corsa b kayış sesi

magician

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba bende 2000 corsa 1.2 swing var ve geçen cuma günü arabadan kayış sesi geldiğini fark etmiştim (buradaki üstadlar sesin kayış sesi olduğunu söylemişti) ve araştırdım öyle de gözüküyor ama benim ses hareket halindeken falan olmuyor sanırım tam olarak ne zaman olduğunu çözdüm araba harareti 92 dereceye çıktığında falan atıyorum arabayı durdurdum sonra tekrar çalıştırdım harareti 92 den düşmeden o zaman motor çalışıyor ve ardından 4yada 5 saniye kadar süren aşırı gürültülü olmayan bir kayış sesi geliyor ancak yalnızca araç 92 derece hararette kapalı iken ilk çalıştığında oluyor onun haricinde ne yolda ne araba soğukken aldığımda çalıştırdığımda yada 90 derece hararette iken arabayı durdurup kapatıp yeniden o sıcaklıktaken çalıştırdığım da falan olmuyor .sorum şu bu önemli bir durum mu yoksa değil mi yani bir servise sanayiye gitmeye gerek var mı yoksa normal mi

magician

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Normal değil, eğer fan sesi değil ise.

hocam fan sesi tam olarak nasıl oluyor . bana yüksek ihtimal kayıştır dediler ama açıkcası emin değilim tek fark ettiğim bu ses hararet 92 dereceken falan araba çalıştığında motor sesiniin arkasından olup 4 -5 saniye sürüyor onun harici yok zaten ne yolda giderken ne rolantide araba soğukken lk çalıştığında da yok