servis bakımları kağıtları elimde yarın alacak adam kağıtlarına bakar işine gelirse alır gelmez ise gider başkasından alır daha önce dedim gibi mal alıcıya satılır... ayduruk uyduruk adama mal satılmaz.

karaman31

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederim güneş yanığı değilde vernikten dolayı oluşan bir durummuş yanık gibi duruyordu komple pasta cila boya koruma yaptıktan sonra kapandı hallettık cok sükür

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederim güneş yanığı değilde vernikten dolayı oluşan bir durummuş yanık gibi duruyordu komple pasta cila boya koruma yaptıktan sonra kapandı hallettık cok sükür

İyi hadi bakalım geçmiş olsun aracı satarken artık ilana boya ve değişen takıntısı olanlar aramasın sözünü yazmana gerek kalmadı böylece :rakir: :D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

Gözünü korkutmak istemem ama benim güneş yanıkları da ilk önce o şekilde başlamıştı. Ustalarımız "abi bunların çaresi kolay, boya sağlam" dediler pasta cila ile olayın üzerini kapattılar, önceleri ben de sevinmiştim ama şu an aracın tavanı benim saçlar gibi oldu :). (inşallah senin aracındaki durum farklıdır)

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eski arabamda 5 cm çapında kapının üst tavana yakın kısmında vardı arada bir cila atıyordum ve 3-4 yıl boyunca hiç büyümedi olduğu gibi kaldı.gözünüze takılmıyorsa kalsın derim