Corsa 1.2 2014

caledion

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada bunlar bi yana kalkiska isteksizlik ve silkeleme mevcut ise bi egr nin fisini cekin bakalim duzelcekmi ;)...

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

egr ne ola?
Daha yeni araba bu 300km de. Garanti kapsamında.

Soner Doğru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O dediğiniz hillholder dan dolayı olabilir, hillholder 2014 2. yarısından sonra üretilen corsaların hepsinde standart, şöyle anlatım ; trafikte durdurunuz ayağınız frende, frenden çekip gaza basınca hillholder devredışı kalır, eğer frenden çekerseniz ve gaza basmayıp tekrar frene basarsanız fren pedalı serttir, çünkü fren hidrolik basıncı vardır sistemde.Pedal taş gibidir.

ARACINIZI BI RAMPAYA CEKIP EL FRENINI CEKIP DURUN , AMA ARKANIZDA ARAC OLMASIN :D BOS ARAZIDE HATTA TRAFIGE KAPALI ALANDA DENEYIN :D SONUCLARINDAN SORUMLU DEILIM :D ARABAYI ISTOP ETTIRMEYIN , KLIMAYI CALISTIRIN 4 DERECEYE FALAN GETIRINKI POMPA TUM HAVAYI CEKSIN FIREN SEMSERT OLSUN :D BI 5 DAKIKA BEKLEYIN KLIMA ACIK HALDE ... EL FRENINI INDIRIN FRENE BASIN BAKALIM FREN ORDAMI :D YOKSA ORDA BI TAŞ MI VAR :D OYLE BI DURUM VARSA KLIMAYI KAPATIP DOGRU SERVISIN YOLUNU TUTUYORSUNUZ FAZLADA HIZ YAPMADAN SERVISE GIRIP - KLIMA ACIKKEN FRENLER TUTMUYOR FREN KITI TAKILACAGINI SOYLUYORSUNUZ. EGER ELLERINDE PARCA VARSA 45 DAKIKA SONRA SORUN COZULMUS HALDE ARACINIZI TESLIM ALIYORSUNUZ..YOKSA SIPARIS VERILIYOR PARCA GELINCE SIZI BILGILENDIRIYORLAR SERVIS ICIN GUN VERIYORLAR.GIDIYORSUNUZ.. :sopa:

Lencom

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım sağol bilgilendirmen için. Eşim bir yerde daha okumuş belki sizin yazınızdır yazılımla ilgili bir sorun olabilir diyor o da ama servistekiler bir osrun yok dediler. Her yeni harekette bzen hemen bazen bir dakika sonra filan zangır zangır sallanarak zıplıyor araba. Ben de eşime servisteden bir şey yok dediklerine göre sürücü hatası mı acaba diyorum. Ama daha önceki aracında böyle bir sorun yaşamıyordu hiç. Shift lambası da yanıyormuş arabanın.

Bendeki problem devir geç düşüyordu, ben çok araştırdım, gaz pedalı sensörü, hız sensörü , yakıt, v.s. hiçbirisi ile bağlantısı yoktu, çünkü yazılım hatasıydı.Arabayı sıfır almıştım, 2 ay sonra bu hale geldi. servise götürdüm adam test sürüşü yaptı normal dedi.Çekil kenara ben kullanayım bak dedim ve problemi göstermeme rağmen, kendini usta zanneden bu zat, sen kullanmayı bilmiyorsun yanlış kullanıyorsun arabayı dedi,

Servisden sonuç alamayınca , internetten araştırdım yabancı sitelerde , aküyü sökünce düzeleceği yazıyordu.Ve sorun böyle çözüldü...ECU reset yaptım.Sizde bir deneyin isterseniz.aküyü gece sökün kutup başlarını, sabaha kadar beklesin.İnşallah düzelir .Ben yaptım oldu.Şu an bi sıkıntı yok..

Shift ışığı ile alakalı olan şey ; ben aldığımda Shift ışığı çalışmıyordu.Bu ECU arızasının başlaması ile aynı anda Shift ışığı çalışmaya başladı.Mesela şu an ECU resetten sonra shift ışığı yanmıyor.Bence yazılım hatası var, çok kişi farketmez bile.bende aldığımdan beri böyle olsa normal derdim ama 2 ay sonra arabanın tepkileri değişirse arıza derim.

Lencom

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1. Arabam 2012 model hil holder yok
2. Sadece freni pompalamak degil olay , freni pompalamasaniz bile fren belli bir sertlige ulasabiliyor .
3. Bu sorun yuzunden kaza yapanlari , aracini satanlari duydum.

Turkcell Maxi Plus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Olcay bey, mesajın başını okumamıştım, doğru söylüyorsunuz sizin problem farklı.Benim araçta fren sıkıntısı yok.Dediğiniz olay çok ciddi birşey allah korusun kaza yaptırır.öyle bir arabayı kullanmamak lazım.

