Corsa b radyatÖr tankinda fokurdama ve su akitma

magician

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba öncelikle bende 2000 corsa 1.2 swing var gayette memnunum çok şükür araçtan ancak dün aracı kullandım havada akşam biraz soğukdu ilk aldığımda aracı camlar buğulu olduğundan kaloriferi açtım hemen araç çalışınca normalde benim araç hemen ısıyı vermiyor motor ısınmadan önce 2 dakka falan hareket edip motor ısınması gerikor kalorifer sıcak hava üfleyebilmesi için ama açmış bulundum ve kısa süre sonra gayette ısındı bir sorun yok neyse gezdik falan aracı getirdim evin önüne park ettim ve kontağı kapattım ve ön kaputtan bir fokurdama sesi duydum (bu ses ilk aldığım zaman kış aylarındada oluyordu bazı soğuk gecelerde aralık ocakda falan) tabi kaputu açıp bir fener tutup baktım gene bizim sarı yuvarlak plastik gibi olan kap (radyatör genleşme tankı olmalı öyle biliyorum) ses oradan geliyor ancak bu sefer sarı kapağın ordan aşağı doğru sıvı kaçırmış onu fark ettim bugün babamla bakıcaz ancak pazar olduğundan sanayide pek kimse olmaz babamın tanıdık ustaları falan var ancak ben yinede biraz araştırdım ve sizlerede sormak istedim nolur nolmaz boş gitmeyelim öğrenmiş olalım dedim bu sorun neyden kaynaklanır ve çok önemli bir şeymidir ? internette genelde kapaktan hava kaçırma falan olabilir denmiş bu arada arabanın hararet gibi bir sorunuda yok 90 dereceye pek yaklaşmıyor bile ısı ibresi sizlerden yardım bekliyorum genç biri olduğum için bu tarz teknik olayları böyle böyle öğreniyorum kusuruma bakmayın ...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Oradan hem hokurdaması hem su çıkması demek zaten araç hararet yapmış demektir.

magician

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi dediğim gibi yeni yeni bu tarz teknik işleri öğreniyorum teşekkür ederim peki napmak lazım sanayilik bir iş mi yoksa basit bir şey mi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
abi dediğim gibi yeni yeni bu tarz teknik işleri öğreniyorum teşekkür ederim peki napmak lazım sanayilik bir iş mi yoksa basit bir şey mi

Öncelikle dikkat etmen gerek hararet yapan araç bir kaç defa daha yapar ise conta yakar. Neden böyle yapıyor? İşte burası önemli. Durduk yere bir araç su kaynatmaz.

magician

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle dikkat etmen gerek hararet yapan araç bir kaç defa daha yapar ise conta yakar. Neden böyle yapıyor? İşte burası önemli. Durduk yere bir araç su kaynatmaz.

abi şöyle tahmin ediyorum dün araca ilk bindiğimde hava soğuktu camlar buğulu ve hatta ıslakdı arkadaş açtırdı çalışır çalışmaz kaloriferi ama normal de benim araba kaloriferleri sıcak havayı kalkar kalkmaz vermiyor önce 3 dakka falan yol alıp motor ısınması gerekiyor ama dün acaba biner binmez aniden açıp bide belli bir süre açık kalınca havada soğuk tabi acaba ondan olmuş olabilir mi diye aklımda çünkü ben bu fokurdama sesini Aralık Ocak gibi kış ayı günlerinin bazı gecelerinde yine stop edince duyabiliyordum ama hiç tabi su sızdırmadı o dönem bana biraz soğuk etkiliyor gibi geldi yinede bilmiyorum tabi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Yok ya sadece ısınmadan açılması durumunda soğuk üfler o kadar. Bu senin direk açmanın bunu tetiklemesi bana göre mümkün değil. Başka neden vardır. Aracı durduğu yerde çalıştır bakalım fan açana kadar çalışsın. Yine fokurdama filan olacak mı? Bir kontrol edesin. Hatta imkan var ise fokurdama olduğun da bir kaç kare de resim çeker isen daha sağlıklı bir şekilde yorum yapma şansımız olur.

magician

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim hocam

magician

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamam abi yarın da zaten babamın ustayada götürülecek sanayiye ben yine buraya yazarım