Corsa B triger seti ile ilgili problem

corsabb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar aracımın triger setini değiştirdim ustaya. Hemen ardından 800 km yol yaptım. Triger setinin olduğu bölüme kulağımı dayadığımda sürtme sesi gibi bi ses geliyor . ama bu ses sadece kulağımı yaklaştırdığımda duyuyorum. Acaba usta takarken bi hata yapmış olabilir mi? 800 kmyi uzun yolda yaptım herhangi bir sıkıntı yaşamadım.

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kapağı açılıp kayışa bakılır sürtme izi yoksa yola devam edilir. Ayrıca su devirdaim de orda oda değişti mi?triger set halinde bilyalarda değişti mi?

corsabb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kapağı açılıp kayışa bakılır sürtme izi yoksa yola devam edilir. Ayrıca su devirdaim de orda oda değişti mi?triger set halinde bilyalarda değişti mi?
bilyalar da değişti su devirdaim değişmedi. Bu ses motor ısınınca geçiyor. sadece ilk çalıştırdığım zaman geliyor.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Triger kayışının olduğu yerin motor gövdesine bağlı olan bir kısmı var. Eliniz ile hafif bir şekilde kastırdığınız zaman ses artıyor ise işte bu kısım gevşemiş demektir. Benim de başıma geldi ve tekrar söküldü ve tekrar kontrol edildi. Aslında o kapak alt kısım da olan akü ve dinamo kasnağına sürtüyor. ;) Dedim gibi eliniz ile hafifden bir kastırın sesin arttığını göreceksiniz.

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
V kayışı hat üzerindeki alternatör bilyaları, gergi v.s ile ilgili olabilir. Bu tür bilyalar ilk soğukken ses yapmaya başlar ısındığında ses yapmaz ileriki zamanlarda öterek kendilerini iyice belli ederler.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme: