Çok mu Hızlı Araç Kullanıyoruz?

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bayramda Antalya'ya gittik arkadaşlar, giderken de gelirken de 100-110 bandında seyrettim, ancak neredeyse en yavaş giden benim yollarda... Metro Turizm başta olmak üzere bir çok otobüs firması ve her marka model araç beni solladı geçti... Arkadan selektör yapan R 19 Europa bile gördüm... Eşim diyor acaba ibrede mi, göstergelerde mi bir yanlışlık var :rolleyes:
Ülke olarak çok mu hızlı araç kullanıyoruz acaba? Açıkçası 100-110 beni fazlasıyla kesiyor ama bakıyorum da millet 130-140 dan aşağı gitmiyor... Sizde durum nasıl? :)

Son düzenleme:

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
130-140 mı ben bu geçen ramazan bayramında memlekete gittim gelirken 110-120 ile geldim fakat giderken sadece geceye kalmamak ve iftara yetişmek için bastım ben 150-160 la giderken arabanın plakasını okuyamadığım araba geçiyordu yanımdan...130-140 la gitseler yine iyi...

ama şu bir gerçek 90-120 arasında seyretmek hem aracına hem cebine hem canına her yönden faydası var...

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bence hız sınırlarının yollara göre tekrar düzenlenmesi lazım.. 90 Km hız sınırı var otoban gibi bölünmüş yol dümdüz.. 90 ile giderken durur gibi oluyor. Biraz geçiyorsun 110 , 3-4 dk sonra bakıyorsun yol hala bitmiyor zaten sınırı aşmışım diyorsun Allah ne verdiyse kapat :D

Akhisardaki pist sabahın erken saati geçersem Balıkesir - İzmir tarafına tam Top Speed test için ideal, yokuş aşşa 1 km sonra düz 2km civarı sanırım.. 10 araba yan yana gider..

Hız sınırı bölünmüş yolda 120 olacak deniyordu uygulamaya girerse ben kendi adıma söylüyorum ceza yememek için uyarım bu sınıra, ama 90 olunca 100 bile gitsen zaten iş işten geçti deyip insan basıyor istemeden.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
ben yalova yolunda viraj içinde hızı gösteren tabela var a4ün hızını 182 olarak gösterdi benim espli corsanın limiti 90 o virajda siz düşünün artık zaten kazalar neden en çok türkiyede oluyor bu yüzden :)

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bölünmüş yollarda hız sınırı 120km/s, oto yollarda 140km/s'ye çekilmelidir bence. ben genelde 80-100km/s arasında seyrederim ama bunu yapmaktaki amacım birazcık ekonomi. tabi yetişmem gereken yer varsa bende sürat yapıyorum. bazen otoyola çıkınca "hız sabitleyici"ye geçtiğimde oluyor hani... ben Hasan'a katılıyorum. şu an varolan yollar için hız sınırları çok alt seviyede.

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Millet ne canını düşünüyorum ne cebini.
Tamam bazı yollar için hız sınırı az geliyor bende bölünmüş yolda 90 sınırının az olduğunu düşünüyorum ama kaçtır gider gelirim Antalya-Isparta arasında özellikle şu şirket arabaları (mübessillerin vs kullandıkları) sınır falan dinlemiyor. Zincirinden boşalmış hesabı yükü olmayan kamyonun teki virajda solladı beni.. Ve sadece bugün yerin kuru olmasına rağmen 3 tane ağır kaza gördüm arabaların halini görünce en az 2sinin ölümle sonuçlandığına eminim..
Evet, çoğunlukla bilinçsizce aşırı hızlı araç kullanıyoruz..(!)

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hızlı sürmek yorucudurda...ne kadar hızlı olursan o kadar dikkatli sürmek zorundasın...

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
80-90 arasını tercih ediyorum.Sakin halime rağmen tahrik olursa gereğini yapıyorum,tabi arabam çapında:)

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hız sabitleme ile 110-110 gidiyorum her yere bence yeterli ha sınır olmasa 140-150 civarı gidilir ama zaten tüketim artıyor diye basamıyoruz ki :)

alonso_51196

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence hız sınırlarının yollara göre tekrar düzenlenmesi lazım.. 90 Km hız sınırı var otoban gibi bölünmüş yol dümdüz.. 90 ile giderken durur gibi oluyor. Biraz geçiyorsun 110 , 3-4 dk sonra bakıyorsun yol hala bitmiyor zaten sınırı aşmışım diyorsun Allah ne verdiyse kapat :D

Akhisardaki pist sabahın erken saati geçersem Balıkesir - İzmir tarafına tam Top Speed test için ideal, yokuş aşşa 1 km sonra düz 2km civarı sanırım.. 10 araba yan yana gider..

Hız sınırı bölünmüş yolda 120 olacak deniyordu uygulamaya girerse ben kendi adıma söylüyorum ceza yememek için uyarım bu sınıra, ama 90 olunca 100 bile gitsen zaten iş işten geçti deyip insan basıyor istemeden.

Akhisar'daki pist bölünmüş yol olarak geçmez. Zaten çokta iyi bir yol değildir. Asfalt büyük oranda deforme olmuş. Ayrıca karşı şeritteki bir kaza sizin şeridinize taşabilir. Bir de yol kenarındaki kavunculara durmak için yavaşlayanlar şeritleri işgal edebiliyorlar. Ben o yolda özellikle 90-100 arası gidiyorum. Hız yapmanızı tavsiye etmem.