corsa 1.3 eastronik dizel Sanırım şanzımandan ses geliyor

hozcanak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:) sadece boşta dururken yapıyo galiba bugün işe gelirken arkadaşla denedik ona dinleteyim dedim.giderkende ışıklarda dururkende ses yapmadı. sadece ufak bi iki tane tıkır yaptı okadar. ama genelde duruyoken yapıyo. inşallah önemli bişiy diğildir.

hozcanak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bide bu easytronik i yavaşmı kullanmak gerek. yani böle sakince gaza basıp sakin sakinmi gitcez. yoksa ben bazen ışıklarda çok uyuzlar burda bi basıyorum öndeki ışıklara gidiyorum diğerleri yeni kalkıyor yerinden. ama patinaj çekmiyorum sadece gazı biraz fazla kullanıyorum. ondan olmuş olabilirmi?

sonmezers

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
istediğin gibi kullanabilirsin, yavaş hızlı farketmez

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
Arkadaşlar ben kayseride çalışıyorum. yaklaşık 2 ay önce bende 1.3 dizel easytronik 2004 corsa aldım ve aldığı kişi servis bakımı yaptırdı baya bişiyler değiştirdi.Neyse problemim yaklaşık son 1 aydır motorun oradan motor sesi gibi ekstra bir ses geliyordu,
motorcu ustasına götürdüm arabanın altından baktı şanzımandan geliyor dedi. Bir arkadaşını aradı yağı azalmış olabilir demiş.
Yağ eklemek içinSol tekeri sökerek ve ordan bi civata söktü ve hiç bir yağ akmadı o delikten ve yağı azalmış dedi gitti castrolun yağını aldı 1 litre
uzun bi hortumla aynı delikten yağı (birazı döküldü tabi hortum kayınca) boşalttı oraya ve sonra somunu sıktı. sonra arabayı çalıştırdık
ama ses kesilmedi. Ses böle arabayı çalıştırınca motor sesinin haricinde tartartar diye bi ses geliyor bazen kesiliyor ama boşta beklerken hissediyorum sesi arabayla giderken geliyormu bilmirum motor sesini duyuyorum ama onu duyamıyorum. Motorcu yağı koyarken hava vs almadı biyerden ama vidayı sıkarken yağda aktı hava varsa çıkmışmıdır veya bi problem olurmu? Sese gelince nedendir, napmak gerekir, neler açar başıma, 1-2 hafta sonra memlekete gidicem ordamı baktırıyım tanıdık servise yoksa ben kayserideyim burdamı baktırıyım?
volana baktır, ayrıca şanzuman yapı üstten konur alttan değil

hozcanak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ee bizim salak motorcu sol tekerin ordan koydu hava felanda almadı bişey olurmu? bugün buraq ile anlayabilecek opel servisinden ayrılmabi ustabaşına götürüp göstercez bakalım nedcek.

hozcanak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abiler iş yerinde bi motorcu abi baktı aynı sizin gibi volanda dedi bu arada baskı balatamı dedi ne ikiside değişir dedi. ama servislerde pahalıdır. istanbul ankara vs bul dedi.
nasıl bulcam.? nerde uygundur.?
araba 2004 corsa 1.3 cdti easytronik vitesli yardımlarınızı bekliyorum

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla helal olsun iyi cesaret biniyorsunuz.

yukarıda arkadaş size bir adres vermiş, adamın eski ustabaşı olduğunu sölemiş, kazıklanmakdan korkuyorsunuz ama şanzımanı bozmakdan korkmuyorsunuz, bence acilen arabanızı bir bilene gösterin. easytronicler şakaya gelmez heleki 2004 olanları.

bilhan14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 olanların diğerlerinden farkı ne ki?Niye şakaya gelmiyo özellikle 2004 ler?

sonmezers

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 easytronic kullanıyorum ve herhangi bir sıkıntım yok, galiba 2004 ler şakaya gelmez diyen arkadaş easytronic şansımanın 2004 te piyasaya çıktığını zannediyor!!!