Çok mu Yakıyor?

norm034

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi günler arkadaşlar.Aracım 2.0 vectra cdx otomatik.Geçenlerde 175 Tl lik benzin aldım aracıma.depo yarıma yakın gösterdi ve yol bilgisayarında 500 km gibi bir rakam gördüm.Fakat şehir içi kullanımda bu rakamı yapmak zor olsa gerek.üzerinden 4 gün geçti benzin alalı 220 km yaptıktan sonra ışık yanıp sönmeye başladı.Bilmiyorum bu durum normal mi ama bana anormal gibi geldi.175 liralık yakıta 210 km az gibi geldi bana bu arada benzin aldığım vakit depo bomboştu.acaba bakım yaptırmam veya değişmesi gereken bir parçamı var yoksa normal değerlermi bunlar? 80 kuruş şehir içi fazla değilmi benzinde olsa agresif kullanımda yapmıyorum.bu hafta lpg taktırmayı düşünüyorum açıkçası :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
1.6 LPG aracım bile şu anda şehir içinde 50 krş yakıyor. Bazen 55 kuruş dahi olduğu oldu ki. 2000 motor araç otomatik bence normal. Neticede kasa da ağır iklim belli. Ama bakım konusunda her zaman, zamanında bakım yapılmasından yanayım.

norm034

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dizel vectradan sonra benzine geçiş yapınca bana garip geliyor heralde.bakımlarını zamanında yaptırıyorum.1000 km oldu daha yaptıralı.keyifli bir araba fakat yakıt konusunda ne yazıkki ülkemizde yüzümüz gülmüyor pek.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
dizel vectradan sonra benzine geçiş yapınca bana garip geliyor heralde.bakımlarını zamanında yaptırıyorum.1000 km oldu daha yaptıralı.keyifli bir araba fakat yakıt konusunda ne yazıkki ülkemizde yüzümüz gülmüyor pek.

LPG konusuna değinmişsin ama şu zamlar sonrasında bana kalırsa LPG bizim gibi taktıran kişilerin elinde patladı. Çünkü amacı vergi toplamak olan bir sistem kurulu ve bu sistemin amacı da belli. Önce dizel ile benzin arasında farkı kapamak idi. Bir güzel kapadılar. Sonra da LPG ile benzin arasında ki farkı kapamak. Oda yakın zaten sadece bu ay içinde 40 kuruş zam yedik LPG ye... gerisi de zaten ocak 1 dediğinde gelecek ki yıl içinde benzin ve LPG arasındaki var. 1.5 TL ye kadar düşer belki 1 TL dahi olabilir.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG konusuna değinmişsin ama şu zamlar sonrasında bana kalırsa LPG bizim gibi taktıran kişilerin elinde patladı. Çünkü amacı vergi toplamak olan bir sistem kurulu ve bu sistemin amacı da belli. Önce dizel ile benzin arasında farkı kapamak idi. Bir güzel kapadılar. Sonra da LPG ile benzin arasında ki farkı kapamak. Oda yakın zaten sadece bu ay içinde 40 kuruş zam yedik LPG ye... gerisi de zaten ocak 1 dediğinde gelecek ki yıl içinde benzin ve LPG arasındaki var. 1.5 TL ye kadar düşer belki 1 TL dahi olabilir.
yol bilgisayarı verisi kaç lt ? 10 11 manuel viteste otomatik şanzımanda 11 12 lt normal bunun üzerindeyse eğer ya kısa mesafe yada ağresif kullanım...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi aldığınız 175TL ye 35Litreye yakın benzin almış oluyorsunuz.Buda 210km yol gitmiş olduğunuza göre 100km 16.8litreye denk geliyor.Normal değil.Ama böyle tam fikir yürütemezsiniz,depoyu doldurun ve yol gidin sonra tekrar doldurun aradaki fark size daha net bilgi verecektir.Şu an anormaal yakıt yakıyor görünüyor ama dediğim gibi en güzeli full depo sonra yol sonra tekrar full= diferens

volkanres

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi günler arkadaşlar.Aracım 2.0 vectra cdx otomatik.Geçenlerde 175 Tl lik benzin aldım aracıma.depo yarıma yakın gösterdi ve yol bilgisayarında 500 km gibi bir rakam gördüm.Fakat şehir içi kullanımda bu rakamı yapmak zor olsa gerek.üzerinden 4 gün geçti benzin alalı 220 km yaptıktan sonra ışık yanıp sönmeye başladı.Bilmiyorum bu durum normal mi ama bana anormal gibi geldi.175 liralık yakıta 210 km az gibi geldi bana bu arada benzin aldığım vakit depo bomboştu.acaba bakım yaptırmam veya değişmesi gereken bir parçamı var yoksa normal değerlermi bunlar? 80 kuruş şehir içi fazla değilmi benzinde olsa agresif kullanımda yapmıyorum.bu hafta lpg taktırmayı düşünüyorum açıkçası :)

Biraz fazla dostum otomatigi kullanmayi bilirsen manuelden az yaktirirsin.bende 2500 motor chrysler stratus vardi otomatik amerikan ayagimi ole bi ayarliyodumki 15 bin devire geldimi tak 2 tak 3 yapiyodu vites cok sakin geciyodu vitesler araba bagirmadan ve 60krus yakiyodu bole yaptigimda. Ama 25 -30 bin devirde vites gecislerini saglattigimda ise tam 90 krus yakiyodu aradaki farktan anla basarsan nasi fark edecegini cok pinti gibi kullanirsan senin araban 55 krusu gecmez yani 175 tl ye 320 km yol yapman mumkun

norm034

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
genelde gün içerisinde yaptığım mesafeler 3 km lik mesafeler şehir içi olduğu için çok dur kalk yapıyorum.o yüzden olsa gerek.dün üsküdara gittim geldim yakıt normal değerlerdeydi.fakat şehir içinde yani kısa mesafe yaptığımızda mahalle arası gibi özellikle bu değerler üst seviyelerde çok git gel yaptığımda.araçta bi sorun yok ama ben genede bujileri değiştiricem içimin rahat etmesi açısından.dediğim gibi araçta sorun yok bende var galiba :)

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bi konuda bu aracın şehiriçi LPG'de 25 kuruş yaktığını iddaa eden bir arkadaş vardı :D
Sizinki bence anormal derecede fazla yakıyor. Zira geçtiğimiz sene (benzin 4,50 civarındayken) arkadaşımın Vectra A kasa aracıyla şehiriçi 100 tl ile 220 km yol yapmıştık benzinde. Bu da 45 kuruş gibi bir rakam demek. LPG taktırın yada satın gitsin :D