corsa 1.3 eastronik dizel Sanırım şanzımandan ses geliyor

hozcanak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ben kayseride çalışıyorum. yaklaşık 2 ay önce bende 1.3 dizel easytronik 2004 corsa aldım ve aldığı kişi servis bakımı yaptırdı baya bişiyler değiştirdi.Neyse problemim yaklaşık son 1 aydır motorun oradan motor sesi gibi ekstra bir ses geliyordu,
motorcu ustasına götürdüm arabanın altından baktı şanzımandan geliyor dedi. Bir arkadaşını aradı yağı azalmış olabilir demiş.
Yağ eklemek içinSol tekeri sökerek ve ordan bi civata söktü ve hiç bir yağ akmadı o delikten ve yağı azalmış dedi gitti castrolun yağını aldı 1 litre
uzun bi hortumla aynı delikten yağı (birazı döküldü tabi hortum kayınca) boşalttı oraya ve sonra somunu sıktı. sonra arabayı çalıştırdık
ama ses kesilmedi. Ses böle arabayı çalıştırınca motor sesinin haricinde tartartar diye bi ses geliyor bazen kesiliyor ama boşta beklerken hissediyorum sesi arabayla giderken geliyormu bilmirum motor sesini duyuyorum ama onu duyamıyorum. Motorcu yağı koyarken hava vs almadı biyerden ama vidayı sıkarken yağda aktı hava varsa çıkmışmıdır veya bi problem olurmu? Sese gelince nedendir, napmak gerekir, neler açar başıma, 1-2 hafta sonra memlekete gidicem ordamı baktırıyım tanıdık servise yoksa ben kayserideyim burdamı baktırıyım?

A

ast_özgür

Bilgi Girilmemiş
hem dizelll hadi o iyi ama eastronik birde yav bunların benzinlileri sorundan cıkmıyor ha bire serviss neyse arkadaşım dizel arabayı sanayiye felan sokma amlamazlar kaş yapıyım derken batırırlar arabayıı servisine götürr biraz paran gider ama sorunu hallederlerr memlekette tanıdık varsa bir baktır derim sanzumanda bir hata varsa ki öyle duruyor baya canın yanarr bu modellerin tamiratı gibi bir olay yok birinden duyduğum kadarıylan min o da harcadı ama benzinli idi onunki 2 lirası gitti ankaradan cıkma getirdi hemde sorun aşağı yukarı aynı aldırmadı o arkadaş ta kitledi arabayııı ne diyim kolay gelsin inşalah büyük bir sorun deyildirr ama servisten şaşmaa derim ben

hozcanak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hem dizelll hadi o iyi ama eastronik birde yav bunların benzinlileri sorundan cıkmıyor ha bire serviss neyse arkadaşım dizel arabayı sanayiye felan sokma amlamazlar kaş yapıyım derken batırırlar arabayıı servisine götürr biraz paran gider ama sorunu hallederlerr memlekette tanıdık varsa bir baktır derim sanzumanda bir hata varsa ki öyle duruyor baya canın yanarr bu modellerin tamiratı gibi bir olay yok birinden duyduğum kadarıylan min o da harcadı ama benzinli idi onunki 2 lirası gitti ankaradan cıkma getirdi hemde sorun aşağı yukarı aynı aldırmadı o arkadaş ta kitledi arabayııı ne diyim kolay gelsin inşalah büyük bir sorun deyildirr ama servisten şaşmaa derim ben

ilgine teşekkürler. kazıklanmaktankorkuyorum ama hatayı tespit eder ve aşağı yukarı tahmini fiyat öğrenirsem gidince ona göre davranırım diye düşündüm.

Son düzenleme:

hozcanak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
problem şanzımandamı volandamı acaba? yada powerup dedi birisi öle bişey koydursam olmazmı?

hozcanak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bütün ustalar greve mi gitti:eek: nedenkimsecikler yok.. :cry:

kayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Volanla ne alaka??? Volanda ses gelecek kadar problem olsa sesi duyana kadar motora elvade dersin ;)

Yeni sanayiide eski muayene istasyonunun arkasında köşebaşında OPKAY var orhan usta, Opel Demirelin eski ustabaşısı ve geçen yıla kadarda serviste çalışıyordu, güncel araçları çok yakından biliyor ve çok iyi mekanikçidir. Baktırmanı öneririm, o sese sanaldan bi yorum bence yanlış olur. Selamımıda iletebilirsin ;)

hozcanak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öylemi:) yani daha az hasarla yırtarmıyız. yarın götürelim bakalım bi teşekkürler.

A

ast_özgür

Bilgi Girilmemiş
götür götürrrr :)::):) cezan ne kadar olacak bakalım

sonmezers

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boştayken de geldiğine göre ben açıkçası easytronicle ilgili olarak büyük bir problem olacağını zannetmiyorum. Muhtemelen ucuz bir şekilde halledebilirsin. Opel servisinde club card indirimi yaptırmayı unutma :)