Corsa Arıza Lambası

kullaniciadi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ekranda Sol menüde motor şeklinde sarı bi işik yanıyor ne anlama gelir ? Nedir arizasi

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kendın bıle söylemıssın arıza lambası o.. ama cıhaza baglanmayınca arızasının ne oldugunu bılemeyız

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer çalıştığında sönüyorsa sorun yok ama yolda devam ederken yanıyorsa mekanik bir sorun olabilir..Altındaki anahtar seklindeki yanarsa oda elektronik arızası die biliyorum.

duzcelihasan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor elektroniği ve şanzıman elektoniği-elektronik şifreli devre kesici ikaz lambası

Ekranda Sol menüde motor şeklinde sarı bi işik yanıyor ne anlama gelir ? Nedir arizasi
araç üstüne çekiç işareti ...bunun anlamı açık ve anlaşılır bir şekilde aracınızın kullanım ve bakım kitapçığında yazıyor...çeşitli anlamları var ..mesela anahtar kodunu beyin okumazsa araç çalışmaz ve ışık yanıp söner..eğer sürüşte yanarsa tehlike var demektir...örneğin hava filitresi tıkalı olduğunda yanarsa turbo devreye geçmez araba da 2000 devirin üstüne çıkamaz...başıma gelmişti..bir de debriyaj şalterinde sorun olursa araba sanki vitesten çıkmamış gibi hareket edebilir...bunlar benim başıma gelenler..ama herhangi bir motor ya da şanzıman arızasından yanabilir...immobiliser hatasında da yanıyor...şunu unutmamak lazım bu ışık yandığı anda daha yüksek yakıt tüketimi oluyor yani sistem acil sürüş moduna geçiyor...tech 2 cihazında arızanın neden kaynaklandığı yazar...

kullaniciadi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beni ikaz işareti yine söndü!!! . Ne anlama gelirki bu şimdi :)

hkn bcr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
genelde benzin pisliginden oluyo veya debimetre arıza yapmıstır

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu değil değil mi? Eğer bu işaretse direkt egsoz sistemindedir arıza. Katalitik konvektör, Egr vs olabilir.

kullaniciadi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işaret aynen odur ama dikkatimi çeken bişey var, arıza benzin aldiktan yaklaşik 5 -10km sonra oluşuyor yeni benzinden sonrada sönüyor.Aksam artik makinaya baglatacagim çaresi yok.Balkan Opel emme manifoltu arizali demişti eğer öyleyse zati yandim araştirdigimda 300-2100 arasi değişen fiyatlar söyleniyor kafamda karişti tabi iyice.Vites değişikliklerinde arabada bi sünme geri çekme oluyor gibi hissediyorum birde bu aralar

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu işaret dediğim gibi egsoz sistemi ile ilgili arızalarda ortaya çıkıyor. (tabii bu benim bildiğim. ustalarımız daha ayrıntılı bilgisini verebilir) Araç kitapçığındada bu aynı şekilde bilgiler veriliyor. Benzinden yapıyor olabilir. Bir de aynı arıza ışığı geçen haftalarda bende yandı. bakıldı egr den olduğu söylendi. Temizlenmesine rağmen işe yaramadı. 160 a yeni egr aldım. 20 ytl de işçilik. 180 e kurtardım. Umarım seninki daha ucuz ve zahmetsiz bir olaydır.

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın sana kısa ama öz bi bilgi wermiş benim cihaza bağlanmam gerekdiye ;)