Corsa 1.2 & Momo GTR

gokhano

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
Corsa 1.2 aracıma Momo GTR 15' jant ve michelin 185/55/15 lastik taktırdım.
Jantları Maslak btg'den aldım. Jant bileziklerinide btg aracılıyla bir tornacıya yaptırdım. Jantlara 750 YTL lastiklere 650 YTL bileziklerede 50 ytl verdim. ilk izlenimlerim araba daha dolgun durdu, pirelliden sonra araba biraz sessizleşti gibi. Araba performansında hiç bir değişim olmadı. tornacı bilezikleri çok güzel yapmış tam anlamıyla cuk diye oturdu, balansında hic problem yok. yüksek hızlarda hic bir titreme yok. yol tutuş sanki daha ii gibi geldi. arabaya daha güvenir oldum.

img00135ql1.jpg

img00138plkxc4.jpg

img00139plkmw2.jpg

img00136plkzk9.jpg

coyote

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hafif yay lazım ama yay taktıktan sonra kaldırıma park etme şansı yok:):):)

gokhano

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tşk yay taktırmayı düşünmüyorum :) kaldırıma park etmek şart

ertuğrul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
haıyrlı olsun gule gule kullan yakıtta fark ettımı bende dusunuyorum ama hep yakıtı fazla yakar dıolar kafam karıstı. cunku 1.2.

gokhano

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabanın çapı değişmediği için performansta ve yakıtta bir artış olmadı.
yakıtın değişmesi için sürtünme kuvvetinin artması gerekiyor. birim yüzeye etki eden ağırlık değişmediği için sürtünme kuvveti artmaz.

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En iyisini yapmışsın. 185/55/15 zaten spor paketteki orijinal ölçü.Jantlar da güzel durmuş...

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
masallah. gayet guzel olmuş. yani nasıl diyeyim. tune car olmamış. sade guzel olmuş. ama en azından 1 numara cam filmi yaptırmalısın. araç çıplak kalmış. 1 numara sadece tatlı durur, hem seni rahatsız etmez, hemde polisi.

gokhano

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
masallah. gayet guzel olmuş. yani nasıl diyeyim. tune car olmamış. sade guzel olmuş. ama en azından 1 numara cam filmi yaptırmalısın. araç çıplak kalmış. 1 numara sadece tatlı durur, hem seni rahatsız etmez, hemde polisi.

tşk ederim. zaten amacımda oydu ben biraz sadelikten yanayım. hatta uzun süre orjinal enjoy jantı aradım maalesef bulamadım. orjinal olmayan jantlarda balans tutarmı gibi kafamda soru işaretleri vardı. deep_ocean adlı üyenin yardımıyla momoda karar kıldım.