Lencom

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ARACINIZI BI RAMPAYA CEKIP EL FRENINI CEKIP DURUN , AMA ARKANIZDA ARAC OLMASIN :D BOS ARAZIDE HATTA TRAFIGE KAPALI ALANDA DENEYIN :D SONUCLARINDAN SORUMLU DEILIM :D ARABAYI ISTOP ETTIRMEYIN , KLIMAYI CALISTIRIN 4 DERECEYE FALAN GETIRINKI POMPA TUM HAVAYI CEKSIN FIREN SEMSERT OLSUN :D BI 5 DAKIKA BEKLEYIN KLIMA ACIK HALDE ... EL FRENINI INDIRIN FRENE BASIN BAKALIM FREN ORDAMI :D YOKSA ORDA BI TAŞ MI VAR :D OYLE BI DURUM VARSA KLIMAYI KAPATIP DOGRU SERVISIN YOLUNU TUTUYORSUNUZ FAZLADA HIZ YAPMADAN SERVISE GIRIP - KLIMA ACIKKEN FRENLER TUTMUYOR FREN KITI TAKILACAGINI SOYLUYORSUNUZ. EGER ELLERINDE PARCA VARSA 45 DAKIKA SONRA SORUN COZULMUS HALDE ARACINIZI TESLIM ALIYORSUNUZ..YOKSA SIPARIS VERILIYOR PARCA GELINCE SIZI BILGILENDIRIYORLAR SERVIS ICIN GUN VERIYORLAR.GIDIYORSUNUZ.. :sopa:

Müsait bir zamanda deneyip yazarım.benim araç ocak 2015 çıkışlı , belki bu problemi düzeltmişlerdir.Şimdiye kadar klimayı hiç son seviye açmadım.Deneyelim bakalım.

Soner Doğru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Müsait bir zamanda deneyip yazarım.benim araç ocak 2015 çıkışlı , belki bu problemi düzeltmişlerdir.Şimdiye kadar klimayı hiç son seviye açmadım.Deneyelim bakalım.

2013te yasadiklari bu arizadan sonra umarim duzeltmislerdir sikintiyi.. sizin aracinizi bi kontrol etmenizde genede yarar var.. umarim boyle bi sorun yeni modellerde giderilmistir..

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2013te yasadiklari bu arizadan sonra umarim duzeltmislerdir sikintiyi.. sizin aracinizi bi kontrol etmenizde genede yarar var.. umarim boyle bi sorun yeni modellerde giderilmistir..

yenı modellerde devam edıyor , hatta daha da sertleşiyor frenler , bi nebze hissedilmemesi için hill holder falan ekledıler sırf bu yuzden...

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konuda guncelleme yapalim , fren tutmama olayini fren balatalarimi degistirdikten sonra bidaha yasamadim , fren balatasi azaldikca pedal daha fazla asagi inmesi gerekiyor , fakat yeni balatalarla sertlesme yasansada frenler birkac cm de tuttugu icin frenlerde hicbir sikinti yasanmiyor aklinizda bulunsun. İsterseniz her bakima balata degistirebilirsiniz 30 TL bisey.

Turkcell Maxi Plus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

caledion

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendeki problem devir geç düşüyordu, ben çok araştırdım, gaz pedalı sensörü, hız sensörü , yakıt, v.s. hiçbirisi ile bağlantısı yoktu, çünkü yazılım hatasıydı.Arabayı sıfır almıştım, 2 ay sonra bu hale geldi. servise götürdüm adam test sürüşü yaptı normal dedi.Çekil kenara ben kullanayım bak dedim ve problemi göstermeme rağmen, kendini usta zanneden bu zat, sen kullanmayı bilmiyorsun yanlış kullanıyorsun arabayı dedi,

Servisden sonuç alamayınca , internetten araştırdım yabancı sitelerde , aküyü sökünce düzeleceği yazıyordu.Ve sorun böyle çözüldü...ECU reset yaptım.Sizde bir deneyin isterseniz.aküyü gece sökün kutup başlarını, sabaha kadar beklesin.İnşallah düzelir .Ben yaptım oldu.Şu an bi sıkıntı yok..

Shift ışığı ile alakalı olan şey ; ben aldığımda Shift ışığı çalışmıyordu.Bu ECU arızasının başlaması ile aynı anda Shift ışığı çalışmaya başladı.Mesela şu an ECU resetten sonra shift ışığı yanmıyor.Bence yazılım hatası var, çok kişi farketmez bile.bende aldığımdan beri böyle olsa normal derdim ama 2 ay sonra arabanın tepkileri değişirse arıza derim.

Üstad eşim araba zıplamaya başladığında sanki gaz kesiliyor boğuluyormuş gibi hissediyormuş arabayı. Sonra gaza basmayı kesince düzeliyormuş. Bugün beylikdüzünden bakırköye gittik beraber. Sanki uzun yolda araba seri giderken de sanki ara ara hafif hafif titremeler oldu gibi hissettim ben.

garbis

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Konuda guncelleme yapalim , fren tutmama olayini fren balatalarimi degistirdikten sonra bidaha yasamadim , fren balatasi azaldikca pedal daha fazla asagi inmesi gerekiyor , fakat yeni balatalarla sertlesme yasansada frenler birkac cm de tuttugu icin frenlerde hicbir sikinti yasanmiyor aklinizda bulunsun. İsterseniz her bakima balata degistirebilirsiniz 30 TL bisey.

balata 30 TL mi ?? hani nerde? ne marka ? 200 Tl gbib rakkamlardan bahsediyorlar GM